18 listopada 2017 r.
18:58

Motor – KSZO 0:0. Zima na fotelu lidera

0 21 A A

Motor w sobotę rozgrywał 15 w 2017 roku mecz ligowy przed własną publicznością. 14 poprzednich... wygrał. Niestety, w sobotę nie udało się podtrzymać świetnej passy. Spotkanie ekipy z Lublina z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zakończyło się bezbramkowym remisem. Gospodarze i tak utrzymali fotel lidera.

Od początku Motor ruszył do ataku, ale zupełnie nic z tego nie wynikało. Gospodarze mieli problem, żeby sforsować szczelną defensywę rywali. W kilku sytuacjach zanosiło się, że może być groźnie pod bramką KSZO. Niestety, w końcowej fazie akcji brakowało lepszego podania. W 20 minucie z dystansu uderzał Paweł Kaczmarek, ale bez efektu bramkowego. Kilkadziesiąt sekund później Konrad Nowak zgasił piłkę na klatę w polu karnym rywali i próbował szczęścia efektowną przewrotką. Nic jednak z tego nie wyszło.

Kilka chwil później sędzia musiał przerwać spotkanie. Kibice odpalili race i z powodu dymu niewiele było widać. Po kilku minutach arbiter wznowił grę. Od razu groźnie szarżował Kamil Majkowski, ale zamiast gola „Maja” zarobił dla swojej drużyny tylko rzut rożny. Po rozegraniu stałego fragmentu gry do piłki przed polem karnym dopadł Tomasz Tymosiak, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

Kolejna centra z kornera i KSZO znalazło się w tarapatach. Najpierw strzał Nowaka obronił Konrad Zacharski, a po chwili dobitkę Dawida Dzięgielewskiego z linii wybił jeden z obrońców. W kolejnych fragmentach goście trochę częściej gościli pod polem karnym Motoru. Paweł Socha nie musiał jednak nawet interweniować.

W 45 minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Kacper Kokosza. A to oznaczało, że ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego do końca meczu musiała sobie radzić w osłabieniu. Wszyscy zdawali sobie też sprawę, że „Kszoki” jeszcze bardziej skoncentrują się na obronie jednego punktu.

Początek drugiej odsłony był wyrównane. Gospodarze pierwszy raz postraszyli przeciwnika w 53 minucie. Akcję na skrzydle rozprowadził Kaczmarek i dobrze zagrał w pole karne do Korczakowskiego. Ten podał wzdłuż bramki jednak do nikogo. Po chwili akcję Dzięgielewskiego strzałem nad poprzeczką zakończył Nowak.

W kolejnych minutach Motor na dobre rozbił już obóz w okolicach szesnastki KSZO i rozpoczął oblężenie. Drużyna Tadeusza Krawca dobrze się jednak broniła i cały czas utrzymywał się remis. Chwilami przyjezdni bronili się szczęśliwie, chwilami rozpaczliwie, ale ciągle realizowali swój cel. W 78 minucie wszystko mógł zmienić Nowak, który po koszmarnym błędzie defensywy rywali strzelał na pustą bramkę, a piłka dosłownie o centymetry minęła słupek.

W ostatnich sekundach niespodziewanie piłkę meczową miała drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego. Michał Grunt był sam przed Sochą, ale piłka po poprzeczce przeszła nad bramką. W odpowiedzi próbował Kaczmarek. Niestety, także bez efektu.

Motor Lublin – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:0

Motor: Socha – Michota (56 Tkaczuk), Gieraga, Cholerzyński, Tadrowski (88 Szkatuła), Kaczmarek, Tymosiak, Korczakowski (83 Kamiński), Dzięgielewski, Majkowski (58 Oziemczuk), Nowak.

KSZO: Zacharski – Czajkowski, Kudriawcew, Kokosza, Sołtykiewicz, Mikołajek (87 Puton), Persona (70 Grunt), D. Cheba, Jakubowski (58 Kapsa), Janik (90+2 Bociek), Jamróz (90 Mężyk).

Żółte kartki: Korczakowski, Tymosiak, Kamiński – Kokosza, Kudriawcew.

Czerwona kartka: Kokosza (KSZO, 45 min za drugą żółtą).

Sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz). Widzów: 4341.

Jak co roku - trzy dania za 69 złotych. Wystarczy zarezerwować termin i pójść do restauracji.

Orlen Oil Motor Lublin trenuje w Gorican. "Jeździmy od rana do wieczora"

Przygotowania do nowego sezonu ruszyły na dobre. Orlen Oil Motor zgodnie z planem pracuje nad formą w chorwackim Gorican, gdzie na pewno lublinianie nie mogą narzekać na pogodę. Mistrzowie Polski zaprezentowali też nowe kevlary.

Jazda zakończona w stercie opon

Kiepskie miejsce do parkowania wybrał sobie 71-letni mieszkaniec Żółkiewki. Swoją jazdę zakończył na stercie opon. Jak się okazało, nieumiejętność parkowania nie była jego jedynym problemem.

PZL Leonardo Avia z Lechią dwa razy na minus

PZL Leonardo Avia Świdnik przegrała na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:3. Pierwszy mecz obu ekip zakończył się dokładnie takim samym wynikiem.

Lubelscy specjaliści podyskutują o opiece matek w zagrożonej ciąży

Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie podzieli się doświadczeniem i doradzi w kwestii prowadzenia hospicjum perinatalnego. Na konferencji zjawią się przedstawiciele z całej Polski, którzy chcą pomagać ciężarnym kobietom i dzieciom z ciężkimi wadami.

Kilku chętnych do awansu i tylko jedno miejsce. Janowianka, Stal Kraśnik, Lewart czy ktoś inny?

W sobotę startuje runda wiosenna w Hummel IV lidze. Na razie w tabeli prowadzi Janowianka, ale tyle samo punktów – 40 ma druga Stal Kraśnik. O „oczko” gorszy jest Lewart Lubartów, a o dwa czwarty KS Cisowianka Drzewce. Nie można też zapominać o piątym Starcie Krasnystaw. Piłkarze Marka Kwietnia uzbierali jesienią 35 punktów.

Uczelnia inżynierów otworzyła swoje drzwi

Tunel aerodynamiczny, cięcie wodą, roboty i drukarka 3D. Za nami Drzwi Otwarte Politechniki Lubelskiej.

Lider PSL do sejmiku mówi „nie” „politycznej prostytucji”
WYBORY 2024

Jakub Stefaniak na specjalnie zwołanej konferencji prasowej podpisał zobowiązanie wobec swoich wyborców. Jeśli zostanie wybrany, musi pozostać wierny swoim ideałom.

Najpierw duże narkotyki potem duże kłopoty

Radzyńscy kryminalni zabezpieczyli blisko 2 tys. porcji dealerskich narkotyków. Wszystkie należały do jednej osoby.

Tym razem kawa i proso. Kolejne produkty z Ukrainy zatrzymane na granicy

Kolejne produkty zostały zatrzymane na polskiej granicy. Jedne były niewłaściwie oznakowane, a w drugich zalęgły się robaki.

Odpoczywający Maciej dołączył do koziołkowej rodziny

Leży grzecznie w łóżeczku i czyta książkę. Każdy zwraca na niego uwagę, a mijając go na twarzach pojawia się uśmiech. Nowy posążek koziołka stanął w czwartek przy ulicy Staszica.

Lublin będzie uczył informatyki w nowoczesny sposób

Przez najbliższy rok nauczyciele informatyki w 28 lubelskich szkołach będą korzystać nowoczesnej platformy do nauczania tego przedmiotu. Wszystko w ramach pilotażowego projektu Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT.

Ostatni dzwonek na pogoń za czołówką, czyli piłkarki Górnika Łęczna grają u siebie z GKS Katowice

W sobotę Górnik Łęczna podejmie GKS Katowice. Po porażce we Wrocławiu dla podopiecznych Patryka Błaziaka jest to ostatnia szansa na rozpoczęcie pogoni za ligową czołówką

Czy suszarka bębnowa jest energooszczędna?

Energooszczędność to termin, który coraz częściej pojawia się w naszej codziennej świadomości. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności dbania o środowisko i ograniczania zużycia energii. Jednym z elementów, które mogą wpływać na nasze codzienne zużycie energii, są urządzenia domowe, takie jak suszarki do ubrań. W szczególności, suszarki bębnowe, które są coraz bardziej popularne w wielu gospodarstwach domowych, mogą mieć istotny wpływ na nasze rachunki za energię. Ale czy suszarka bębnowa jest naprawdę energooszczędna?