Trener Motoru Lublin Goncalo Feio uzyskał we wtorek licencję UEFA Pro. A to oznacza, że bez przeszkód może prowadzić teraz kluby na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polce, ale i Europie.

Górnik Łęczna uzupełnia kadrę kontraktując nowego obrońcę

23-letni Sebastian Rojek podpisał z Górnikiem Łęczna kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku

Motor Lublin pytał o byłego piłkarza Legii Warszawa?

Ciekawe plotki w sprawie Jarosława Niezgody. Były zawodnik Legii Warszawa, a ostatnio gracz Portland Timbers z ligi MLS, znalazł się ponoć na celowniku… pierwszoligowego Motoru Lublin – informuje TVP Sport.

Lukas Klemenz (Górnik Łęczna): Remis z Motorem to sprawiedliwy wynik

Rozmowa z Lukasem Klemenzem, obrońcą Górnika Łęczna

Świetna atmosfera na trybunach podczas derbów Górnik Łęczna – Motor Lublin [zdjęcia kibiców]

Drugie w sezonie 23/24 derby Lubelszczyzny na zapleczu ekstraklasy dostarczyły solidnej dawki emocji. Górnik Łęczna przegrywał z Motorem Lublin, ale doprowadził do wyrównania i mecz zakończył się remisem 1:1. Z trybun spotkanie oglądało około siedmiu tysięcy widzów.

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Każdego rywala chcemy zdominować

Górnik Łęczna rozegrał już jedenaste spotkanie w tym sezonie u siebie, ale nadal jest jedyną drużyną w lidze, która nie przegrała meczu na własnym stadionie. Po derbach z Motorem zadowolony z postawy drużyny był Pavol Stano

Goncalo Feio (Motor Lublin): Dzięki kibicom mieliśmy do czynienia ze świętem piłkarskim

Derby Lubelszczyzny stały na dobrym poziomie, a oba zespoły pokazały na boisku sporo piłkarskiej jakości. Po meczu trener Goncalo Feio chwalił zarówno swoich piłkarzy jak i Górnika, ale dał jasno do zrozumienia, że Motoru Lublin nie zadowalają remisy tylko zwycięstwa.

Derby Lubelszczyzny w Łęcznej. Górnik podzielił się punktami z Motorem [zapis relacji na żywo]

O 12.40 rozpoczną się drugie w tym sezonie derby Lubelszyczyny na poziomie Fortuna I Ligi. W Lublinie górą był Górnik, który wygrał z Motorem 1:0. Czy dzisiaj żółto-biało-niebiescy wezmą rewanż czy znów lepsi okażą się łęcznianie?

Górnik Łęczna i Motor Lublin na remis w derbach Lubelszczyzny [zobacz zdjęcia i bramki z meczu]

Na trybunach około siedmiu tysięcy kibiców i kapitalna atmosfera. A na boisku: wysokie tempo, ciekawe akcje i dwa gole. Motor Lublin miał swoje momenty, Górnik Łęczna także, ale ostatecznie obie ekipy musiały się zadowolić remisem.

Górnik - Motor już dziś, czyli derby w Łęcznej znowu po 15 latach

Takiego meczu w Łęcznej nie było od dawna. A dokładnie od niemal 15 lat. Górnik w końcu zagra jednak u siebie z Motorem Lublin w derbach Lubelszczyzny. Ligowe starcie numer osiem obu ekip zaplanowano na niedzielę (godz. 12.40).

Michał Król (Motor Lublin): Debiutu w Ekstraklasie nie da się zapomnieć

Rozmowa z Michałem Królem, zawodnikiem Motoru Lublin, wcześniej piłkarzem Górnika Łęczna

Górnik Łęczna kontra Motor Lublin. Kto w niedzielę podtrzyma dobrą passę?

Data tego meczu w kalendarzach kibiców od dawna zaznaczona jest na czerwono. W niedzielę Górnik Łęczna zmierzy się w derbach z Motorem Lublin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.40, a z trybun obejrzy je niemal siedem tysięcy widzów. Reszta musi się zadowolić transmisją na Polsacie Sport

Egzon Kryeziu (Górnik Łęczna): Gol strzelony w Lublinie na długo zostanie mi w pamięci

Rozmowa z Egzonem Kryeziu, piłkarzem Górnika Łęczna, który w pierwszym meczu derbowym zdobył zwycięską bramkę

Górnik Łęczna w niedzielę zagra z Motorem Lublin, a my przygotowaliśmy program na derby

Już w niedzielę wyjątkowy mecz. W Łęcznej tamtejszy Górnik zmierzy się z Motorem Lublin w pierwszoligowych derbach Lubelszczyzny. Początek spotkania zaplanowano na godz. 12.40. My zapraszamy wcześniej do zapoznania się z programem meczowym, który przygotowaliśmy razem z Górnikiem.

Sebastian Rudol (Motor Lublin): W derbach nie będzie emocji w stylu to my wam teraz pokażemy

Rozmowa z Sebastianem Rudolem, piłkarzem Motoru Lublin

Goncalo Feio (Motor Lublin): Praca piłkarzy spowodowała, że patrzy się na nas inaczej niż na beniaminka

Motor zrobił swoje i pokonał w zaległym meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1. Dzięki temu awansował na trzecie miejsce w tabeli, a do lidera traci tylko dwa „oczka”. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu ekip?

Motor Lublin wywalczył trzy punkty w Bielsku-Białej i wskoczył na podium

Zaległości odrobione. Motor zrobił swoje i pokonał w środę Podbeskidzie 2:1. Kolejne trzy punkty dały drużynie Goncalo Feio awans na trzecie miejsce w tabeli.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Motor Lublin 1:2 (zapis relacji na żywo)

Motor pokonał w środę Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1, a dzięki wygranej wskoczył na trzecie miejsce w tabeli.

Motor gra dzisiaj z Podbeskidziem, u „Górali” znowu trzęsienie ziemi

Czas nadrobić zaległości z jesieni. Motor już w środę rozegra kolejny mecz o punkty. Znowu będzie musiał wybrać się w podróż do Bielska-Białej. Spotkanie z Podbeskidziem zaplanowano na godz. 18. Transmisja na platformie Polsat Box Go.

To czego nie było w pierwszej połowie, to determinacja. Opinie po meczu Chrobry Głogów - Górnik Łęczna

Górnik Łęczna wygrał drugie spotkanie w tym roku. Tym razem pokonał w Głogowie Chrobrego 1:0. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu ekip?

Goncalo Feio przeprasza byłego prezesa i rzeczniczkę prasową Motoru Lublin

Zgodnie z werdyktem Najwyższej Komisji Odwoławczej Polskiego Związku Piłki Nożnej, trener Motoru Goncalo Feio musiał przeprosić byłego prezesa klubu z Lublina Pawła Tomczyka, a także Paulinę Maciążek, która pełniła funkcję rzeczniczki prasowej. W poniedziałek przeprosiny pojawiły się na oficjalnej stronie internetowej żółto-biało-niebieskich.

Górnik Łęczna dominował w pierwszej połowie, cierpiał w drugiej, ale wygrał w Głogowie [zobacz bramkę]

Bardzo dobra pierwsza połowa i niepotrzebne nerwy w drugiej. Przed przerwą meczu Chrobry Głogów – Górnik Łęczna, gości można było ganić wyłącznie za brak skuteczności, bo prowadzili „tylko” 1:0. Po zmianie stron role się odwróciły i to gospodarze mocno napierali. Punktu jednak nie uratowali.

Górnik Łęczna gra dzisiaj z Chrobrym Głogów. Strefa barażowa coraz bliżej

Po meczach kandydatami do czołowych lokat na zapleczu ekstraklasy, Górnik Łęczna zmierzy się z niżej notowanym rywalem. W poniedziałek o godz. 18 zielono-czarni zagrają w Głogowie z tamtejszym Chrobrym, obecnie piątą drużyną od końca.

Ponad 5,5 tysiąca widzów oglądało z trybun pierwszy domowy mecz Motoru Lublin [zdjęcia]

Motor w sobotni wieczór zagrał po raz pierwszy w 2024 roku mecz o punkty. Drużyna Goncalo Feio, jak zwykle dostarczyła kibicom sporej dawki emocji. Ostatecznie żółto-biało-niebiescy wygrali 1:0 po golu z 90 minuty Dariusza Kamińskiego. Spotkanie z wysokości trybun oglądało dokładnie 5629 widzów. Szukajcie się na naszych zdjęciach!

Goncalo Feio (Motor Lublin): Zarządzanie kadrą będzie polegało na tym, żeby być sprawiedliwym

Motor Lublin w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zdobył gola w meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza i pokonał rywali 1:0. Jak sobotnie spotkanie oceniają trenerzy obu drużyn?