Piłka nożna

El. LM: Śląsk Wrocław przegrał 0:1, ale i tak awansował

Dodano: 26 lipca 2012, 00:01

Orest Lenczyk musi poprawić grę swojej drużyny przed kolejnym meczem (Wikipedia/Roger Gorączniak)

Po fatalnej grze Śląsk Wrocław awansował do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów, mimo że przegrał u siebie z Buducnost Podgorica 0:1. W pierwszym spotkaniu było jednak 2:0 dla ekipy mistrza Polski.

Po porażce na własnym boisku wydawało się, że we Wrocławiu czarnogórski zespół nie ma czego szukać i zagra tylko o honor. Tymczasem zawodnicy Śląska musieli martwić się o korzystny rezultat do ostatnich chwil.

Wszystko za sprawą straconej w 15 min bramki, którą głową, po rzucie rożnym, zdobył Nikola Vukcević.

Przez całą pierwszą połowę podopieczni Oresta Lenczyka sprawiali wrażenie, jakby nie przejmowali się dominacją rywala. Stworzyli sobie tylko dwie przyzwoite sytuacje, po szybkiej wymianie podań. W jednej z nich uczestniczył Sylwester Patejuk, który już w 38 min zastąpił beznadziejnego Patrika Mraza.

W przerwie na boisku zameldował się Waldemar Sobota. Rezerwowy Śląska zmienił Mateusza Cetnarskiego i niemal od razu zaznaczył swoją obecność na boisku, przeprowadzając kilka udanych akcji.

Gra wrocławian uległa jednak niewielkiej poprawie. Cały czas groźniejsze sytuacje stwarzali sobie goście. Po jednej z nich piłkę zmierzającą do pustej bramki w ostatniej chwili zablokował Rafał Grodzicki.

Najlepszą okazję do zdobycia gola mistrzowie Polski mieli w doliczonym czasie gry, ale Marcin Kowalczyk przegrał pojedynek sam na sam.

W następnej rundzie rywalem Śląska Wrocław będzie szwedzki Helsingborg IF.

Śląsk Wrocław - Buducnost Podgorica 0:1 (0:1)

Bramka: Vukcević (15).

Śląsk Wrocław: Kelemen, Kowalczyk, Grodzicki, Pawelec, Spahić, Elsner, Kaźmierczak, Cetnarski (46 Sobota), Mila, Mraz (38 Patejuk), Gikiewicz.

Buducnost Podgorica: Agović, Radunović, Peković, Djikanović (86 Nikac), Bosković , Vukcević, Kurbegović (71 Golubović), Vukcević, Kamberović, Adrović, Kalezić (80 Mugosa).

Żółte kartki: Djikanović, Kamberović (B).

Sędziował: Michael Oliver.

15. KOLEJKA 3-5 listopada
Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 0:1