Raków – Górnik 3:1. Wylądowali w strefie spadkowej

Dodano: 4 listopada 2017, 16:29
Autor: bs

Górnik Łęczna nie może wygrać już od pięciu spotkań z rzędu
Górnik Łęczna nie może wygrać już od pięciu spotkań z rzędu (fot. Maciej Kaczanowski)

Piłkarzom z Łęcznej nie udało się w tej rundzie pokonać żadnego z beniaminków. W sobotę zielono-czarni ulegli na wyjeździe Rakowowi Częstochowa 3:1

W ostatnich dniach humory nie mogły dopisywać graczom spadkowicza z Lotto Ekstraklasy. Górnik od kilku spotkań nie potrafił bowiem wygrać, a co za tym idzie sukcesywnie osuwał się w tabeli. – Mamy problem pod bramką rywala i będziemy chcieli znaleźć na to receptę. Przeciwko Rakowowi chcemy zdobyć upragnioną bramkę, która może nas poprowadzić do zwycięstwa – mówił przed meczem trener Tomasz Kafarski. – Tabela jest spłaszczona i jedno zwycięstwo daje awans o kilka miejsc w tabeli. Nasz najbliższy rywal ostatnio dużo wygrywał, ale my jedziemy pod Jasną Górą z zamiarem zdobycia kompletu punktów – dodawał.

Od pierwszego gwizdka przewagę na stadionie w Częstochowie osiągnęli goście, ale przez pierwsze 30 minut nie stworzyli sobie stuprocentowej sytuacji. W 32 minucie Sergiusz Prusak miał jednak sporo szczęścia, bo piłka po strzale Adama Czerkasa trafiła w poprzeczkę. Beniaminek jednak nie rezygnował i w 45 minucie Karol Mondel zdobył „gola do szatni”. Łęcznianie też mieli swoje szanse, ale najlepszej z nich nie wykorzystał Patryk Szysz.

Łęcznianie w przerwie musieli powiedzieć sobie kilka mocniejszych słów i od momentu rozpoczęcia drugiej połowy ostro wzięli się do ograbiania strat. Na efekty nie trzeba było długo czekać bo już w 47 minucie bramkę na 1:1 zdobył niezawodny Grzegorz Bonin. Kapitan Górnika mógł w 81 minucie zdobyć kolejnego gola, ale tym razem zabrakło mu nieco precyzji. Zespół trenera Marka Papszuna nie rezygnował jednak i w końcówce mocno podkręcił tempo. W 87 minucie bramkę na 2:1 dla Rakowa zdobył Paweł Piceluk. Nie był to jednak koniec bo w doliczonym czasie gry bramkę zdobył jeszcze Andrzej Niewulis i Górnik zanotował drugą porażkę z rzędu. Po 16 kolejkach zielono-czarni spadli na 16 miejsce w tabeli. Za tydzień zespół trenera Kafarskiego postara się o przerwanie złej passy na swoim stadionie przeciwko GKS Katowice.

Raków Częstochowa – Górnik Łęczna 3:1 (1:0)

Bramki: Mondek (45), Piceluk (87), Niewulis (90) – Bonin (47)

Raków: Lis – Mondek, Niewulis, Petrasek, Góra (30 Papikjan), Tomalski – Malinowski (85 Mizgała), Figiel, Boateng, Wójcik – Czerkas (78 Piceluk).

Górnik: Prusak – Pruchnik, Sosnowski, Kosznik – Pisarczuk, Sasin (89 Szerszeń), Makowski, Karbowy (80 Tymiński), Szewczyk (89 Pacek) – Bonin, Szysz.

Żółte kartki: Boateng – Makowski, Pisarczuk.

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

poznaniak zlub
(21) komentarzy

poznaniak zlub (9 listopada 2017 o 11:55) 0
Jestrm mieszkancem Poznania a prawie? fanatykem lubelskiej piłki ,słyszałem jak poniżali Ekstraklase z małych miasteczek ,te słowa to były na meczu Warty i Lecha ,większoc kibców mówiła ze Ekstraklasa powinna być w Lublinie ,z wielu powodów jak dojazd do Łęcznej   1 droga brak połaczenia kolejowego itd .Wielu zawodnków wolało Lublin i niż Łęczna ,ale bali się oficjalnie powiedzieć bo bedą krytykowni przez kibiców z Łęcznej ,a  nóż wrócą do Łęcznej.Kibice Łęcznej zapomnieli o tym jak sędziowie przekręcali na boisku klub z  Łęcznej.Na zakończenie infrastruktura przy stadionie Górnika była niekorzystna parkingu brak z prawdziwego zderzania ,gdzie ochrona wysła kierowcę do 800 metrów od stadionu w wąskich ulicach -zadaje pytanie co robić w Łęcznej po meczach po 22.30
Gość (6 listopada 2017 o 12:16) 0
No tak, lepsza A klasa niż Ekstraklasa... Byle w Łęcznie.
Gość (5 listopada 2017 o 16:47) 0
Do ostatniego komentarza. Zero konstruktywnych argumentów tylko wyzwiska i obrażanie. Dziękuję za tą "wielkomiejską kulturę". Dzięki za Twój wysoki poziom dyskusji. To o Tobie świadczy, nie o mnie. A na to to już Ci żaden lekarz nie pomoże bo takie wartości to wynosi się z domu.
Gość (5 listopada 2017 o 16:21) 0
Do ostatniego komentarza. Jacy kibice taka liga.Przykro to stwierdzić ale słoma z butów. Zmień lekarza proponuje.
Gość (5 listopada 2017 o 15:37) 0
Motor miał bojkotować? Lech miał bojkotować? Z jakiego powodu? To chyba Amica i Spartakus powinny bojkotować ale tymi klubami nie było zainteresowania. Tak samo nikt w Łęcznej nie robił "afery" z powodu rozwiązania Sokoła Łęczna. Zgadzam się co do tego, że Enea wykłada pieniądze i decyduje ale z jakiegoś niewiadomego dla Ciebie powodu pożegnano się z Lublinem i panem K. Odnośnie tradycji. Zapoznaj się ze znaczeniem tego słowa. Krótko mówiąc tradycja to stan trwający od początku, ewentualnie od dawna. Górnik od początku grał w Łęcznej a Lublin nic dobrego nie wniósł. Gdyby nie kibice i zainteresowanie Łęcznian to Górnika już dawno by nie było. My się ośmieszyliśmy i dlatego reszta ekstraklasowych ekip przyłączyła się do bojkotu. To dlatego m.in. Pan Boniek, Twarowski, Smokowski, Borek, Tomaszewski i inni komentujący mecze Górnika na Arenie dawali do zrozumienia że te przenosiny to niewypał? Ośmieszasz to Ty się w tym momencie januszu z bólem pupy że ekstraklasa pozostała Ci już tylko w nc+. Najpierw mówisz że piłkarze potrzebowali naszego wsparcia guzik wiedząc co prywatnie mówili a później sugerujesz że to nie dla kibiców tu byli tylko dla kasy. Masz rozdwojenie jaźni? Skoncentruj się i trzymaj się jednej wersji. Tym bardziej że w Lublinie będąc to nawet na pensje zabrakło. 250tys mieszkańców. Stadion 15tys. Gdzie wy byliście głodne ekstraklasy lubelskie janusze? Żenada