II LIGA

Wisła Puławy – Stal Stalowa Wola 1:1. Stracili dwa punkty

Dodano: 16 września 2017, 22:04

(fot. KS WISŁA PUŁAWY)

Znowu podział punktów! Wisła miała przewagę, prowadziła u siebie ze Stalą Stalowa Wola, ale znowu musiała zadowolić się remisem. Zawody zakończyły się wynikiem 1:1.

W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli bramek. Lepsze okazje mieli jednak gospodarze. Aktywny był zwłaszcza Piotr Darmochwał, który poprzednio w podstawowym składzie wyszedł w drugiej kolejce. 26-latek dwa razy miał szansę po strzałach głową, ale efektu bramkowego nie było.

Drugą część gry puławianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Bartosz Sulkowski, piłkę zgrał Alen Ploj, a do siatki wpakował ją Jakub Smektała. Wydawało się, że uskrzydleni gospodarze pójdą za ciosem i przełamią passę trzech remisów z rzędu. Niestety, nic takiego nie miało miejsca. Drużyna Ryszarda Wieczorka oddała pole gry rywalom. I ci zasłużenie doprowadzili do remisu. W 70 minucie gola na wagę jednego punktu dla „Stalówki” zdobył Mateusz Stąporski.

W następną sobotę Duma Powiśla zmierzy się na wyjeździe z GKS Jastrzębie. Rywale w tej serii gier doznali pierwszej porażki, przegrywając w Poznaniu z Wartą 0:1. W efekcie, spadli na trzecie miejsce. Wisła obecnie jest dziesiąta.

ZDANIEM TRENERÓW

Janusz Białek (Stal Stalowa Wola)

– Wyrównany mecz dwóch dobrych zespołów skończył się remisem. W pierwszej połowie za bardzo daliśmy się stłamsić. Za bardzo daliśmy się zepchnąć na naszą połowę. Po przerwie spotkanie się wyrównało i stwarzaliśmy sytuacje pod bramką przeciwnika. Po bardzo ładnej akcji udało nam się wyrównać. Później za bardzo wierzyliśmy w te nasze stałe fragmenty i za bardzo ułatwiliśmy zadanie rywalom. To był mecz walki i zazwyczaj takie mecze kończą się podziałem punktów

Ryszard Wieczorek (Wisła Puławy)

– Straciliśmy dwa punkty. Byliśmy przygotowani na ten mecz. Szczególnie w pierwszej połowie mieliśmy możliwości do innego zachowania pod bramką. Jeżeli idzie o skuteczność, to nie jest łatwa rzec. Graliśmy w tłoku, ale było kilka okazji. Niestety, nie wpadło. Dla mnie zastanawiające jest dlaczego zmieniliśmy sposób gry, kiedy objęliśmy prowadzenie. W takim momencie potrzeba więcej dyscypliny. A u nas było jej mniej. Chyba zawodnikom wydawało się, że jakoś to będzie. Nie możemy sobie pozwolić, żeby wypuszczać z rąk zwycięstwo. Byliśmy zagubieni, za daleko od przeciwnika. Szkoda, dwa punkty nam uciekły, ale taka jest piłka.

Wisła Puławy – Stal Stalowa Wola 1:1 (0:0)

Bramki: Smektała (49) – Stąporski (70).

Wisła: Madejski – Sedlewski, Żemło, Poznański, Sulkowski, Głaz, Szymankiewicz, Smektała, Zulciak (79 Szczotka), Darmochwał (62 Pożak), Ploj (70 Hirsz).

Stal: Brylewski – Zalepa, Łętocha (62 Gębalski), Żołądź, Stąporski (83 Korczyński), Sobotka, Bukowiec (51 Hirski), Jarosz, Trubeha (87 Stelmach), Dziubiński, Janiszewski.

Żółte kartki: Głaz – Żołądź, Kaliszewski, Trubeha.

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).

go
poznańaniak  z  lub
(7) komentarzy

go
go (18 września 2017 o 08:57) 0
Pierwsza połowa rzeczywiście jak inna Wisła grali chłopaki brawo im za to. Mamy ewidentny problem z napastnikami nowy fryz Ploja trochę podziałał cos grał ale Hirsz to tragedia. Widać, że nie chce mu się biegać - brak woli walki u gościa. Myślę, ze będziemy grali o utrzymanie tylko. Brak zorganizowanego dopingu PORAŻKA.
Gość (17 września 2017 o 17:26) 0
Ciekawe czy Wisła się utrzyma??
poznańaniak z lub (17 września 2017 o 15:06) 0
Byłem  na meczu Warta -GKS   Jasrzębie  ,,pomimo porażki Gks Jastrzębie gra bardzo szybką  piłke ,a przy okazji każdy upadek piłkarza GKS to presja na SĘDZIEGO AŁA  AŁA AŁAto do przerwy wymuszali na sędziego ukarania przeciwnika ,dlatego ostrzegam Wisłe aby nie dali się nabierać na krzyki uroionych grożnych  fauli ,ślskie zespoły jak ROW i Jastrzębie stosują krzyki po każdym upadku
Gość (17 września 2017 o 09:42) 0
Niech się Wisła cieszy, że sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki dla Stalówki w pierwszej połowie na 1:0 - żadnego faulu na bramkarzu nie było. Madejski słabiutki i niepewny. Poza bramką w drugiej połowie, Wisła nie miała klarownych okazji do zdobycia gola. Bramka dla Stalówki palce lizać, rozmontowali całą obronę Wisły, Stąporski położył bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Remis sprawiedliwy.
Gość (17 września 2017 o 09:14) 0
Jeszcze chwila i WIECZOREK odjedzie ze swoją nową ekipą .