II LIGA

Wisła Puławy uratowała remis w Kluczborku

Dodano: 26 sierpnia 2017, 21:41

Alen Ploj w środę przyczynił się do zwycięstwa Wisły z Gwardią Koszalin, a w sobotę uratował punkt w Kluczborku (fot. KS WISŁA PUŁAWY)

Zanosiło się na kolejną porażkę, ale w ostatnich minutach piłkarze z Puław strzelili gola w Kluczborku. Efekt? Pojedynek spadkowiczów z I ligi zakończył się remisem 1:1.

Pierwsze ostrzeżenie drużyna Ryszarda Wieczorka dostała w 12 minucie. Strzelał Lucjan Zieliński, ale Sebastian Madejski zdołał sparować piłkę na poprzeczkę. Kilkadziesiąt sekund później był już bezradny. Gospodarze mieli rzut wolny z około 20 metrów. Piłkę ustawił sobie Kamil Nitkiewicz i kapitalnym uderzeniem w samo okienko otworzył wynik sobotnich zawodów.

W 17 minucie mogło być 1:1. Będący ostatnio w bardzo dobrej formie Jakub Smekatał zamiast do siatki przymierzył jednak w słupek. W kolejnych fragmentach żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku. Po przerwie Duma Powiśla dominowała, ale nie potrafiła na poważnie zagrozić bramce rywali.

Było sporo stałych fragmentów gry, wrzutek w pole karne jednak nic z tego nie wynikało. Udało się w doliczonym czasie gry, kiedy po centrze Bartosza Sulkowskiego Alen Ploj wpakował piłkę do siatki i uratował punkt dla Wisły. Dzięki temu puławianie w trzecim wyjazdowym spotkaniu tego sezonu wreszcie po raz pierwszy dopisali coś do swojego konta.

Za tydzień na stadionie MOSiR pojawi się Gryf Wejherowo.

MKS Kluczbork – Wisła Puławy 1:1 (1:0)

Bramki: Nitkiewicz (14) – Ploj (90+2).

Wisła: Madejski – Sedlewski, Poznański Murawski, Sulkowski, Smektała, Głaz (70 Darmochwał), maksymiuk, Szymankiewicz (81 Brzeski), Pożak, Ploj.

Żółte kartki: Warchoł, Niemczyk, Nakrosius – Sulkowski, Poznański, Szymankiewicz, Pożak.

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań).

Gość (27 sierpnia 2017 o 20:20) 0
Dobry i 1 pkt. Ale..... niestety góra tabeli nam odjeżdża. Jak do tej pory graliśmy z druzynami z dołu tabeli. Nie wygląda to dobrze. Może nowy trener to pouklada i będziemy wygrywać, bo skład jest ok.
Gość (27 sierpnia 2017 o 05:32) 0
Dzięki za walkę Panowie,ale czołówka nie śpi,a my tracimy punkty...