Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

14 maja 2017 r.
9:57

W poniedziałek sądny dzień dla Górnika Łęczna

1 21 A A
Ofiarna gra Grzegorza Bonina i spółki na nic się nie zda, jeśli swojego zadania nie wykonają działacze
Ofiarna gra Grzegorza Bonina i spółki na nic się nie zda, jeśli swojego zadania nie wykonają działacze (fot. fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl)

Klub z Łęcznej nie otrzymał licencji na grę w Lotto Ekstraklasie w pierwszym terminie. Jutro ostateczna decyzja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czternaście klubów otrzymało prawo gry w Lotto Ekstraklasie w sezonie 2017/18. Wśród nich nie ma Górnika Łęczna, który nie przedstawił wiarygodnej prognozy finansowej. Władze klubu mają czas do poniedziałku. Jeżeli to im się nie uda, nawet utrzymanie w rozgrywkach nie sprawi, że zielono-czarni pozostaną na najwyższym poziomie.

– Problemem jest niewiarygodna prognoza finansowa. Klub ma umowę z Bogdanką tylko do końca sezonu, a nie przedstawiono wariantu B. W kwietniu przekazaliśmy Górnikowi, że potrzebujemy informacji, w jaki sposób zamierza spiąć swój budżet. Czy Bogdanka będzie dalej pomagać klubowi? Czy jednak Łęczna ma alternatywny plan finansowy? Nie otrzymaliśmy jednak żadnego dokumentu, listu intencyjnego... Oczekujemy, że w poniedziałek zostanie to nam przedstawione. Górnik może przykładowo zredukować swój budżet poprzez cięcie kosztów utrzymania drużyny, bo na pewno nie ma najniższego budżetu na wynagrodzenia w lidze – powiedział „Przeglądowi Sportowemu” Krzysztof Sachs, przewodniczący Komisji Licencyjnej PZPN.

Co, jeśli zielono-czarni nie zdołają przedstawić wymaganego dokumentu? – Nie wyobrażam sobie, aby władze klubu podeszły do tego lekceważąco, bo konsekwencje mogą być bardzo poważne, łącznie z brakiem licencji na grę w ekstraklasie – dodał przedstawiciel PZPN.

W podobnej sytuacji jak Górnik, jest także Ruch Chorzów. W przypadku klubu ze Śląska decyzja w sprawie licencji została odroczona ze względu na zaległości finansowe. – Władze klubu przekonywały, że niektóre przelewy były wysyłane jeszcze w czwartek wieczorem. Jeśli w poniedziałek wszystko będzie zapłacone, klub otrzyma licencję, ale z karą, bo miał spłacić te zobowiązania do końca marca – wyjaśnił Sachs.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 maja 2017 o 00:28
Janusze zrzuta dla prezesa,bo on nadal nie ma kasy hehe.Placta i placzta,dwa mecze i by by ekstraklaso z kielbaska i popcornem:)
Avatar
Gość / 14 maja 2017 o 20:38
Będzie będzie zabawa będzie się działo! Kapelko nadprezes Lubelskiej piłki!!!
Avatar
Gość / 14 maja 2017 o 19:55
Motor spusci Górnika z ekstraklasy i awansuje przy zielonym stoliku do 1 ligi! I jestem ciekawy jak zachowają się kibice Motoru
Avatar
Gość / 14 maja 2017 o 19:53
Ale jaja co to się w Lubelskim dzieje z tą piłką! Boniek rób kontrolę!!!
Avatar
zddczd / 14 maja 2017 o 19:45
Janusz napisał:
Naśmiewacie się z kibiców chodzących na "waszą" drużynę w Lublinie ,a wcześniej na wyjazdy jeździliście w 15 osób i cała Polska miała bekę do rozpuku. Nawet w Łęcznej wasz "młynek" z gimbazy był lekko pół śmieszny. Jak się nie podoba to robić zrzutę na pensje piłkarzy ,stworzyć nowy klub i wtedy decydować !
 
lbniak napisał:
Naśmiewacie się z kibiców chodzących na "waszą" drużynę w Lublinie ,a wcześniej na wyjazdy jeździliście w 15 osób i cała Polska miała bekę do rozpuku. Nawet w Łęcznej wasz "młynek" z gimbazy był lekko pół śmieszny. Jak się nie podoba to robić zrzutę na pensje piłkarzy ,stworzyć nowy klub i wtedy decydować ! Pamietam w Łęcznej na trybunie b to wystarczył deszcz i 3/4 bojkotków w domu zostawało. Teraz GŁ stracił sporo pkt przez wasz durny bojkot bo pewnie większości rodzice samych do Lbna nie puszczają
 zapewne oba komantarze napisala jedna i ta sama osoba ;) tak ciezko klakierom Zuczka napisac cos unikalnego trzeba kopiowac jedno i to samo :D
 zapewne oba komantarze napisala jedna i ta sama osoba ;) tak ciezko klakierom Zuczka napisac cos unikalnego trzeba kopiowac jedno i to samo :D rozwiń
Avatar
Qwerty / 14 maja 2017 o 18:39
Zapowiada się czarny scenariusz. GŁ spada, Wisła Puławy spada, Motor zostaje......
Avatar
Gość / 14 maja 2017 o 18:36
Będzie fuzja będzie fuzja
Avatar
lbniak / 14 maja 2017 o 18:34
Naśmiewacie się z kibiców chodzących na "waszą" drużynę w Lublinie ,a wcześniej na wyjazdy jeździliście w 15 osób i cała Polska miała bekę do rozpuku. Nawet w Łęcznej wasz "młynek" z gimbazy był lekko pół śmieszny. Jak się nie podoba to robić zrzutę na pensje piłkarzy ,stworzyć nowy klub i wtedy decydować ! Pamietam w Łęcznej na trybunie b to wystarczył deszcz i 3/4 bojkotków w domu zostawało. Teraz GŁ stracił sporo pkt przez wasz durny bojkot bo pewnie większości rodzice samych do Lbna nie puszczają
Avatar
Janusz / 14 maja 2017 o 18:00
Naśmiewacie się z kibiców chodzących na "waszą" drużynę w Lublinie ,a wcześniej na wyjazdy jeździliście w 15 osób i cała Polska miała bekę do rozpuku. Nawet w Łęcznej wasz "młynek" z gimbazy był lekko pół śmieszny. Jak się nie podoba to robić zrzutę na pensje piłkarzy ,stworzyć nowy klub i wtedy decydować !
Avatar
Gość / 14 maja 2017 o 17:56
Szybka fuzja ,kasa z Lublina i Górnik (Motor)Lublin gotowy do gry. Lechowi ,Motorowi to nie przeszkadza to dlaczego Górnik ma być gorszy ?
Avatar
Gość / 15 maja 2017 o 00:28
Janusze zrzuta dla prezesa,bo on nadal nie ma kasy hehe.Placta i placzta,dwa mecze i by by ekstraklaso z kielbaska i popcornem:)
Avatar
Gość / 14 maja 2017 o 20:38
Będzie będzie zabawa będzie się działo! Kapelko nadprezes Lubelskiej piłki!!!
Avatar
Gość / 14 maja 2017 o 19:55
Motor spusci Górnika z ekstraklasy i awansuje przy zielonym stoliku do 1 ligi! I jestem ciekawy jak zachowają się kibice Motoru
Avatar
Gość / 14 maja 2017 o 19:53
Ale jaja co to się w Lubelskim dzieje z tą piłką! Boniek rób kontrolę!!!
Avatar
zddczd / 14 maja 2017 o 19:45
Janusz napisał:
Naśmiewacie się z kibiców chodzących na "waszą" drużynę w Lublinie ,a wcześniej na wyjazdy jeździliście w 15 osób i cała Polska miała bekę do rozpuku. Nawet w Łęcznej wasz "młynek" z gimbazy był lekko pół śmieszny. Jak się nie podoba to robić zrzutę na pensje piłkarzy ,stworzyć nowy klub i wtedy decydować !
 
lbniak napisał:
Naśmiewacie się z kibiców chodzących na "waszą" drużynę w Lublinie ,a wcześniej na wyjazdy jeździliście w 15 osób i cała Polska miała bekę do rozpuku. Nawet w Łęcznej wasz "młynek" z gimbazy był lekko pół śmieszny. Jak się nie podoba to robić zrzutę na pensje piłkarzy ,stworzyć nowy klub i wtedy decydować ! Pamietam w Łęcznej na trybunie b to wystarczył deszcz i 3/4 bojkotków w domu zostawało. Teraz GŁ stracił sporo pkt przez wasz durny bojkot bo pewnie większości rodzice samych do Lbna nie puszczają
 zapewne oba komantarze napisala jedna i ta sama osoba ;) tak ciezko klakierom Zuczka napisac cos unikalnego trzeba kopiowac jedno i to samo :D
 zapewne oba komantarze napisala jedna i ta sama osoba ;) tak ciezko klakierom Zuczka napisac cos unikalnego trzeba kopiowac jedno i to samo :D rozwiń
Avatar
Qwerty / 14 maja 2017 o 18:39
Zapowiada się czarny scenariusz. GŁ spada, Wisła Puławy spada, Motor zostaje......
Avatar
Gość / 14 maja 2017 o 18:36
Będzie fuzja będzie fuzja
Avatar
lbniak / 14 maja 2017 o 18:34
Naśmiewacie się z kibiców chodzących na "waszą" drużynę w Lublinie ,a wcześniej na wyjazdy jeździliście w 15 osób i cała Polska miała bekę do rozpuku. Nawet w Łęcznej wasz "młynek" z gimbazy był lekko pół śmieszny. Jak się nie podoba to robić zrzutę na pensje piłkarzy ,stworzyć nowy klub i wtedy decydować ! Pamietam w Łęcznej na trybunie b to wystarczył deszcz i 3/4 bojkotków w domu zostawało. Teraz GŁ stracił sporo pkt przez wasz durny bojkot bo pewnie większości rodzice samych do Lbna nie puszczają
Avatar
Janusz / 14 maja 2017 o 18:00
Naśmiewacie się z kibiców chodzących na "waszą" drużynę w Lublinie ,a wcześniej na wyjazdy jeździliście w 15 osób i cała Polska miała bekę do rozpuku. Nawet w Łęcznej wasz "młynek" z gimbazy był lekko pół śmieszny. Jak się nie podoba to robić zrzutę na pensje piłkarzy ,stworzyć nowy klub i wtedy decydować !
Avatar
Gość / 14 maja 2017 o 17:56
Szybka fuzja ,kasa z Lublina i Górnik (Motor)Lublin gotowy do gry. Lechowi ,Motorowi to nie przeszkadza to dlaczego Górnik ma być gorszy ?
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 75 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.