II LIGA

ROW Rybnik - Wisła 4:2. Puławianie ciągle w dole tabeli

Dodano: 19 sierpnia 2017, 22:34

(fot. KS WISŁA PUŁAWY)

Piłkarze Wisły nie zdobyli punktów w Rybniku. Już po 16 minutach gospodarze prowadzili 2:0, a ostatecznie wygrali 4:2. Puławianie mieli w tym sezonie walczyć o awans, ale po czterech kolejkach mają na koncie tylko trzy „oczka”

Początek zawodów nie był udany dla gości. W 14 minucie po błędzie Sebastiana Madejskiego piłkę do siatki z bliska wpakował Szymon Jary. Minęło kilkadziesiąt sekund i Sebastian Siwek posłał bombę w samo okienko bramki Dumy Powiśla. Trudno się podnieść po dwóch tak szybkich ciosach. Do przerwy nic się już nie zmieniło.

W drugiej połowie rybniczanie pilnowali wyniku, a w 68 minucie trafili na 3:0. Po rzucie rożnym na listę strzelców wpisał się Kamil Spratek. Trzecia bramka dla rywal w końcu obudziła piłkarzy Adama Buczka. Już 120 sekund później Jakub Smektała wreszcie otworzył konto gości. Błyskawicznie Wisła odzyskała nadzieje, bo w 72 minucie Jakub Poznańki głową zdobył kontaktowego gola.

Puławianie ruszyli do przodu w poszukiwaniu wyrównującego trafienia, ale mimo kilku szans się nie udało. W 82 minucie Siwek rozwiał nadzieje przyjezdnych na wywalczenie chociaż jednego „oczka”. Początek sezonu nie wygląda najlepiej w wykonaniu Dumy Powiśla. Tylko trzy punkty na 12 możliwych, to jak na kandydata do awansu kiepski wynik. Na szczęście nie trzeba będzie długo czekać na rehabilitację. Już w środę na stadionie MOSiR pojawi się Gwardia Koszalin. Rywale też mają na koncie tylko trzy „oczka”.

ROW 1964 Rybnik – Wisła Puławy 4:2 (2:0)

Bramki: Jary (14), Siwek (16, 82), Spratek (68) – Smektała (70), Poznański (72).

ROW: Rosa – Krotofil, Jary, Bober, Gojny, Koleczko (90+2 Kalisz), Spratek, Muszalik, Siwek (88 Zganiacz), Jaroszewski (82 Tkocz), Brychlik (66 Musiolik).

Wisła: Madejski – Sedlewski (88 Szczotka), Poznański, Murawski, Sulkowski, Smektała, Głaz, Maksymiuk (70 Meskhia), Szymankiewicz, Pożak, Ploj (74 Darmochwał).

Żółte kartki: Spratek, Krotofil, Musiolik – Sedlewski, Głaz, Maksymiuk

Czerwona kartka: Spratek (ROW, 86 min, za drugą żółtą).

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

gosc
(4) komentarzy

gosc
gosc (21 sierpnia 2017 o 10:00) 0
informacja za oficjalną stroną wisły: "klub sportowy wisła puławy informuje, że z dniem 20 sierpnia 2017 roku adam buczek przestał pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu. były już trener wisły puławy swoją posadę objął w styczniu bieżącego roku. nazwisko nowego szkoleniowca powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu." ******wislapulawy.pl/themes/wislapulawy.pl/images/comments.png
Gość (20 sierpnia 2017 o 11:02) 0
Wywalić tego buźka na zbity pysk. Przecież to dyzma piłkarski.
Gość (20 sierpnia 2017 o 08:29) 0
Przez 70 minut truchtają po boisku, żeby się nie zmęczyć, a gdy jest już 3:0, to ich olśniewa, że jest mecz?! Klub, który ponoć płaci najlepiej z II i III ligowców!! Za co? Nie wiem, czy to wina trenera czy zawodników. Najprędzej trenera i połowy drużyny. Czy z takim budżetem naprawdę nie da się zatrudnić jakiegoś trenera z osiągnięciami i umiejętnościami?! Adaś niech sobie trenuje np WSK Motór, a nie bierze się za wyższe ligii.
Gość (20 sierpnia 2017 o 07:26) 0
Brawo dla zarządu z mądra decyzję o podpisaniu nowego kontraktu z buczkiem po spadku z 1 ligi. Szykujcie juz nowy kontrakt dla buczka po spadku z 2 do 3 ligi. A to już w czerwcu 2018 wiec nie ma dużo czasu.