III liga gr. IV

Avia – Podlasie 2:1. Wreszcie trzy punkty

W meczu drużyn, które w sumie zremisowały już w tym sezonie aż... 13 razy długo zanosiło się na... podział punktów. W samej końcówce Avia Świdnik przechyliła jednak szalę na swoją korzyść. Piłkarze Tadeusza Łapy pokonali w derbach Podlasie 2:1

Bialczanie przyjechali do Świdnika z serią siedmiu meczów bez porażki. Niestety, tylko jedno z tych spotkań zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść. W sobotę wydawało się, że podtrzymają dobrą passę. Już w czwartej minucie Paweł Komar pokonał Adriana Wójcickiego strzałem z linii pola karnego. Pierwsza połowa to przewaga gości, którzy mogli się pokusić o jeszcze jednego gola. Zabrakło im jednak zimnej głowy pod polem karnym. Jeżeli chodzi o gospodarzy, to najlepszą szansę przed przerwą zmarnował Patryk Czułowski.

Na drugą połowę trener Tadeusz Łapa posłał trzech nowych graczy. I jak okazało się później rezerwowi zrobili różnicę. Już w 54 minucie jeden ze zmienników – Wojciech Białek w sytuacji sam na sam z bramkarzem Podlasia doprowadził do wyrównania. Później groźnie strzelał Maciej Wojczuk, ale w 80 minucie znowu Białek był najbliżej zdobycia bramki, ale tym razem w pojedynku z Luką Gugeszaszwilim przymierzył w poprzeczkę.

Kiedy wydawało się, że derby zakończą się remisem decydujący cios zadała Avia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnym strzałem głową popisał się Mateusz Jarzynka. I ostatecznie świdniczanie zdobyli upragnione trzy punkty, drugi raz w tym sezonie. Co więcej, to było dopiero trzecie zwycięstwo żółto-niebieskich w 2017 roku.

Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 2:1 (0:1)

Bramki: Białek (54), Jarzynka (85) – Komar (4).

Avia: Wójcicki – Jarzynka, Mazurek, Barański, Kazubski, Wrzesiński, Mroczek (46 Piekarski), Orzędowski (75 Szymala), Czułowski, Maluga (46 Nowak), Olszak (46 Białek).

Podlasie: Gugeszaszwili – Radziszewski, Konaszewski, Łakomy (63 Pyrka), Komar, Dmowski (60 Andrzejuk), Nieścieruk, Kosieradzki (80 Renkowski), Syryjczyk (88 Dmitruk), Kruczyk (73 Oleszczuk), Wojczuk.

Żółte kartki: Mroczek, Czułowski – Gugeszaszwili.

Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość). Widzów: 300.

Gosc
wkur...ny
(10) komentarzy

Gość (31 października 2017 o 10:18) 0
Nie hejtujcie tylko jak tacy madrzy i odważni jesteście to przygotujcie baner i przyjdźcie na kolejny mecz. A będą to derby z Motorem!!!
Gosc
Gosc (29 października 2017 o 20:47) 0
Zawsze powiada ze regionalna pilka doluje kiedy politycy regionalni kreca sie przy sporcie. Czy wy musucie w...iac ludzi ktorzy chca ogladac pilke na wyzszym poziomie niz IV liga.
wkur...ny
wkur...ny (29 października 2017 o 13:52) 0
Pimpuś Sadełko, Kubuś Psina wraz z całym Świdnik Wspólna Sprawa Kolesi osiągnęli dno. Teraz już Panowie i Panie może być tylko gorzej, kolejne warstwy mułu i g...a czekają na waszą aktywność ale poza sportem!
Gość (29 października 2017 o 11:50) 0
Idźcie mi stad z ta polityka!! Czytać się nie chce!! W żadnym klubie piłkarskim nie ma takich politycznych kłótni.. Wstyd Świdnik!! Pisza wiecznie te same osoby pod innymi nicami.. Świdnik jest mały Panowie. Dajcie juz sobie spokój i idźcie się kłócić do Urzędu a nie mieszacie w to sport. Nuda, wiocha i kicz.. Wsyd mi za to miasto czytając non stop te bzdury.
Gość (29 października 2017 o 08:56) 0
Tylko AVIA a reszta komentarzy wstyd.Teraz bardzo ciężkie mecze ale walcz najwaleczniejsza drużyno.