Liga Europy: Lech przegrywa, ale wciąż ma szanse na awans

Dodano: 13 lipca 2017, 21:44

Lech Poznań na kwadrans przed końcem spotkania przegrywał z norweskim Haugesund 0:3, ale w końcówce zdobył dwie bramki i nadal pozostaje w grze o awans do kolejnej fazy eliminacji Ligi Europy

Mecz dobrze rozpoczęli gracze trenera Nenada Bjelicy. Już w 5 minucie groźny strzał z dystansu oddał Maciej Gajos. W 24 minucie to jednak goście objęli prowadzenie. Po składnej akcji podanie w pole karne dostał Libana Abdi. Zawodnik gospodarzy ograł dwóch obrońców Kolejorza i strzałem z ostrego kąta pokonał Matusa Putnockiego. Dwie minuty później mogło być 2:0, ale strzał z rzutu wolnego Hajradinovicia zatrzymał się na poprzeczce. Lech najlepszą szansę przed przerwą miał w 43 minucie, ale po ładnej akcji i zagraniu Darko Jevticia Gajos nie trafił czysto w piłkę.

Czego nie wykorzystali poznaniacy wykorzystali gospodarze. W 71 minucie Haugesund wyprowadziło znakomitą kontrę. Abdi Kiwa wpadł w pole karne gości i odegrał do kompletnie nie pilnowanego Hajradinovicia, a ten dopełnił formalności. Trzy minuty później było już 3:0. Tym razem kontratak gospodarzy wykończył Shuaibu Ibrahim i Lech był na łopatkach.

Poznaniacy się jednak nie poddali i minutę później było 1:3 kiedy dośrodkowanie z lewej strony strzałem głową wykończył Radosław Majewski i dał nadzieje swoim kibicom. Strzelony gol dodał ekipie z Wielkopolski wiary w siebie. Lech starał się zdobyć jeszcze jednego gola, aby w rewanżu nadal walczyć o awans. I w doliczonym czasie gry po faulu na Mihaiu Raduțu rzut karny na gola zamienił Jevtić i mecz zakończył się minimalną wygraną zespołu z Norwegii.

Mimo porażki Lech nadal pozostaje w grze o awans do kolejnej fazy. Jednak za tydzień poznaniacy nie mogą pozwolić sobie na taką niefrasobliwość w defensywie.

FK Haugesund – Lech Poznań 3:2 (1:0)

Bramki: Abdi (24), Hajradinović (71), Ibrahim (74)– 75. Majewski (75), Jevtić (90+3 – z karnego)

Haugesund: Bratveit – Haraldseid, Knudsen, Skjerve, Stolas – Tronstad, Kiss, Leite, Abdi (72. Andreassen) – Hajradinovic (80. Gytkjaer), Ibrahim (82. Huseklepp)

Lech: Putnocky – Kostevych, Nielsen, Trałka, Gumny, Tetteh, Majewski, Gajos (84. Radut), Jevtić, Gytkjaer, (79. Rakels) Makuszewski (79. Barkroth)

Żółte kartki: Hajradinović, Kiss, Stolas – Gumny, Majewski, Tetteh

Gość (14 lipca 2017 o 07:39) 0
akurat Kownacki już się tam męczył od pewnego czasu. Raczej bardziej sprzedaż Bednarka i Kędziory doprowadziła do takiego wyniku. Lech gra jak zawsze w pucharach dostając baty. Jedyne wytłumaczenie to fakt że Norwedzy mają ligę od dawna...
Gość (13 lipca 2017 o 22:44) 0
Dali ciała, ale jak się sprzedaje Kownaciego, a kupuje się szrot z zachodu, to tak to się kończy.

12. KOLEJKA 13-16 października
Bruk-Bet Termalica - Arka Gdynia 1:1
Cracovia - Pogoń Szczecin 3:0
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:1
Korona Kielce - Wisła Płock 2:0
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 1:0
Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 2:2