Piłka nożna

Fatalny czwartek polskich drużyn, porażki Ruchu, Wisły i Jagielloni

Dodano: 29 lipca 2010, 21:59
Autor: (lukisz)

Fatalnie spisały się polskie drużyny w swoich pierwszych meczach III rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Ruch Chorzów przegrał na własnym boisku z Austrią Wiedeń 1:3, a Wisła Kraków nie sprostała u siebie Karabachowi Agdam i na rewanż do Azebrejdżanu pojedzie z jedną bramką straty.

"Niebiescy" w czwartej minucie objeli nawet prowadzenie za sprawą Michała Pulkowskiego, ale później strzelali już tylko Austriacy i wywalczyli sobie solidną zaliczkę przed drugim spotkaniem.

Wielki zawód swoim kibicom sprawiła Wisła, która była słabsza od rywali. Hernyk Kasperczak wystawił w pierwszym składzie dwóch nowych zawodników: Gordana Bunozę i Dragana Paljica. Obaj nie zaliczą jednak zawodów do udanych.

Ten pierwszy w 83 min otrzymał czerwoną kartkę, a drugi niewiele wnosił do gry "Białej Gwiazdy".

W samej końcówce do ekipy z Krakowa uśmiechnęło się nawet szczęście. Najlepszy na boisku po stronie gospodarzy Patryk Małecki wywalczył rzut karny, ale z 11 m przestrzelił doświadczony Maciej Żurawski.

Jako trzecia z polskich drużyn w czwartek zagrała Jagiellonia Białystok i także przegrała na własnym stadionie. Podopieczni trenera Michała Probierza okazali się gorsi od Arisu Saloniki (1:2). Goście już po siedmiu minutach mieli na koncie dwa gole.

Jeszcze przed przerwą Rafał Grzyb zdobył kontaktowego gola, ale aż do 90 minuty wynik nie uległ zmianie i w efekcie każdy z naszych zespołów czeka za tydzień bardzo trudne zadanie.