I LIGA

Wisła Puławy – GKS Katowice 0:3. Faworyt nie dał im szans

Dodano: 8 kwietnia 2017, 21:54

Puławianie okazali się zdecydowanie słabsi od zespołu z Katowic, który w tym sezonie bije się o awans do Lotto Ekstraklasy.

Od samego początku przewagę w sobotnim spotkaniu mieli goście i zagrażali bramce strzeżonej przez Nazara Penkowca. W 17 minucie GKS objął prowadzenie. Po dobrze bitym rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Mateusza Kamińskiego, a ten niewiele się zastanawiając oddał strzał i pokonał bramkarza z Puław. 11 minut później przyjezdni prowadzili już 2:0. Tym razem piłkę z ostrego kąta w pole karne zagrał Olivier Praznowsky, a Grzegorz Goncerz dopełnił formalności i do przerwy pretendent do awansu prowadził dwoma bramkami.

W drugiej połowie nie mający nic do stracenia puławianie starali się zdobyć bramkę kontaktową, ale goście nie pozwalali im na zbyt wiele. W 67 minucie GKS za sprawą Mikołaja Lebedyńskiego zdobył trzecią bramkę i sytuacja Wisły stała się jeszcze trudniejsza. W końcówce goście mogli zdobyć jeszcze jedną bramkę, ale Paweł Mandrysz w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać bramkarza gospodarzy.

Wisła Puławy – GKS Katowice 0:3 (0:2)

Bramki: Kamiński (17.), Goncerz (27.), Lebedyński (67.)

Żółte kartki: Idzik, Sedlewski, Maksymiuk – Zejdler, Lebedyński.

Wisła: Penkovets- Sedlewski(85. Hiszpański), Pielach, Żemło, Litwniuk, Maksymiuk, Kolehmainen, Szczotka(67. Patejuk), Darmochwał(82. Nowak), Smektała, Idzik

GKS: Abramowicz- Czerwiński, Goncerz(72. Prokić), Foszmańczyk, Cerimagic,(46. Lebydyński), Praznkvsky, Kamiński, Jóźwiak(60. Mandrysz), Frańczak, Zejdler, Sapała.

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica)

(4) komentarzy

Gość (10 kwietnia 2017 o 13:42) 0
Oczy zielone dla fotoreporterki w wykonaniu kibiców Gieksy były fajne :) a zdjęcie mogłoby być aktualne z meczu a nie jakieś archiwum.....
Gość (9 kwietnia 2017 o 16:31) 0
Zatęsknisz za tym zarządem szybciej niż ci się wydaje. Bo wg chorych kibiców beniaminek powinien lac wszystkich bo tak sobie zażyczą. Katowice pokazały ze obok miedzi i sosnowca są głównym kandydatem do awansu i tyle w temacie.aty dalej sobie pokrzycz sprzed monitora niespełniony życiowo człowieku.
Gość (8 kwietnia 2017 o 23:46) 0
Wywalić na zbity pysk nieudaczników z Zarządu.
Gość (8 kwietnia 2017 o 22:47) 0