III liga gr. IV

Avia w dziesiątkę uratowała remis z Resovią

Dodano: 22 kwietnia 2017, 18:26

(fot. Maciej Kaczanowski)

Avia znowu bez wygranej u siebie. Świdniczanie w sobotę zremisowali na swoim stadionie z Resovią 1:1. Ten wynik patrząc na przebieg spotkania gospodarze i tak mogą uznać za całkiem dobry.

Zaczęło się źle, bo już w 14 minucie Jakub Zolech musiał zastąpić w bramce kontuzjowanego Łukasza Gieresza. W 21 minucie żółto-niebiescy mieli idealną okazję, żeby otworzyć wynik. Jeden z graczy gości zagrał ręką we własnym polu karnym i sędzia wskazał na „wapno”. Piłkę 11 metrów od bramki rywali ustawił Wojciech Białek. I niestety „Biały” zaliczył kolejne pudło. W tym sezonie w ten sposób strzelał już siedem razy i właśnie trzeci raz z rzędu zmarnował karnego.

Pod koniec pierwszej połowy obie drużyny miały swoje szanse. Krystian Mroczek przymierzył w słupek, a później Bartłomiej Buczek nie trafił w bramkę. Po zmianie stron Avia wpadła w kolejne tarapaty. Już w 55 minucie Wiktor Bogusz obejrzał drugi żółty kartonik i musiał opuścić boisko. Buczek mógł się zrehabilitować za poprzednią zmarnowaną okazję w 61 minucie, ale jego główkę obronił Zolech. Kilka chwil później Resovia objęła prowadzenie, a na listę strzelców z 10 metrów wpisał się Dawid Pałys-Rydzik.

Drużyna Jacka Ziarkowskiego grając w dziesiątkę stanęła przed poważnym wyzwaniem. Z pomocą przyszli jednak rywale, bo już w 67 minucie samobójcze trafienie zaliczył Konrad Domoń, który próbował główkować do swojego bramkarza, ale to zagranie wyraźnie mu nie wyszło. W końcówce rzeszowianie za wszelką cenę starali się o drugiego gola, ale musieli się zadowolić remisem.

Avia Świdnik – Resovia 1:1 (0:0)

Bramki: Domoń (67-samobójcza) – Pałys-Rydzik (63).

Avia: Gieresz (14 Zolech) – Kazubski, Szymala, Dykij, Bogusz, Mroczek, Jeleniewski, Orzędowski, Czułowski (58 Wołos), Sołdecki (90 Starok), Białek (90+4 Feret).

Resovia: Pietryka – Domoń, Makowski, Żmuda, Bieniasz (84 Kmiotek), Pałys-Rydzik, Kaliniec, Wiejak (76 Frankiewicz), Barszczak, Dziedzic, Buczek.

Żółte kartki: Bogusz, Kazubski, Sołdecki – Buczek.

Czerwona kartka: Bogusz (Avia, 55 min, za drugą żółtą)

Sędziował: Szymon Ubożak (Kielce). Widzów: 400.

(5) komentarzy

Gość (24 kwietnia 2017 o 05:57) 0
Aktualnie Avia to cień druzyny z poczatku sezonu. Słabo gra Białek to i słabiutko druzyna. Nie wiadomo dlaczego ten zawodnik jest desygnowany do wykonywania rzutów karnych kiedy i prawa i lewą noga nie potrafi z 11 m strzelić bramki. Ile punktów przez takie decyzje druzyna straciła ?
Gość (23 kwietnia 2017 o 13:14) 0
Ano charakterna drużyna jeśli się nie strzela karnego, traci się zawodnika, dostaje się bramkę i gra się do przodu.Trzeba mieć charakter żeby się nie załamać tylko walczyć.I jeszcze zagrać dla motoru bo mają z głowy Resovię!
Gość (23 kwietnia 2017 o 10:56) 0
Jaki charakter? Gdyby nie samobój to znów była by porażka. Resovia nie potrafiła "dobić" Avii. Sprawdziło się tylko powiedzenie: "jak się nie może meczu wygrać to go trzeba zremisować"
Gosc
Gosc (23 kwietnia 2017 o 10:31) 0
Ta drużyna ma charakter szkoda że w rundzie wiosennej nie może tego przełożyć na wyniki. Na sezon 2017-2018 przed zarządem dużo pracy by w końcu II liga zawitała do Świdnika.
Gość (23 kwietnia 2017 o 09:25) 0
Szacun za walkę do końca,kolejny mecz w dziesiątkę?Tylko AVIA!