Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

I LIGA

2 września 2017 r.
21:04

Stomil – Górnik 2:1. Nie utrzymali prowadzenia

Autor: Zdjęcie autora bs
0 21 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Zespół z Łęcznej długo wygrywał w Olsztynie po pięknym golu Łukasza Tymińskiego, ale kolejny raz w tym sezonie wróci na Lubelszczyznę bez zdobyczy punktowej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po remisie 1:1 w minionej kolejce przeciwko Drutexowi Bytovii Bytów zespół z Łęcznej chciał pójść za ciosem i w kolejnym ligowym spotkaniu wzbogacić się o kolejne punkty. W kadrze przed spotkaniem w Olsztynie doszło jednak do kilku korekt. Z powodu powołań do młodzieżowych reprezentacji Polski trener Tomasz Kafarski nie mógł skorzystać z Łukasza Wiecha i Tomasza Makowskiego. Miejsce wychowanka BKS Lublin na murawie zajął Łukasz Sosnowski, a w miejsce zawodnika wypożyczonego z Lechii Gdańsk zajął Łukasz Tymiński. Natomiast na ławce rezerwowych pojawili się inni gracze powracający po kontuzjach – Radosław Pruchnik i Dariusz Jarecki.

Górnik od samego początku postawił na grę ofensywną. W 10 minucie Filip Szewczyk dośrodkował na głowę Michała Suchanka, ale ten uderzył niecelnie. Cztery minuty później na strzał z dystansu zdecydował się Paweł Sasin, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

W 28 minucie łęcznianie dopięli swego. Po faulu na około 30 metrze do piłki podszedł Tymiński i zdobył znakomitą bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Tym samym zielono-czarni po raz pierwszy w tym sezonie w starciu ligowym zdobyli bramkę na wyjeździe. Po straconym golu gospodarze ruszyli śmielej do ataków. Ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron Stomil nadal starał się zdobyć gola wyrównującego. W 50 minucie Karankiewicz oddał groźny strzał, ale piłka minęła słupek bramki Sergiusza Prusaka. Później wynik nie zmieniał się aż do 76 minuty kiedy sędzia uznał, że piąstkujący piłkę Sergiusz Prusak sfaulował jednego z gracza gospodarzy i wskazał na 11 metr. Trzeba przyznać, że była to bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego z którą nie mogli pogodzić się piłkarze jak i asystenci trenera Kafarskiego Karol Kurzępa i Sebastian Leciak. I obaj za protesty zostali odesłani na trybuny. Do piłki podszedł Artur Siemaszko i doprowadził do remisu.

Zespół z Olsztyna po zdobytej bramce poszedł za ciosem i w 81 składną akcję swojej drużyny wykończył były gracz łęcznian Wołodymir Tanczyk i zapewnił wygraną swojej ekipie.

Stomil Olsztyn – Górnik Łęczna 2:1 (0:1)

Bramki: Siemaszko (77-karny), Tanczyk (81) – Tymiński (27)

Stomil: Leszczyński – Ziemann (65 Głowacki Piotr), Lech, Ramirez, Siemaszko (83 Gamakow), Sołowiej, Bucholc, Baranowski, Tanczyk (90 Dziemidowicz), Karankiewicz, Biedrzycki

Górnik: Prusak – Kosznik, Sosnowski, Kasperkiewicz – Tymiński, Sasin (89 Karbowy), Suchanek (89 Szerszeń), Szysz, Bonin, Szewczyk, Pitry (78 Jarecki)

Żółte kartki: Tanczyk – Tymiński, Sasin, Bonin

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Chełmianin N / 4 września 2017 o 19:50
de de bil bil napisał:
chełmianin,mam pigółkę na twój rozum,jebnij sie gumowym młotkiem w dyńke.
                WŚCIEK!!! Matołka głowinka, wścieku dostała bo argumentów mądrych nie miała. Uczeni, Lubelszczyznę zmniejszyli i złudzenia matołom z głowy wybili, a Ci, co się nie pogodzili - zgłupieli, zaś Ci, co zrozumieli - to zmądrzeli. Wielka Lubelszczyzna - nie istnieje, iż na mapie Polski ona nie widnieje. Morał: przekaż słowa do uczonego, rządu, żeby uznali Cię za mądrego!
                WŚCIEK!!! Matołka głowinka, wścieku dostała bo argumentów mądrych nie miała. Uczeni, Lubelszczyznę zmniejszyli i złudzenia matołom z głowy wybili, a Ci, co się nie pogodzili - zgłupieli, zaś Ci, co zrozumieli - to zmądrzeli. Wielka Lubelszczyzna - nie istnieje, iż na mapie Polski ona nie widnieje. Morał: przekaż słowa do uczonego, rządu, żeby uznali Cię za mądrego! rozwiń
Avatar
de de bil bil / 4 września 2017 o 15:54
chełmianin,mam pigółkę na twój rozum,jebnij sie gumowym młotkiem w dyńke.
Avatar
Chełmianin N / 4 września 2017 o 09:47
                         DYRDYMAŁY!!!! O to chodzi! Rozumu do głowy szuflą się nie włoży, tak gadają, na Równinie Łeńczyńsko-Włodawskiej, na Polesiu Zachodnim - w województwie lubelskim, w powiecie łęczyńskim i tam miasto ŁĘCZNA  leży! Na mapie administracyjnej - Lubelszczyzny nie ma to gdzie, ta geograficzna kraina na wschodzie leży? Dyrdymały - mądrzy Polacy uznali  i rację przyznali i chwała mądrym rodakom, że złudzenia ośmieszyli, żeby tępaki województwa, Lubelszczyzną nie zwali! Morał!!  Napisz, że historia Polski nie ma znaczenia i udowodnij, iż całe woj. lubelskie to lubelska ziemia no i żeby uczeni manię wielkości za prawdę uznali!
                         DYRDYMAŁY!!!! O to chodzi! Rozumu do głowy szuflą się nie włoży, tak gadają, na Równinie Łeńczyńsko-Włodawskiej, na Polesiu Zachodnim - w województwie lubelskim, w powiecie łęczyńskim i tam miasto ŁĘCZNA  leży! Na mapie administracyjnej - Lubelszczyzny nie ma to gdzie, ta geograficzna kraina na wschodzie leży? Dyrdymały - mądrzy Polacy uznali  i rację przyznali i chwała mądrym rodakom, że złudzenia ośmieszyli, żeby tępaki województwa, Lubelszczyzną nie zwali! Morał!!  Napisz, że historia Polski nie ma znacz... rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 08:57
Górnik tylko w Łęcznej, nie w Olsztynie. Twierdza Łęczna
Avatar
ale o co chodzi ? / 3 września 2017 o 19:34
Do Chełmianin N. Tępy otumaniony niby rymiarzu, odpowiedz na pytanie o które prosiłem ... w jakim obszarze geograficznym leży Łęczna ?! Piszesz dyrdymały a odpowiedzi brak. A mapy to nie wszystko, wyciągnij takie sprzed 1000 lat i powiedz co było na terenie obecnego woj. lubelskiego, błyśnij. Kto nie dostrzega zmian na przestrzeni lat, ten stoi w miejcu i żyje prehistorią.
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 16:11
Fedor aż strach pomyśleć co w tamtym roku brali arenowcy że na ekstraklasie tacy zamuleni siedzieli i nie byli w stanie ogarnąć jakoegokolwiek wyjazdu chociażby do Warszawy. A frekwencja malejąca na arenie była może wynikiem przedawkowania tego syfu?
Avatar
zgg / 3 września 2017 o 13:13
Do wszystkich kibiców uważających się za KIBICÓW Górnika - wyniki nie są ważne, najważniejsze że Górnik wrócił do domu! Nawet jak będzie grał W okręgówce to jest to lepsze dla PRAWDZIWYCH KIBICÓW niż gra ukochanej drużyny w Lublinie. Wolę pójść na mecz z Błękitem Cyców na JP13 niż na Arenę z Legią czy Barceloną lub Chelsea
Avatar
Fedor / 3 września 2017 o 13:10
40 głów wyklętych zbombionych alkooholem i fetą dzielnie dopingowało cały mecz? Podziękowali za grę?
Avatar
Chełmianin N / 3 września 2017 o 12:47
  TĘPY JANUSZ UDAJE MĄDREGO!!! Kto czytać, ze zrozumieniem się nie umie, świadczy, iż głowinka pytania nie rozumie! Powtarzam! Określ obszar lubelskiej ziemi, podaj akt prawny, że odrębność posiadała, i że do Ziemi Sandomierskiej nie należała! Jeżeli map nie uznajesz pisz do uczonego i udowodnij, iż jesteś mądrzejszy od niego gdyż Wyżyna Lubelska, to Lubelszczyzna! Morał: nie fikaj i nie obrazaj mądrzejszego, bo z wpisu wynika, że rozum masz tępego!
Avatar
Jordi / 3 września 2017 o 11:33
Jeszcze raz powtarzam, że Górnik nie posiadając w składzie ANI JEDNEGO napastnika na poziomie I ligi w tej lidze się nie utrzyma.
Avatar
Chełmianin N / 4 września 2017 o 19:50
de de bil bil napisał:
chełmianin,mam pigółkę na twój rozum,jebnij sie gumowym młotkiem w dyńke.
                WŚCIEK!!! Matołka głowinka, wścieku dostała bo argumentów mądrych nie miała. Uczeni, Lubelszczyznę zmniejszyli i złudzenia matołom z głowy wybili, a Ci, co się nie pogodzili - zgłupieli, zaś Ci, co zrozumieli - to zmądrzeli. Wielka Lubelszczyzna - nie istnieje, iż na mapie Polski ona nie widnieje. Morał: przekaż słowa do uczonego, rządu, żeby uznali Cię za mądrego!
                WŚCIEK!!! Matołka głowinka, wścieku dostała bo argumentów mądrych nie miała. Uczeni, Lubelszczyznę zmniejszyli i złudzenia matołom z głowy wybili, a Ci, co się nie pogodzili - zgłupieli, zaś Ci, co zrozumieli - to zmądrzeli. Wielka Lubelszczyzna - nie istnieje, iż na mapie Polski ona nie widnieje. Morał: przekaż słowa do uczonego, rządu, żeby uznali Cię za mądrego! rozwiń
Avatar
de de bil bil / 4 września 2017 o 15:54
chełmianin,mam pigółkę na twój rozum,jebnij sie gumowym młotkiem w dyńke.
Avatar
Chełmianin N / 4 września 2017 o 09:47
                         DYRDYMAŁY!!!! O to chodzi! Rozumu do głowy szuflą się nie włoży, tak gadają, na Równinie Łeńczyńsko-Włodawskiej, na Polesiu Zachodnim - w województwie lubelskim, w powiecie łęczyńskim i tam miasto ŁĘCZNA  leży! Na mapie administracyjnej - Lubelszczyzny nie ma to gdzie, ta geograficzna kraina na wschodzie leży? Dyrdymały - mądrzy Polacy uznali  i rację przyznali i chwała mądrym rodakom, że złudzenia ośmieszyli, żeby tępaki województwa, Lubelszczyzną nie zwali! Morał!!  Napisz, że historia Polski nie ma znaczenia i udowodnij, iż całe woj. lubelskie to lubelska ziemia no i żeby uczeni manię wielkości za prawdę uznali!
                         DYRDYMAŁY!!!! O to chodzi! Rozumu do głowy szuflą się nie włoży, tak gadają, na Równinie Łeńczyńsko-Włodawskiej, na Polesiu Zachodnim - w województwie lubelskim, w powiecie łęczyńskim i tam miasto ŁĘCZNA  leży! Na mapie administracyjnej - Lubelszczyzny nie ma to gdzie, ta geograficzna kraina na wschodzie leży? Dyrdymały - mądrzy Polacy uznali  i rację przyznali i chwała mądrym rodakom, że złudzenia ośmieszyli, żeby tępaki województwa, Lubelszczyzną nie zwali! Morał!!  Napisz, że historia Polski nie ma znacz... rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 08:57
Górnik tylko w Łęcznej, nie w Olsztynie. Twierdza Łęczna
Avatar
ale o co chodzi ? / 3 września 2017 o 19:34
Do Chełmianin N. Tępy otumaniony niby rymiarzu, odpowiedz na pytanie o które prosiłem ... w jakim obszarze geograficznym leży Łęczna ?! Piszesz dyrdymały a odpowiedzi brak. A mapy to nie wszystko, wyciągnij takie sprzed 1000 lat i powiedz co było na terenie obecnego woj. lubelskiego, błyśnij. Kto nie dostrzega zmian na przestrzeni lat, ten stoi w miejcu i żyje prehistorią.
Avatar
Gość / 3 września 2017 o 16:11
Fedor aż strach pomyśleć co w tamtym roku brali arenowcy że na ekstraklasie tacy zamuleni siedzieli i nie byli w stanie ogarnąć jakoegokolwiek wyjazdu chociażby do Warszawy. A frekwencja malejąca na arenie była może wynikiem przedawkowania tego syfu?
Avatar
zgg / 3 września 2017 o 13:13
Do wszystkich kibiców uważających się za KIBICÓW Górnika - wyniki nie są ważne, najważniejsze że Górnik wrócił do domu! Nawet jak będzie grał W okręgówce to jest to lepsze dla PRAWDZIWYCH KIBICÓW niż gra ukochanej drużyny w Lublinie. Wolę pójść na mecz z Błękitem Cyców na JP13 niż na Arenę z Legią czy Barceloną lub Chelsea
Avatar
Fedor / 3 września 2017 o 13:10
40 głów wyklętych zbombionych alkooholem i fetą dzielnie dopingowało cały mecz? Podziękowali za grę?
Avatar
Chełmianin N / 3 września 2017 o 12:47
  TĘPY JANUSZ UDAJE MĄDREGO!!! Kto czytać, ze zrozumieniem się nie umie, świadczy, iż głowinka pytania nie rozumie! Powtarzam! Określ obszar lubelskiej ziemi, podaj akt prawny, że odrębność posiadała, i że do Ziemi Sandomierskiej nie należała! Jeżeli map nie uznajesz pisz do uczonego i udowodnij, iż jesteś mądrzejszy od niego gdyż Wyżyna Lubelska, to Lubelszczyzna! Morał: nie fikaj i nie obrazaj mądrzejszego, bo z wpisu wynika, że rozum masz tępego!
Avatar
Jordi / 3 września 2017 o 11:33
Jeszcze raz powtarzam, że Górnik nie posiadając w składzie ANI JEDNEGO napastnika na poziomie I ligi w tej lidze się nie utrzyma.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 0

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 8 21

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 27 4

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 1

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 1

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 53 19

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 18 4

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 5