I LIGA

Górnik minimalnie słabszy od Pogoni Siedlce (zdjęcia)

Dodano: 8 lipca 2017, 16:06

Piłkarska Nice I Liga Łęcznianie okazali się minimalnie słabsi od zespołu, z którym już niebawem zmierzą się w rozgrywkach ligowych przegrywając na swoim stadionie 1:2.

Dla spadkowicza z Lotto Ekstraklasy mecz kontrolny z ekipą Siedlec był czwartym sparingiem w okresie przygotowawczym. Wcześniej łęcznianie zmierzyli się z Polesiem Kock (4:1), Wisłą Płock (0:1) i Bruk Bet Termaliką Nieciecza (1:5). W planach było także spotkanie ze Stalą Stalowa Wola, ale ostatecznie nie doszło ono do skutku.

Sparing z wysokości trybun poza kibicami oglądał były już zawodnik Górnika Grzegorz Piesio, który w piątkowy wieczór pomógł Arce Gdynia w zdobyciu Superpucharu Polski. Natomiast w składzie zespołu z Łęcznej kolejny raz pojawiło się trzech zawodników testowanych.

Już w 9 minucie na prowadzenie mogli wyjść goście, ale ich akcja zakończyła się szczęśliwie dla Górnika. Sześć minut później groźnie strzelał Grzegorz Bonin, ale minimalnie niecelnie. Chwilę później blisko zdobycia gola był Patryk Szysz. Młody napastnik, który ostatnio przebywał na wypożyczeniu w Motorze Lublin pokazuje się z dobrej strony już od jakiegoś czasu.

Co nie udało się zielono-czarnym, udało się Pogoni. I w 35 minucie po bardzo ładnej zespołowej akcji piłkę do siatki Sergiusza Prusaka skierował Michał Bajdur. Stracony gol podziałał mobilizująco na graczy z Łęcznej. Tuż przed przerwą do wyrównania po świetnym strzale z rzutu wolnego doprowadził Dariuisz Jarecki. Doświadczony zawodnik w okresie przygotowawczym imponuje formą, bo była to jego kolejna bramka w przedsezonowych sparingach.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się przyjezdni. I w 54 minucie gola na 2:1 dla Pogoni zdobył Adrian Paluchowski. Górnik próbował wyrównać, ale do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i łęcznianie zanotowali trzecią sparingową porażkę.

Kolejny mecz kontrolny „zielono-czarni” rozegrają już w najbliższą środę. Tym razem ich rywalem będzie Motor Lublin.

Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce 1:2 (1:1)

Bramki: Jarecki (45) – Bajdur (36), Paluchowski (54)

Górnik: Prusak (46 Smug) – Kasperkiewicz, Pitry, Sasin, Tymiński, Bonin, Jarecki, Szysz, oraz trzech zawodników testowanych.

Pogoń: Frąckowiak (46 Stępniowski) – Szrek (46 Pastva), Wichtowski (46 Czarnecki), Żytko (46 Łydkowski), Ratajczak (46 Świerblewski) – Garyga (46 Kieplin), Chyła (46 Małachowski), Mroziński (46 Krawczyk), Tomasiewicz (46 Jegliński), Bajdur (46 Parobczyk) – Zjawiński (46 Paluchowski).

a
Walu
(18) komentarzy

a
a (10 lipca 2017 o 09:55) 0
Do przedmówców: Tak czy inaczej, odejście Kapelki nie odmieni diametralnie sytuacji zespołu. Każdemu nowemu prezesowi trzeba zapłacić pensję, nikt za darmo nie będzie pracował, podejmował kluczowych decyzji, jeszcze może odpowiadając za tym całym, własnym majątkiem. Ten sezon i prawdopodobnie kilka następnych jest na zaciskanie pasa, będzie bardzo cięzko, gdyż dochody klubu będą dużo mniejsze - chociażby zabraknie dochodów z praw telewizyjnych, które podwajały roczny budżet klubu. Odejdzie też na pewno część sponsorów.
Walu
Walu (10 lipca 2017 o 02:33) 0
Ciekawe kiedy kibice znudzą się działaniem na szkodę klubu? Drugi sezon już ciągniecie, brawo! Pytanie tylko jaki jest wasz cel? Jak się całkiem klub rozleci to przeciwko czemu będziecie prostestować?
Gość (9 lipca 2017 o 21:08) 0
Prawak nie pisz głupot.. nie trzeba wybitnych talentów źeby narobić długów mając kasę z transmisji i kasę z kopalni..
Gość (9 lipca 2017 o 20:58) 0
PRAWAK i tu byś się zdziwi!!! myślisz że kibice górnika to tylko trybuna B,na stadionie i nawet na trybunie za bramką są kibice GÓRNIKA ŁĘCZNA którzy zarządzają i mają działalność i nie mogą wyjść z szoku jak przy dochodach jak ten cwel mówił,,200%/300% wzrosły" można najeb....ć 7 baniek długu i palić jana że wszystko jest OK.w każdej szanującej się spółce,firmie,działalności taki gość leci na zbity ryj.a to że jest politycznie ustawiony lepiej niż prezes LW to już dawno było słychać w kuluarach.
Gość (9 lipca 2017 o 15:08) 0
Że prezes jest super fachowcem mogliśmy się przekonać 2 sezony temu jak pojechał na wakacje i zapomniał przedłużyć kontraktu z Mrazem....