Remis w sparingu Górnika z Radomiakiem

Dodano: 19 lipca 2017, 18:26
Autor: bs

Przemysław Pitry i jego koledzy zremisowali z Radomiakem 2:2
Przemysław Pitry i jego koledzy zremisowali z Radomiakem 2:2 (fot. Maciej Kaczanowski)

Piłkarze z Łęcznej zremisowali na swoim stadionie z II ligowym Radomikiem 2:2. Obie bramki dla „zielono-czarnych” zdobyli gracze testowani - Michał Suchanek i Sebastian Szerszeń.

Był to drugi mecz sparingowy, w którym zespół z Łęcznej poprowadził trener Tomasz Kafarski. W składzie Górnika w pierwszej połowie pojawiło się trzech graczy testowanych. Byli to: Robert Pisarczuk (GKS Bełchatów), Rafał Kosznik (Górnik Zabrze) i Łukasz Wiech (Śląsk Wrocław). Kosznik to zawodnik, którego doskonale zna obecny trener Górnika, pochodzi wszak z Kościerzyny. Z kolei Wiech jest wychowankiem BKS Lublin i ewentualny angaż w zielono-czarnych barwach byłby dla niego powrotem w rodzinne strony.

Spotkanie nienajlepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w drugiej minucie przyjezdni mieli świetną okazję, ale Sergiusza Prusaka uratował słupek. Siedem minut później po rzucie rożnym dla Radomiaka futbolówka ponownie odbiła się od słupka bramki łęcznian. W odpowiedzi w 17 minucie uderzał Grzegorz Bonin, ale minimalnie niecelnie. Jednak w 24 minucie goście wyszli na prowadzenie. Po faulu w polu karnym „jedenastkę” na gola zamienił Maciej Świdzikowski.

Po przerwie na murawie stadionu w Łęcznej zameldowała się zupełnie inna jedenastka. A w niej zagrali czterej zawodnicy Akademii Piłki: Karol Turek, Kuba Jaroszyński, Piotr Pacek i Adrian Szczerba. Skład uzupełniło natomiast pięciu graczy testowanych: Michał Suchanek (Chojniczanka), Filip Karbowy (Miedź Legnica), Krzysztof szewczyk (Cracovia), Maciej Rożnowski (Wda Świecie), Sebastian Szerszeń (Olimpia Zambrów), a w bramce stanął Dawid Smug. Młodzi zawodnicy grali bardzo ambitnie i w 63 minucie do remisu doprowadził Michał Suchanek. Testowany Pomocnik ładnie zabrał się z piłką przy linii końcowej, a następnie mocnym strzałem w krótki róg pokonał bramkarza rywali. Na nieco ponad kwadrans przed końcem szansę na ponowne objęcie prowadzenia miał II ligowiec. Jednak strzał z rzutu wolnego jednego z graczy Radomiaka okazał się niecelny. W 82 minucie po ładnej akcji wrzutkę zespołu z Łęcznej uderzeniem z powietrza wykończył testowany Sebastian Szerszeń. Niestety w końcówce po faulu Dawida Smuga goście doprowadzili do remisu bo karnego na gola zamienił Peter Mazan.

Kolejny mecz kontrolny zespół trenera Kafarskiego rozegra już w najbliższą sobotę. Łęcznianie zmierzą się tego dnia w Warce z izraelskim Maccabi Netanya. Po tym spotkaniu Górnik będzie przygotowywać się już do inauguracji w Nice 1 Lidze, gdzie pierwszym rywalem będzie beniaminek, zespół Odry Opole.

Górnik Łęczna – Radomiak Radom 2:2 (0:1)

Bramki: Suchanek (63), Szerszeń (82) – Świdzikowski (25-z karnego), Mazan (90- z karnego)

Górnik: Prusak – Kosznik, Wiech, Kasperkiewicz, Jarecki, Tymiński, Sasin, Pisarczuk, Bonin, Szysz, Pitry.

II połowa: Smug (90 Rojek) – Turek, Kasperkiewicz (65 Wiech), Jaroszyński, Pacek, Szczerba (80 Skałecki), Suchanek, Karbowy, Szewczyk, Rożnowski (74 Krylyuk), Szerszeń

(4) komentarzy

Gość (20 lipca 2017 o 11:09) 0
Z zawodnikami klasy Pitrego i Szysza w przodzie spadek do II ligi nieuchronny.
Gość (19 lipca 2017 o 18:47) 0
Czytamy te bzdury, irytujemy się poziomem "dziennikarstwa", uzewnętrzniamy się w komentarzach, po czym... znowu czytamy bzdury na podobnym lub jeszcze gorszym poziomie. Czy w mieście wojewódzkim nie ma nikogo kto byłby w stanie zrobić z Dziennika przynajmniej przyzwoitą gazetę?
Gość (19 lipca 2017 o 18:33) 0
"Dla Górnika była to druga wygrana w okresie przygotowawczym. "?? Przy remisie ?!
Gość (19 lipca 2017 o 18:31) 0
masakra Wrzucać tekst bez wcześniejszego sformatowania. Błędy, literówki i pisanie dużą literą w środku zdania.