Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

I LIGA

5 sierpnia 2017 r.
19:05

Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec 2:1. Nie ma jak w domu (zdjęcia)

41 20 A A

Piłkarze Górnika szybko podnieśli się po kiepskiej inauguracji. Przed tygodniem zielono-czarni przegrali z Odrą Opole aż 0:3. W pierwszym spotkaniu po powrocie do Łęcznej drużyna Tomasza Kafarskiego pokazała dużo lepszą twarz i pokonała Zagłębie Sosnowiec 2:1

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lepiej zawody rozpoczęli goście. Dużą ochotę do gry od pierwszej minuty miał Wojciech Łuczak, zresztą były gracz Górnika. Kilka razy postraszył Sergiusza Prusaka, ale nie zdołał go pokonać.

W 15 minucie świetnie centrował Grzegorz Bonin, a niewiele do szczęścia zabrakło Patrykowi Szyszowi, który uderzył tuż obok słupka. W kolejnych fragmentach obie ekipy miały swoje szanse jednak do przerwy kibice nie obejrzeli ani jednego gola. W samej końcówce Łukasz Wiech zażegnał niebezpieczeństwo blokując uderzenie Szymona Lewickiego.

Po zmianie stron już w 55 minucie arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Odpowiedzialność wziął na swoje barki 20-letni Szysz, który zresztą sam wywalczył jedenastkę. I szansy nie zmarnował. W 67 minucie ten sam gracz w zamieszaniu pod bramką Zagłębia trafił na 2:0. W kolejnych fragmentach ekipa z Sosnowca zaatakowała i w 85 minucie kolejny były gracz „Górników” Tomasz Nowak zaliczył kontaktowe trafienie, także z „wapna”. Arkadiusz Kasperkiewicz faulował Konrada Wrzesińskiego. Goście ruszyli w poszukiwaniu wyrównującej bramki, ale Sergiusz Prusak nie dał się już zaskoczyć.

Dzięki temu piłkarze trenera Kafarskiego pozytywnie rozpoczęli sezon przed własną publicznością. W następnej serii gier Górnik zagra w Suwałkach z tamtejszymi Wigrami (niedziela, godz. 19.47).

Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec 2:1(0:0)

Bramki: Szysz (55-z karnego, 67) – Nowak (85-z karnego)

Górnik: Prusak – Kosznik, Wiech, Kasperkiewicz, Pisarczuk, Bonin (79 Szczerba), Sasin, Suchanek (90 Szerszeń), Szewczyk, T. Makowski, Szysz (90+5 Jaroszyński).

Zagłębie: Kudła – Wrzesiński, Jędrych, Najemski, Udovicić (72 Cristovao), Milewski (72 Sulowski), Nowak, Nawotka, Łuczak (82 R. Makowski), Banasiak, Lewicki.

Żółte kartki: T. Makowski, Szerszeń – Christovao.

Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska). Widzów: 2250.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 09:20
+1
a frekwencja niższa niż na Arenie, buhaha
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 09:46
Nareszcie blisko ! Nawet furmanką się szybko dojedzie :)
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 09:28
Nie ma jak u siebie i tak powinno byc
Avatar
Moskwa / 6 sierpnia 2017 o 08:42
Najlepsza to ta szlaja na bramce... ha ha
Avatar
Bień / 6 sierpnia 2017 o 08:40
Ty z szarowoli idź na skargę do kurdupla pisowskiego 
Avatar
Bień / 6 sierpnia 2017 o 08:38
I tak wichuro spadniesz niźej
Avatar
Verty / 5 sierpnia 2017 o 23:45
Jaśki zapomniały wrócić z nad Zagłębocza czy PKSów już nie było?
Avatar
qwerty / 5 sierpnia 2017 o 23:44
22 tys ludu - pozdro dla Sebixów z trybuny B. Beka z was bez końca, ale nie martwcie się, My Janusze z Areny nie będziemy takimi ciołami jak wy bojkociarze i po wakacjach zaczniemy przyjeżdżać na mecze żeby wstydu nie było. Razem będzie nas ze 3,5 tys.
Avatar
ziomal z lub / 5 sierpnia 2017 o 23:11
Górniku  szanowałem Cię W Lublinie więcej  jak w Łecznej,ponieważ jesteś najlepszą drużyną w regionie.Kibiców wŁęcznej max będzie od 1.5- do  3 tys widzów .Jakim prawem kibice Łęcznej mówią ze Górnikjest ich???????? ,czy w Łęcznej pracują Górnicy czy w gminie  Puchaczów,to gmina w regionie LUBELSKIMa nie w Łęcznej??????.Jeżeli awansujesz do Ekstraklasy jesteś nasz czyli całego regionu a nie tylko Łęczej
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 22:11
Dobrze że Górnik wrócił do Łęcznej. I dobrze ze nie ma już Kapelki. No ale frekwencja byle jaka. Jakoś nie widać żeby tęsknili za swoją drużyną
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2017 o 09:46
Nareszcie blisko ! Nawet furmanką się szybko dojedzie :)
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 09:28
Nie ma jak u siebie i tak powinno byc
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2017 o 09:20
+1
a frekwencja niższa niż na Arenie, buhaha
Avatar
Moskwa / 6 sierpnia 2017 o 08:42
Najlepsza to ta szlaja na bramce... ha ha
Avatar
Bień / 6 sierpnia 2017 o 08:40
Ty z szarowoli idź na skargę do kurdupla pisowskiego 
Avatar
Bień / 6 sierpnia 2017 o 08:38
I tak wichuro spadniesz niźej
Avatar
Verty / 5 sierpnia 2017 o 23:45
Jaśki zapomniały wrócić z nad Zagłębocza czy PKSów już nie było?
Avatar
qwerty / 5 sierpnia 2017 o 23:44
22 tys ludu - pozdro dla Sebixów z trybuny B. Beka z was bez końca, ale nie martwcie się, My Janusze z Areny nie będziemy takimi ciołami jak wy bojkociarze i po wakacjach zaczniemy przyjeżdżać na mecze żeby wstydu nie było. Razem będzie nas ze 3,5 tys.
Avatar
ziomal z lub / 5 sierpnia 2017 o 23:11
Górniku  szanowałem Cię W Lublinie więcej  jak w Łecznej,ponieważ jesteś najlepszą drużyną w regionie.Kibiców wŁęcznej max będzie od 1.5- do  3 tys widzów .Jakim prawem kibice Łęcznej mówią ze Górnikjest ich???????? ,czy w Łęcznej pracują Górnicy czy w gminie  Puchaczów,to gmina w regionie LUBELSKIMa nie w Łęcznej??????.Jeżeli awansujesz do Ekstraklasy jesteś nasz czyli całego regionu a nie tylko Łęczej
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2017 o 22:11
Dobrze że Górnik wrócił do Łęcznej. I dobrze ze nie ma już Kapelki. No ale frekwencja byle jaka. Jakoś nie widać żeby tęsknili za swoją drużyną
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 3 1

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 3 1

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 24 16

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 16 5

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 202 22

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 1

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

NICE. 1 LIGA
32 KOLEJKA

Wyniki:

Chojniczanka - Chrobry Głogów 3:0
Stal Mielec - Bytovia Bytów 2:2
Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 1:2
Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie 2:0
Odra Opole - Ruch Chorzów 0:3
GKS Katowice - GKS Tychy 1:2
Raków Częstochowa - Olimpia Grudziądz 0:0
Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna 2:0
Miedź Legnica - Pogoń Siedlce 2:0

Tabela:

1. Miedź 32 59 47-25
2. Zagłębie 32 55 45-30
3. Chojnicznka 32 53 43-28
4. Stal 32 51 51-41
5. GKS Katowice 32 50 42-33
6. Raków 32 50 48-37
7. Wigry 32 49 34-36
8. GKS Tychy 32 49 36-40
9. Chrobry 32 45 43-43
10. Odra 32 42 36-40
11. Puszcza 32 42 37-37
12. Podbeskidzie 32 40 32-37
13. Bytovia 32 39 33-38
14. Pogoń 32 36 41-49
15. Stomil 32 33 37-50
16. Górnik 32 32 27-40
17. Olimpia 32 30 23-35
18. Ruch 32 27 35-51

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.