I LIGA

23 września 2017 r.
16:54

Górnik Łęczna - GKS Tychy 1:0. Wygrana trzeci raz z rzędu [ZAPIS RELACJI]

Górnik Łęczna wygrał po raz trzeci z rzędu wygrywając u siebie z GKS Tychy 1:0 choć okazji na zdobycie goli było znacznie więcej.

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

94 min. KONIEC MECZU! Górnik odnosi trzecią wygraną z rzędu!

93 min. Kolejna "setka" Górnika, ale Szysz strzala prosto w Igaza!

90 min. Sędzia dolicza cztery minuty

88 min. Wrzutka w pole karne łęcznian i sytuacyjny strzał jednego z gości. Piłka odbija się od ziemi i trafia w poprzeczkę!

85 min. Przemysław Pitry wchodzi za Radosława Pruchnika

81 min. Dośrodkowanie w pole karne Prusaka, ale bramkarz łęcznian znów bezbłedny

80 min. Kontra Górnika - Grzegorz Bonin wykłada piłkę Suchankowi na trzeci metr, a ten nie trafia do bramki!

77 min. Groźny strzał jednego z graczy gości, ale Prusak ofiarną interwencja ratuje swój zespół

76 min. Zmiana w Górniku. Dariusza Jareckiego zmienia Michał Suchanek

74 min. W ataku pozycyjnym tyszanie, ale bez strzału na bramkę Prusaka

69 min. Podwójna zmiana u gości. Grzybek za Radzewicza i Łuszkiewicz za Szumilasa

66 min. Z dystansu uderzał Szysz, ale wysoko nad poprzeczką

62 min. Druga żółta kartka dla Ćwielonga. Zespół Szatałowa będzie grać w osłabieniu!

60 min. Tyszanie nieco otrząsnęli się z przewagi łęcznian, ale nadal Górnik jest zespołem, który prowadzi grę

54 min. Górnik mimo prowadzenia atakuje nadal. Goście przeżywają teraz trudny moment

Grzegorz Bonin dośrowkował piłkę z prawej strony na długi słupek wprost na głowę nabiegającego na piłkę Dariusza Jareckiego, a ten przecyzyjnym strzałem posłał ją do siatki Igaza!

46 min. GOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla Górnika!!!!

46 min. Druga połowa rozpoczęta!

45 min. Koniec pierwszej połowy

43 min. Groźny strzał Ćwielonga po dośrodkowaniu z lewej strony, ale minimalnie nad poprzeczką

40 min. Po strzale Bonina z kontrą ruszył Ćwielong, ale został świetnie zatrzymany przez Łukasza Sosnowskiego

37 min. z około 25 metrów z rzutu wolnego kolejny raz Tymiński, ale piłka przeszła dobry metr obok słupka Igaza

35 min. Ponownie z rzutu wolnego Tymiński, ale i tym razem bez powodzenia

32 min. Zamieszanie pod bramką Prusaka, ale w porę piłkę wybijają defensorzy Górnika

29 min. Znów na skrzydełm popędził Jarecki, ale źle wycofał piłkę do Makowskiego i łęcznianie nie oddali nawet strzału mimo świetnej sytuacji

25 min. Kolejny faul i rzut wolny dla Górnika. Za prostesty sędzia ukarał żółtą kartką Piotra Ćwielonga. Bardzo niezadowolony z decyzji arbitra był także Szatałow

22 min. Najpierw około 16 metrów strzelał Bonin, a do odbitej przez obrońcę piłki dopadł Tomasz Makowski, ale także został zablokowany

21 min. Dobry strzał z ostrego kąta Zapolnika, ale bramkarz zielono-czarnych pewnie chwyta futbolówkę

19 min. Przebojowa akcja Jareckiego kończy się zdecydowanie zbyt mocnym dośrodkowaniem

16 min. Oba zespoły nie przebierają dziś w środkach. Tym razem faul i żółta kartka dla Dariusza Jareckiego

15 min. Dobrze bita piłka przez Łukasza Tymińskiego, ale nikt nie przeciął toru lotu jego dośrodkowania i ta wylądowała w rękach Igaza

14 min. Zagranie ręką Daniela Tanżyny i żółta kartka dla tego zawodnika. Rzut wolny dla łęcznian

12 min. Kamil Zapolnik złożył się efektownie do strzału z przewrotki, ale trafił prosto w Sergiusza Prusaka

10 min. Spotkanie zaczyna nabierać tempa. Widać, że tyszanie przyjechali do Łęcznej z zamiarem wywalczenia zwycięstwa.

5 min. Rzut rożny dla gości. Obrońcy z Łęcznej wybijają piłkę przed pole karne, ale rywale kończą ją bardzo niecelnym strzałem

2 min. Ładna akcja gospodarzy. Grzegorz Bonin przedarł się lewym skrzydłem i zagrał w pole karne do Patryka Szysza. Młody napastnik nie sięgnął jednak futbolówki

1 min. Mecz się właśnie rozpoczął!

Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. Łęczniaie 20 września obchodzili 38 rocznicę powstania klubu i z pewnością bedą chcieli uświetnić urodziny zdobyciem kompletu punktów. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że szkoleniowcem tyszan jest Jurij Szatałow, a więc trener, który awansował z Górnikiem do Ekstraklasy.

Górnik Łęczna - GKS Tychy 1:0 (0:0)

Górnik: Prusak – Kosznik, Kasperkiewicz, Sosnowski, Sasin – Tymiński, Pruchnik – Makowski, Jarecki, Bonin – Szysz.

GKS: Igaz – Mańka, Biernat, Tanżyna, Abramowicz – Matusiak, Szumilas – Błanik, Ćwielong, Radzewicz – Zapolnik.

żółte kartki: Jarecki - Tanżyna, Ćwielnog, Biernat

czerwona kartka: Ćwielong (62)

Nieudana wyprawa do Bydgoszczy, PZL Leonardo Avia Świdnik zakończyła sezon

PZL Leonardo Avia Świdnik przegrała decydujące spotkanie w ćwierćfinale play-off z BKS Visłą Proline Bydgoszcz 1:3. Tym samym zakończyła sezon 2023/2024.

Derby dla Lublinianki, nieudany debiut nowego trenera Stali Kraśnik i 10 goli Cisowianki [zdjęcia]

W środę nasi czwartoligowcy rozegrali 23. kolejkę spotkań. Nie obyło się bez niespodzianek. Największą była zdecydowanie domowa porażka Stali Kraśnik ze swoją imienniczką z Poniatowej 0:1. Efekt nowej miotły nie zadziałał, bo w tym meczu na ławce gospodarzy zadebiutował Kamil Witkowski. Po dwóch porażkach z rzędu pełną pulę wywalczyła za to Lublinianka, która rozbiła rezerwy Motoru 4:0.

Trzeci mecz z Chrobrym Głogów też wyrównany, ale medalu Azotów Puławy w tym roku nie będzie

W trzecim decydującym spotkaniu ćwierćfinału play-off Azoty Puławy przegrały na wyjeździe z Chrobrym Głogów 24:26. Tym samym przegrali rywalizację o półfinał 1-2. Rafał Przybylski i spółka zagrają co najwyżej o piąte miejsce.

Lublin. Hospicjum zbiera na pompę. Można pomóc

Trwa internetowa zbiórka na pokrycie kosztów wymiany uszkodzonej pompy w Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.

Poleje się krew. Wampiriada studentów
Nasz patronat

Nie tylko wampiry potrzebują krwi. Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej we współpracy z RCKiK zapraszają na wiosenną akcję honorowego krwiodawstwa.

Emeryci narzekają na godziny otwarcia poczty. Co zrobi centrala?

Filia poczty otwiera się zbyt późno – tak uważają mieszkańcy jednego z łukowskich osiedli. W ich imieniu o zmianę godzin pracy placówki prosi centralę radny Łukasz Bober.

Piotr Wylężoł i jego miłość do muzyki
18 kwietnia 2024, 19:00

18 kwietnia w Klubie Muzycznym, w ramach cyklu Jazz w CSK wystąpi kwartet Piotra Wylężoła, który zaprezentuje materiał z ostatniej płyty.

Ponad 200 maturzystów odwiedziło lubelską „Wyspę"
Zdjęcia

Wirtualna rzeczywistość, warsztaty dziennikarstwa, negocjacji czy badanie i analiza pisma. Ponad 200 uczniów odwiedziło Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Pierwsza pojawiła się na kampusie 40 lat temu. KUL sadzi kolejne magnolie

Są nieodłącznym symbolem kampusu głównego KUL. Teraz także „Poczekajka” doczekała się tych pięknych roślin. Jednak na pełen rozkwit magnolii trzeba będzie poczekać kilka lat.

Lubartowska komenda chwali się wynikami. 7 zatrzymanych w ciągu doby

Lubartowska policja chwali się skutecznością. W ciągu doby zatrzymała 7 poszukiwanych m.in. za kradzież czy rozboje.

Studenci z kół naukowych przyjrzą się wsi
NASZ PATRONAT

Przed nami V Międzynarodowe Sympozjum Studenckich Kół Naukowych. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Środowisko-Roślina-Zwierzę-Produkt”.

Kradzież elektrośmieci sprzed remizy. Strażacy apelują o pomoc

Podłość ludzka nie zna granic- denerwują się strażacy z Komarówki Podlaskiej. Ktoś ukradł im elektrośmieci, które były zbierane przed remizą.

Na UMCS poturlali kule
FOTO

Za nami VII Akademicki Turniej o Puchar Rektora UMCS „Boccia Cup 2024”. To sportowa rywalizacja, ale też lekcja wzajemnego poszanowania.