III liga gr. IV

Motor Lublin - Karpaty Krosno 3:1. Tylko trzy minuty nerwów

Dodano: 20 maja 2017, 19:57

(fot. WOJTEK NIEŚPIAŁOWSKI)

Piłkarze Motoru Lublin zrobili swoje i w sobotę pokonali przed własną publicznością Karpaty Krosno 3:1. Gospodarze zanotowali 12 ligową wygraną w 13 spotkaniu na wiosnę. Sąsiadowi zza miedzy nie pomogła jednak Avia, która także przegrała z Garbarnią 1:3. A to oznacza, że krakowianie utrzymali fotel lidera.

Wynik w 26 minucie otworzył Kamil Cholerzyński, który rozpoczął zawody na środku defensywy. 28-latek świetnie uderzył z dystansu i jego bomba wylądowała w siatce. W 35 minucie powinno być 2:0, ale dosłownie centymetrów do szczęścia zabrakło Pawłowi Kaczmarkowi, który przymierzył w poprzeczkę. Do przerwy drużyna Marcina Sasala utrzymała skromne prowadzenie.

W 49 minucie mogło być 2:0. W dobrej sytuacji na wprost bramki rywali znalazł się Kamil Oziemczuk. Dopadł do piłki, uderzył, ale obrońca rywali przyjął strzał na siebie i zażegnał niebezpieczeństwo. 120 sekund później w piłkę pod swoją szesnastką nie trafił Cholerzyński. Dawid Kuliga zagrał wzdłuż pola karnego, ale nikt z kolegów nie zdołał sfinalizować akcji. To było pierwsze poważne ostrzeżenie dla żółto-biało-niebieskich i okazało się, że ostatnie.

Dosłownie po chwili Kuliga po złym wybiciu Artura Gieragi z powietrza huknął do siatki i zrobiło się 1:1. Minęło kilkadziesiąt sekund i gospodarze odzyskali prowadzenie. Po wrzutce z rzutu wolnego główkował Michał Paluch, ale zanim futbolówkę złapał bramkarz z Krosna ta trafiła w rękę jednego z obrońców. Werdykt sędziego? Rzut karny. Do piłki podszedł Gieraga i zrehabilitował się za niepewną interwencję sprzed kilku minut. Pewnym strzałem z rzutu karnego zdobył swojego 12 gola w tym sezonie.

Przez moment ekipa z Krosna mogła mieć nadzieje na wywiezienie z Areny Lublin korzystnego wyniku. W 64 minucie te nadzieje rozwiał definitywnie Kaczmarek, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych lobem podwyższył na 3:1.

Drużyna Adama Fedoruka w kolejnych fragmentach starała się jeszcze coś zdziałać. Długimi fragmentami utrzymywała się przy piłce i sprawdzała czujność Pawła Sochy. Wynik nie uległ już jednak zmianie.

W następnej serii gier Motor pauzuje. Do gry w lidze wróci 3 czerwca, kiedy znowu na Arenie Lublin zmierzy się z Unią Tarnów. To będzie ostatnie domowe spotkanie w sezonie 2016/2017. W środę odbędzie się jednak finał Pucharu Polski LZPN, a piłkarze trenera Sasala zagrają z Lublinianką.

Motor Lublin – Karpaty Krosno 3:1 (1:0)

Bramki: Cholerzyński (26), Gieraga (55-z karnego), Kaczmarek (64) – Kuliga (52).

Motor: Socha – Michota, Gieraga, Cholerzyński, Słotwiński, Majkowski (82 Jurisa), Tymosiak, Kamiński (63 Szysz), Oziemczuk, Kaczmarek, Paluch (63 Stachyra).

Karpaty: Harwat – Krupa, Kołodziej, Pawlak, Kantor, Mordec, Paszek (81 Dąbek), Buszta, Kuliga, Stepankow (70 Pelc), Cempa.

Żółte kartki: Michota – Kołodziej.

Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość). Widzów: 2702.

kibic (21 maja 2017 o 00:15) 0
Brakuje prawdziwego rasowego napastnika. Skutecznego, sprytnego, z nosem do strzelania bramek. W jakiej dobrej drużynie najlepszym strzelcem jest obrońca?? No ale Motorku walczcie do ostatniego meczu, w piłce rózne cuda już sie zdarzały w historii
Gość (20 maja 2017 o 22:48) 0
kibic nie przesadzaj nieźle pier..ł ale co miał napisać dziennikarz? Kaczmarek jest gwiazdą to sie popisuje a wyszkoleniem odstake od reszty, mnie wk..a Paluch mie widzę sytuacji w ktorej może strzelić bramkę.. główką pudłuje, z bliska pudłuje z daleka pudłuje co to za napastnik ja się pytam???? bramki mają pod niego powiększyć???