Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

I LIGA

31 marca 2017 r.
19:13

Bunt na stadionie. Kibice Wisły Puławy chcą wrócić "pod zegar"

7 19 A A

Kibice, którzy w sobotę wybrali się na mecz Wisły Puławy z Chojniczanką, byli zaskoczeni brakiem zorganizowanego dopingu. – To nasz bunt przeciwko traktowaniu przez klub – tłumaczą szalikowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sobotni mecz był wyjątkowy z kilku powodów. Do Puław przyjechał lider tabeli Chojniczanka. Była to też pierwsza, historyczna, transmisja telewizyjna z Puław realizowana przez stację Polsat Sport. Niestety na trybunach zabrakło tych najgłośniejszych, zorganizowanych, „szalikowców”, którzy zawsze wzbogacali widowisko swoimi przyśpiewkami i dyrygowali dopingiem. Ich miejsce w sobotę było puste.

Chcą wrócić „pod zegar”

– Zbuntowaliśmy się, żeby zademonstrować nasz sprzeciw wobec tego, jak się nas traktuje. Chcemy kibicować, zbieramy pieniądze na oprawy, przygotowujemy je, dokładamy do nich, a gdy chcemy je odebrać z klubowego kantorka, zawsze są z tym jakieś problemy. Tuż przed meczem ochrona potrafi nam powiedzieć, że oprawy nam nie wyda, albo wydaje po długim oczekiwaniu. Raz, te same rzeczy możemy wnieść, innym razem już nie. Tak dłużej być nie może – mówi Wioletta Sandomierska, przewodnicząca Stowarzyszenia Kibiców Wisły Puławy i oczekuje od władz klubu większego wsparcia i pomocy.

„Fanatycy” Wisły Puławy, co prawda mecze mogą oglądać za darmo, ale z ostatniego sektora krytej trybuny ich pracy, transparentów i całej oprawy, niemal nie widać. Kibice proszą klub o zgodę na powrót „pod zegar”, czyli na trybunę zlokalizowaną na łuku, która od dawna jest wyłączona z użytkowania.

– To jest nasze miejsce, skąd dopingowaliśmy Wisłę jeszcze na starym stadionie. Wielokrotnie prosiliśmy o zgodę na powrót tam, ale odpowiedź zawsze jest ta sama - brak pieniędzy. Podobno otwarcie łuku oznacza konieczność zatrudnienia dodatkowego ochroniarza – mówi Sandomierska. Obecnie, zamiast kibiców, na łukach znajdują się reklamy sponsorów.

– Otwarcie dodatkowej trybuny wiązałoby się z niewspółmiernie wysokimi kosztami dla klubu, związanymi z przepisami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i podręcznika licencyjnego PZPN – tłumaczy Kamil Dylda z KS Wisła Puławy.

Czasem wolno, czasem nie

Problemów jest jednak więcej. Zdaniem Sandomierskiej, niejasne cały czas jest to, czy kibic prowadzący doping, może stać na betonowym murku oddzielającym trybunę od bieżni. W tym przypadku kibice służbom zarzucają niekonsekwencję. – Raz słyszymy, że robimy to na własną odpowiedzialność, bo to jest wbrew przepisom, a innym razem wszystko jest w porządku. Najlepiej byłoby, gdybyśmy mieli prawdziwe „bocianie gniazdo”, skąd nikt by nas nie wyganiał – mówi przewodnicząca stowarzyszenia, która w tej ostatniej sprawie złożyła już pisemny wniosek do zarządu klubu.

Jej słowom zaprzecza jednak kierownik do spraw bezpieczeństwa na stadionie MOSiR, Leszek Reguła. – Jest oficjalna zgoda na to, by ten kibic na tym murku był i wszyscy, łącznie z policją i ochroną o tym wiedzą. Nieprawdą jest też to, że kibice nie otrzymują opraw. Dostają je za każdym razem. Nie wydaliśmy im tylko sektorówki o nieregulaminowej powierzchni – tłumaczy.

W wypracowaniu rozwiązań, które poprawią relacje z kibicami miało pomóc ostatnie zebranie zarządu klubu, na które zaproszono przedstawicieli stowarzyszenia kibiców. Żadne konkretne decyzje na razie jednak nie zapadły. Kibice zapewniają jednak, że na kwietniowym spotkaniu z GKS Katowice doping wróci.

Osobnym problemem, na który zwracają uwagę kibice są ich relacje z policją. Kibice twierdzą, że funkcjonariusze bywają zbyt rygorystyczni i nadgorliwi. – Puławska policja tego ruchu nie zwalcza. Nie mamy również nic wspólnego z decyzjami dotyczącymi zabezpieczania przedmiotów, tzw. opraw. Odpowiada za to służba porządkowa, której polecenia wydaje jej kierownik – wyjaśnia Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy KPP Puławy, która przyznaje jednocześnie, że w stosunku do grupy kibiców trwają obecnie tzw. czynności wyjaśniające z art. 141 (chodzi o przeklinanie w miejscu publicznym przyp.). – Ale w większości dotyczy to kibiców przyjezdnych – podkreśla rzecznik.

Czytaj więcej o:

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2017 o 11:27
Hahahaha stare dziadki. No się popłakałem. Chyba jeden z młodszych wiekowo zarządów w lidze. Czterdziestokilkuletni ludzie pora umierać jesteście starymi dziadkami. Jedyne co może dziwić to to , że można takie bzdury wypisywać. No ale przecież zawsze muszą być jacyś oni , źli........... Dzień Świra polecam obejrzeć , szczególnie pewną modlitwę i wszystko jasne będzie.
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2017 o 10:52
Zarząd wam nie pasuje. Hahaha. Lepiej jakby można było piwko strzelić na meczu okregówki prawda? Nikt nie mowil, ze nie ma pieniedzy tylko ze otwarce luku dla 20 spiewajacych kibicow to dodatkowe duze koszty dla ktorych nie ma uzasadnienia. Mnie tez dziwi jak to glowny sponsor jest coraz lepiej promowany a jeszcze ten klub utrzymuje. dla takich madrych jak ten ponizej to najlepiej byloby jakby sie sponsor wycofal i z rozrywek zostanie ci spacer w marinie. Jak sie pojawia sukces to pojawia sie tez paru klakierow do szczekania. Przykra sprawa, ale to takie polskie przeciez.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 16:17
Mnie też dziwi, że te stare dziadki jeszcze siedzą na stołkach. Zresztą jak w całych Puławach. Gdzie nie zajrzeć to starzy ludzie. No może w Urzędzie Pracy trochę młodszy... Niedługo będzie to umarłe miasto.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 11:56
Brak finansów jest przeszkodą? To jakim cudem na ostatnim walnym Wisły, dostał tzw zwiększenie uposażenia, za podobno świetna sytuację finansową klubu? Dopóki w zarządzie będą ci co są, dobrze nie będzie. Dziwi mnie postawa głównego sponsora, który to towarzystwo utrzymuje
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 10:43
ja pier...! Kibole bandyci jednych pokazali kibolom drugich w lesie, gdzie ich miejsce... Bohaterowie! Dzicz, bandyci, półgłówki, czasem mordercy (patrz Zabrze) itp. I to barachło ma z dumą reprezentować klub sportowy?! Nie wpuszczać na stadion! Do kopania rowów z nimi, niech się tam wyładowują!
Avatar
o..kutwa;) / 1 kwietnia 2017 o 22:35
p.Sadnomierska?....buhahaaaaha serdela tu jeszcze brakuje...hahahah
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 20:12
Jaka ochrona na stadionie i jacy kibole. Po prostu nie ma. Polonia pięknie kibicowała , a pseudokibice Wisły zaczepiali i zaczęło się niepotrzebnie. Ale jak ktoś zaczepia to ..............A ochrona , jaka ochrona ,
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 14:08
Pani Sandomierska niech się zajmie wychowaniem własnych dzieci,a nie wychowuje kolejne pokolenie nieudacznikow pod tzw szyldem ,,Fanatyków...Polonia Bytom pokazała im gdzie jest ich miejsce, w lesie,a tak się przeżyła z przed kibicami Polonia wraz z swoim nieudacznikiem zwanym Dyzma he be I do lasu,t wasze miejsce
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 14:04
No i super! Niech nie przyłażą. Będzie można z dzieckiem pójść na mecz.
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 10:12
Fanatycy haha banda kiboli I dresow istne bydło bez kultury widać ich czasem w barze na Słowackiego zero podsumowań ciągle bluzgi
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2017 o 11:27
Hahahaha stare dziadki. No się popłakałem. Chyba jeden z młodszych wiekowo zarządów w lidze. Czterdziestokilkuletni ludzie pora umierać jesteście starymi dziadkami. Jedyne co może dziwić to to , że można takie bzdury wypisywać. No ale przecież zawsze muszą być jacyś oni , źli........... Dzień Świra polecam obejrzeć , szczególnie pewną modlitwę i wszystko jasne będzie.
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2017 o 10:52
Zarząd wam nie pasuje. Hahaha. Lepiej jakby można było piwko strzelić na meczu okregówki prawda? Nikt nie mowil, ze nie ma pieniedzy tylko ze otwarce luku dla 20 spiewajacych kibicow to dodatkowe duze koszty dla ktorych nie ma uzasadnienia. Mnie tez dziwi jak to glowny sponsor jest coraz lepiej promowany a jeszcze ten klub utrzymuje. dla takich madrych jak ten ponizej to najlepiej byloby jakby sie sponsor wycofal i z rozrywek zostanie ci spacer w marinie. Jak sie pojawia sukces to pojawia sie tez paru klakierow do szczekania. Przykra sprawa, ale to takie polskie przeciez.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 16:17
Mnie też dziwi, że te stare dziadki jeszcze siedzą na stołkach. Zresztą jak w całych Puławach. Gdzie nie zajrzeć to starzy ludzie. No może w Urzędzie Pracy trochę młodszy... Niedługo będzie to umarłe miasto.
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 11:56
Brak finansów jest przeszkodą? To jakim cudem na ostatnim walnym Wisły, dostał tzw zwiększenie uposażenia, za podobno świetna sytuację finansową klubu? Dopóki w zarządzie będą ci co są, dobrze nie będzie. Dziwi mnie postawa głównego sponsora, który to towarzystwo utrzymuje
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2017 o 10:43
ja pier...! Kibole bandyci jednych pokazali kibolom drugich w lesie, gdzie ich miejsce... Bohaterowie! Dzicz, bandyci, półgłówki, czasem mordercy (patrz Zabrze) itp. I to barachło ma z dumą reprezentować klub sportowy?! Nie wpuszczać na stadion! Do kopania rowów z nimi, niech się tam wyładowują!
Avatar
o..kutwa;) / 1 kwietnia 2017 o 22:35
p.Sadnomierska?....buhahaaaaha serdela tu jeszcze brakuje...hahahah
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 20:12
Jaka ochrona na stadionie i jacy kibole. Po prostu nie ma. Polonia pięknie kibicowała , a pseudokibice Wisły zaczepiali i zaczęło się niepotrzebnie. Ale jak ktoś zaczepia to ..............A ochrona , jaka ochrona ,
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 14:08
Pani Sandomierska niech się zajmie wychowaniem własnych dzieci,a nie wychowuje kolejne pokolenie nieudacznikow pod tzw szyldem ,,Fanatyków...Polonia Bytom pokazała im gdzie jest ich miejsce, w lesie,a tak się przeżyła z przed kibicami Polonia wraz z swoim nieudacznikiem zwanym Dyzma he be I do lasu,t wasze miejsce
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 14:04
No i super! Niech nie przyłażą. Będzie można z dzieckiem pójść na mecz.
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2017 o 10:12
Fanatycy haha banda kiboli I dresow istne bydło bez kultury widać ich czasem w barze na Słowackiego zero podsumowań ciągle bluzgi
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 1 0

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 8 4

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 15 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 221 8

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 4 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 7

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 3

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

NICE. 1 LIGA
32 KOLEJKA

Wyniki:

Chojniczanka - Chrobry Głogów 3:0
Stal Mielec - Bytovia Bytów 2:2
Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 1:2
Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie 2:0
Odra Opole - Ruch Chorzów 0:3
GKS Katowice - GKS Tychy 1:2
Raków Częstochowa - Olimpia Grudziądz 0:0
Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna 2:0
Miedź Legnica - Pogoń Siedlce 2:0

Tabela:

1. Miedź 32 59 47-25
2. Zagłębie 32 55 45-30
3. Chojnicznka 32 53 43-28
4. Stal 32 51 51-41
5. GKS Katowice 32 50 42-33
6. Raków 32 50 48-37
7. Wigry 32 49 34-36
8. GKS Tychy 32 49 36-40
9. Chrobry 32 45 43-43
10. Odra 32 42 36-40
11. Puszcza 32 42 37-37
12. Podbeskidzie 32 40 32-37
13. Bytovia 32 39 33-38
14. Pogoń 32 36 41-49
15. Stomil 32 33 37-50
16. Górnik 32 32 27-40
17. Olimpia 32 30 23-35
18. Ruch 32 27 35-51

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.