Liga Europy: Wygrana i pewny awans Lecha

Dodano: 6 lipca 2017, 19:28

Lech Poznań awansował do II fazy eliminacji do Ligi Europy
Lech Poznań awansował do II fazy eliminacji do Ligi Europy (fot. Archiwum DW)

„Kolejorz” pokonał na wyjeździe FK Pelister i awansował do II rundy eliminacji Ligi Europy.

Po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu 4:0 rewanż wydawał się formalnością. Jednak na początku spotkania żaden z zespołów nie potrafił zdobyć gola. Dopiero w 39 minucie po dośrodkowaniu Radosława Majewskiego celną główką popisał się Łukasz Trałka i dał poznaniakom prowadzenie.

Na kolejnego gola dla zawodników z Wielkopolski kibicom przyszło czekać do 66 minuty. Wtedy to ładną akcję Macieja Makuszewskiego na lewej flance celnym strzałem wykończył Darko Jevtić. Jedenaście minut później gospodarzy dobił Kamil Jóźwiak i zespół trenera Nenada Bjelicy zameldował się w kolejnej fazie eliminacji.

A w niej kolejnym rywalem Lecha będzie najprawdopodobniej FK Haugesund z Norwegii. Co prawda reważnowe spotkanie tego zespołu przeciwko Coleraine FC z Irlandii Północnej odbędzie się o 20:45, ale Norwegowie w pierwszym meczu wygrali aż 7:0 i tylko totalny kataklizm może zabrać im awans.

FK Pelister – Lech Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: Trałka (39), Jevtić (66), Jóźwiak (77)

Pelister: Jovanovski - Toševski, Todorovski (46,. Lucas), Kowaczew, Ljamčevski – Silva, Markoski (60 Cvetanovski), Ilijew, Peev, Petrov (76 Trifunovski) – Ilijoski.

Lech: Burić – Gumny, Nielsen, Trałka, Kostewycz – Barkroth, Gajos, Aziz Tetteh, Majewski (64 Jevtić), Situm (46 Makuszewski) – Bille Nielsen (70 Jóźwiak).

żółte kartki: Markoski – Burić.

Sędziował: François Letexier (Francja)

6. KOLEJKA 18-21 sierpnia
Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:3