Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

I LIGA

15 kwietnia 2018 r.
20:50

Górnik Łęczna – Ruch Chorzów 0:0. Ciągle bez zwycięstwa

Autor: Zdjęcie autora bs
0 8 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Zielono-czarni w dalszym ciągu nie potrafią znaleźć sposobu na wygrywanie meczów. Tym razem bezbramkowo zremisowali na swoim stadionie z Ruchem Chorzów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niedzielny mecz miał niebagatelne znaczenie dla obu zespołów. A to dlatego, że sytuacja Górnika i Ruchu w tabeli jest bardzo trudna i podział punktów nie zadowalał żadnej ze stron.

Jako pierwsi szansę na gola mieli gospodarze kiedy w 10 minucie uderzał Sergiej Mosnikov, ale minimalnie niecelnie. Sześć minut później ze strony chorzowian strzelał Jakub Kowalski. Jednak Sergiusz Prusak nie dał się zaskoczyć. W kolejnych minutach lekką przewagę miał zespół trenera Dariusza Fornalaka, ale nie potrafili tego udokumentować golem. Najlepszą okazję przed przerwą miał Patryk Szysz, ale jego strzał głową po dobrym dośrodkowaniu okazał się niecelny.

Po zmianie stron łęcznianie ruszyli do jeszcze mocniejszych ataków. Szczególnie aktywny był Grzegorz Bonin, który wielokrotnie próbował zaskoczyć defensywę rywali. W 49 minucie łęcznianie mogli objąć prowadzenie, ale Bartłomiej Kulejewski w ostatniej chwili powstrzymał akcję zielono-czarnych. W odpowiedzi w ekwilibrystyczny sposób próbował uderzać Mateusz Majewski – również bez powodzenia. W kolejnych minutach łęcznianie zdominowali gości i uparcie dążyli do zdobycia upragnionej bramki. I w 55 minucie tylko dobry refleks Libora Hrdlicki po strzale Bonina spowodował, że na murawie w Łęcznej wciąż był remis. Dwie minuty później szansę miał Kamil Słoma, ale zamiast do bramki trafił w kolegę z zespołu. W 67 minucie w polu karnym gości padł Mosnikov, ale zdaniem sędziego przewinienia nie było. Z decyzją arbitra nie mógł pogodzić się trener Bogusław Baniak, za co został odesłany na trybuny.

W końcówce łęcznianie nadal starali się atakować, ale już bez Bonina, który nabawił się urazu i został zmieniony przez Dariusza Jareckiego. Gospodarze walczyli do samego końca, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem, z którego nie mogą być zadowoleni zarówno w Łęcznej jak i Chorzowie.

Górnik Łęczna – Ruch Chorzów 0:0

Górnik: Prusak – Pisarczuk, Kasperkiewicz, Pruchnik, Kosznik – Bonin (84 Jarecki), Mosnikov (70 Pitry), Sosnowski, Łuszkiewicz, Szysz – Lebedyński (76 Wereszczak).

Ruch: Hrdlicka – Villafane, Kulejewski, Marković, Hołownia – Urbańczyk, Bogusz (85 Balicki), Wojciechowski (60 Trojak) – Słoma (80 Mello), Majewski, Kowalski.

Żółte kartki: Sosnowski, Mosnikov, Pruchnik – Kulejewski, Trojak, Majewski.

Sędziował: Konrad Kiełczewski (Kraków). Widzów: 2118.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 17:59
Brak strzałów z dystansu. Gdzie te wzmocninia. Czy prezes wyda jakiś komentarz.
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 17:55
Jeden z pewnych graczy obok Serka to Kasperkiewicz.
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 12:09
Co do Szysza to jednak napędza drużynę i walczy :)
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 08:34
Też byłem na meczu, i Szysz jak zwykle dużo strat, I jak każdemu się wydawało, że Ruch na dole tabeli to Górnik powinien wygrać, ale Walka była do końca obu drużyn Dwie drużyny które potrzebują punktów więc, Fajnie się to oglądało i Wreszcie atmosfera na stadionie, Ogólnie kto był nie powinien żałować, Górnicy więcej strzałów za pola karnego, i będzie dobrze
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 03:47
Zamiast piłki powinni kopać węgiel ! Byłby z tego jakiś pożytek.
Avatar
Piknik / 15 kwietnia 2018 o 22:48
Szysz???? Ja bym raczej Kasperkiewicza wskazał. W relacji brak info, że przed stratą bramki Górnika uchronił .... gracz Ruchu od którego odbiła się piłka zmierzająca do pustej bramki. No ale niestety Ruch nie był tak uprzejmy żeby sobie samobója strzelić więc tylko remis.
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2018 o 21:36
Byłem na meczui i jedyne pozytywy to Szysz, Bonin i Prusak.Reszta gra piach ,szkoda
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2018 o 21:23
Witaj Górnik w 2 lidze a może w rozsypkę pójdzie drużyna...
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 17:59
Brak strzałów z dystansu. Gdzie te wzmocninia. Czy prezes wyda jakiś komentarz.
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 17:55
Jeden z pewnych graczy obok Serka to Kasperkiewicz.
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 12:09
Co do Szysza to jednak napędza drużynę i walczy :)
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 08:34
Też byłem na meczu, i Szysz jak zwykle dużo strat, I jak każdemu się wydawało, że Ruch na dole tabeli to Górnik powinien wygrać, ale Walka była do końca obu drużyn Dwie drużyny które potrzebują punktów więc, Fajnie się to oglądało i Wreszcie atmosfera na stadionie, Ogólnie kto był nie powinien żałować, Górnicy więcej strzałów za pola karnego, i będzie dobrze
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 03:47
Zamiast piłki powinni kopać węgiel ! Byłby z tego jakiś pożytek.
Avatar
Piknik / 15 kwietnia 2018 o 22:48
Szysz???? Ja bym raczej Kasperkiewicza wskazał. W relacji brak info, że przed stratą bramki Górnika uchronił .... gracz Ruchu od którego odbiła się piłka zmierzająca do pustej bramki. No ale niestety Ruch nie był tak uprzejmy żeby sobie samobója strzelić więc tylko remis.
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2018 o 21:36
Byłem na meczui i jedyne pozytywy to Szysz, Bonin i Prusak.Reszta gra piach ,szkoda
Avatar
Gość / 15 kwietnia 2018 o 21:23
Witaj Górnik w 2 lidze a może w rozsypkę pójdzie drużyna...

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 1

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 94 15

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 376 53

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 132 72

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 10 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

NICE. 1 LIGA
27 KOLEJKA

Wyniki:

Olimpia Grudziądz - Chojniczanka 0:1
Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce 0:6
Podbeskidzie - Miedź Legnica 0:0
Stomil Olsztyn - Puszcza Niepołomice 2:0
Bytovia Bytów - Raków Częstochowa 1:0
Chrobry Głogów - GKS Katowice 0:2
Stal Mielec - Odra Opole 2:2
Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec 1:0
GKS Tychy - Górnik Łęczna 2:0
Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1 (zaległy)
Olimpia Grudziądz - Stal Mielec 2:2 (zaległy)
Stomil Olsztyn - Ruch Chorzów 2:2 (zaległy)
Chojniczanka - Raków Częstochowa 0:1 (zaległy)
Bytovia Bytów - GKS Tychy 1:0 (zaległy)
Puszcza Niepołomice - GKS Katowice 1:0 (zaległy)

Tabela:

1. Miedź 27 49 36-21
2. GKS Katowice 27 46 38-29
3. Wigry 27 45 30-26
4. Chojnicznka 27 44 34-22
5. Stal 27 44 40-32
6. Chrobry 27 43 37-31
7. Zagłębie 27 40 34-27
8. Raków 27 39 40-34
9. Odra 27 38 31-30
10. GKS Tychy 27 37 30-35
11. Podbeskidzie 27 36 27-28
12. Puszcza 27 35 30-32
13. Bytovia 27 34 28-32
14. Pogoń 27 32 35-39
15. Olimpia 27 25 18-29
16. Stomil 27 24 29-43
17. Górnik 27 24 20-36
18. Ruch 27 21 29-41

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.