Piłka nożna

Gwiazda Ruda Śląska – AZS UMCS Futsal Team 9:3. Akademicy wypunktowani przez faworyta

Dodano: 20 stycznia 2014, 08:00

Nie było niespodzianki w niedzielnym spotkaniu lubelskich futsalistów ze spadkowiczem z Ekstraklasy. Zespół „Dzików” przegrał w Rudzie Śląskiej różnicą sześciu goli, o czym zadecydowała skuteczność gospodarzy w końcówce meczu.

Zespół z Dolnego Śląska szybko otworzył wynik spotkania, już w 2 minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Krzymiński. Akademicy odpowiedzieli pięć minut później bramką autorstwa Jarosława Walęciuka. Na kolejne gole nie trzeba było długo czekać.

Nie minęło 60 sekund, a futsaliści Gwiazdy ponownie wyszli na prowadzenie. Trafienie na 2:1 na swoje konto zapisał Szymon Łuszczek. Lublinianie zrewanżowali się gospodarzom błyskawicznie, w 9 minucie gry stan rywalizacji wyrównał kapitan „Dzików”, Mateusz Chmielnicki.

W pierwszej połowie zawodnicy Rudy Śląskiej dołożyli jeszcze dwie bramki. W 15 minucie, po raz drugi w tym spotkaniu, do siatki AZS UMCS trafił Mateusz Krzymiński, chwilę później wynik na 4:2 podwyższył Wojciech Działach. Podopieczni grającego trenera Michała Zgierskiego w 19 minucie zdołali zmniejszyć stratę do rywali, dzięki bramce Walęciuka. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 4:3 na korzyść Gwiazdy.

Mimo wyrównanego początku i dobrej gry lublinian w pierwszej fazie drugiej połowy, gole strzelali już tylko gospodarze. Pomiędzy 30, a 37 minutą rywalizacji do bramki AZS UMCS dwukrotnie trafiali Bartosz Siadul i Szymon Łuszczek, na listę strzelców wpisał się także Jakub Szol.

Dzięki wysokiej skuteczności z końcówki niedzielnego meczu futsaliści Gwiazdy Ruda Śląska ostatecznie wygrali z „Dzikami” aż 9:3.

Po tym spotkaniu AZS UMCS zajmuje szóste miejsce w tabeli gr. B I ligi, z dorobkiem 18 punktów wywalczonych w dwunastu meczach. Wygrana nad lubelskim zespołem pozwoliła Gwieździe awansować na pozycję lidera, futsaliści z Rudy Śląskiej mają na swoim koncie 27 punktów.

W następnej kolejce, 25 stycznia, akademicy podejmą we własnej hali Heiro Rzeszów.

Gwiazda Ruda Śląska – AZS UMCS Futsal Team 9:3 (4:3)
Bramki: Krzymiński (2, 15), Łuszczek (8, 31, 37), Działach (16), Siadul (30, 31), Szol (34) – Walęciuk (7, 19), Chmielnicki (9).
AZS UMCS: Urbański, Górski - Lewczuk, Walęciuk, Chmielnicki, Gadzicki, Zgierski, Fularski, Ławicki, Mietlicki, Gromba, Boniaszczuk.

16. KOLEJKA 17-20 listopada
Jagiellonia Białystok - Bruk-Bet Termalica 0:0
Lechia Gdańsk - Wisła Płock 3:0
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:0
Piast Gliwice - Cracovia 1:0
Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań 0:0
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 1:2