Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

7 maja 2016 r.
19:53

Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 0:0, kwestia utrzymania wciąż otwarta

0 4 A A
Bartosz Śpiączka zmarnował rzut karny, fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl
Bartosz Śpiączka zmarnował rzut karny, fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl

W pierwszym spotkaniu pod wodzą Andrzeja Rybarskiego Górnik Łęczna zremisował 0:0 z Górnikiem Zabrze. Dzięki wywalczonemu punktowi zielono-czarni wydostali się ze strefy spadkowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zaledwie remis czy aż remis? Wagę punktu wywalczonego w sobotni wieczór przez piłkarzy Górnika Łęczna poznamy za tydzień, po zakończeniu sezonu. Na dziś wydaje się, że podział punktów przy Al. Jana Pawła II to najbardziej sprawiedliwy wynik.

W pierwszej połowie dominowali przyjezdni, ale nie potrafili stworzyć sobie zbyt wielu klarownych okazji do strzelenia gola. Najlepszą zmarnował Armin Cerimagić. Jego strzał z ostrego kąta ugrzązł w bocznej siatce.

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze. W 67 min po faulu Bartosza Kopacza na Przemysławie Pitrym mieli nawet rzut karny. Uderzenie Bartosza Śpiączki odbił jednak Grzegorz Kasprzik. Później piłkę na nodze w szesnatce rywali miał też Jakub Świerczok, ale nie zdołał oddać strzału. W końcówce gospodarzom sprzyjało szczęście. Po główce Marcisa Ossa futbolówka trafiła w słupek.

- Niby jak nie można wygrać, trzeba zremisować, ale mieliśmy piłkę meczową. Szkoda tego karnego. Punkt daje nam tyle, że jesteśmy o ten punkt lepsi od Podbeskidzia - powiedział obrońca gospodarzy Maciej Szmatiuk przed kamerami NC+.

Zielono-czarni wydostali się ze strefy spadkowej, do której ponownie zepchnęli Podbeskidzie Bielsko-Biała, z którym zmierzą się na własnym stadionie w najbliższy wtorek.

Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 0:0

Górnik Ł.: Prusak - Sasin, Pruchnik, Bozić, Leandro - Bonin (89 Mierzejewski), Szmatiuk, Bednarek, Nowak, Śpiączka (71 Piesio) - Pitry (78 Świerczok).

Górnik Z.: Kasprzik - Matuszek, Kopacz, Danch, Oss, Kallaste - Gergel (85 Skrzypczak), Przybylski, Kurzawa, Cerimagić - Kante (76 Steblecki).

Żółte kartki: Świerczok, Mierzejewski - Kopacz, Oss.

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 5415.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 maja 2016 o 16:50
Wiocha do III ligi.
Avatar
Gość / 8 maja 2016 o 10:16
Znowu kompromitacja !!! Dlaczego karnego nie wykonywali tzw. pewniacy typu Nowak Bonin lub Prusak ??? A w ogóle gra górnika sprawiała wrażenie, że "aby do gwizdka" i mieć to za sobą......czyli spadek z extraklasy !!! Czyżby co do tego decyzje już zapadły a "profesorowie" czekają na odprawy ????
Avatar
Gość / 8 maja 2016 o 09:38
Szkoda zmarnowanego karnego,ale tak poznaje się kto jest rasowym zawodnikiem,że w takich sytuacjach emocje nie biorą góry.
Avatar
Gość / 8 maja 2016 o 09:17
Szkoda mi Górnika.Tego z Zabrza oczywiście.
Avatar
Gość / 8 maja 2016 o 16:50
Wiocha do III ligi.
Avatar
Gość / 8 maja 2016 o 10:16
Znowu kompromitacja !!! Dlaczego karnego nie wykonywali tzw. pewniacy typu Nowak Bonin lub Prusak ??? A w ogóle gra górnika sprawiała wrażenie, że "aby do gwizdka" i mieć to za sobą......czyli spadek z extraklasy !!! Czyżby co do tego decyzje już zapadły a "profesorowie" czekają na odprawy ????
Avatar
Gość / 8 maja 2016 o 09:38
Szkoda zmarnowanego karnego,ale tak poznaje się kto jest rasowym zawodnikiem,że w takich sytuacjach emocje nie biorą góry.
Avatar
Gość / 8 maja 2016 o 09:17
Szkoda mi Górnika.Tego z Zabrza oczywiście.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 0

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 10 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 0

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 3 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 9 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 13 10

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 18 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 18

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki: