III liga gr. IV

Motor pokonał w finale Pucharu Polski Lubliniankę 4:1 (zdjęcia)

Dodano: 24 maja 2017, 20:02

(fot. MACIEJ KACZANOWSKI)

Derby Lublina zdecydowanie przebiegały pod dyktando Motoru. Lublinianka już po 30 minutach przegrywała z wyżej notowanym rywalem 0:3. Finałowe spotkanie Pucharu Polski LZPN ostatecznie skończyło się wynikiem 4:1 na korzyść trzecioligowca

Trener Marcin Sasal nie musiał dokonywać zbyt wielu zmian w podstawowym składzie swojej drużyny. W weekend Motor pauzuje w lidze. Od pierwszych minut na placu gry pojawili się jednak drugi bramkarz Mateusz Zając, a także Michał Kowalczyk. Na lewej obronie wystąpił ponownie Patryk Szysz.

Kwestia pucharu szybko została rozstrzygnięta. Już po kwadransie żółto-biało-niebiescy prowadzili 1:0. Sam przed bramkarzem Lublinianki znalazł się Kamil Stachyra. „Kapi” ze spokojem minął golkipera rywali i posłał piłkę do pustej bramki. W 21 minucie Tomasz Tymosiak w swoim stylu uderzył zza pola karnego i Krystian Krupa po raz drugi musiał sięgnąć do siatki. Podopieczni Grzegorza Białka nie zdążyli się otrząsnąć po drugim ciosie przeciwnika, a już przegrywali 0:3. Tym razem na listę strzelców wpisał się specjalista o meczów w Pucharze Polski – Slaven Jurisa. Chorwat z bliska dopełnił formalności i było jasne, że niespodzianki w środowym spotkaniu nie zobaczymy.

W drugiej połowie kibice doczekali się jeszcze dwóch goli. Honor czwartoligowca mogli uratować Erwin Sobiech, a zwłaszcza Paweł Kośka, ale nie udało im się wpisać na listę strzelców. Podopieczni Marcina Sasala mieli sporo okazji jednak większość zmarnowali. Dopiero w 80 minucie Krupę pokonał Michał Paluch. 23-letni napastnik od spotkania z MKS Trzebinia/Siersza nie mógł się przełamać mimo kilku świetnych szans. W środę wreszcie zapisał na swoim koncie trzecie w tej rundzie trafienie. Kiedy wydawało się, że Lublinianka zakończy zawody z zerowym kontem, w doliczonym czasie gry na osłodę Zająca zaskoczył Bartłomiej Jezior.

Po środowym zwycięstwie teraz Motor w ramach wojewódzkiego Pucharu Polski zmierzy się z Chełmianką. To spotkanie zostanie rozegrane 7 czerwca.

Motor Lublin – Lublinianka 4:1 (3:0)

Bramki: Stachyra (15), Tymosiak (21), Jurisa (29), Paluch (80) – Jezior (90+1).

Motor: Zając – Kowalczyk (46 Chyła), Tadrowski (89 Socha), Gieraga, Szysz (46 Słotwiński), Stachyra, Tymosiak, Cholerzyński (60 Majkowski), Kaczmarek (74 Martynek), Jurisa (70 Myśliwiecki), Oziemczuk (46 Paluch).

Lublinianka: Krupa – Dzyr (64 Jezior), Kosiarczyk (79 Rovbel), Ptaszyński, Paździor, Stefański, Bednara (65 Kamola), Sobiech, Gutek (59 Prus), Skoczylas (67 Ręba), Milcz (55 Kośka).

Faraon (25 maja 2017 o 15:34) 0
7 zmian w meczu? To było jakieś towarzyskie granie czy Puchar Polski???
W Pucharze Polski, przynajmniej tym okręgowym, można robić siedem zmian.
Gość (25 maja 2017 o 10:33) 0
O, jednak w Lublinie jest nie tylko Motor :)
8
8 (25 maja 2017 o 09:31) 0
undefined napisał:
A w Tychach Świerczok strzela bramka za bramką i ma Ich tuzin. Po co było Go ekspediować z Łęcznej do Tychów jak Lublin był 300 km bliżej.
 Hahaha ile Świerczok tam strzelił? Zatrzymał sie w rozwoju.
Gość (25 maja 2017 o 07:46) 0