Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

13 czerwca 2017 r.
8:03

Motor potrzebuje cudu, żeby awansować, ale ciągle wierzy

0 12 A A
Artur Gieraga po 11 celnych strzałach z rzutów karnych tym razem nie znalazł sposobu na bramkarza rywali
Artur Gieraga po 11 celnych strzałach z rzutów karnych tym razem nie znalazł sposobu na bramkarza rywali (fot. TOMASZ LEWTAK/MOTORLUBLIN.EU)

Motor na wiosnę wygrał 13 z 15 meczów. Zdobył 40 punktów na 45 możliwych. Niestety, po niedzielnej porażce w Radzyniu Podlaskim świetna seria może nie mieć znaczenia. Jeżeli Garbarnia przynajmniej zremisuje w ostatniej kolejce z Unią Tarnów, to z awansu będą się cieszyć w Krakowie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przed startem rundy rewanżowej w Lublinie nikt nie myślał o II lidze. Żółto-biało-niebiescy tracili do prowadzącego KSZO 13 punktów i bliżej było im do miejsc spadkowych, niż pozycji lidera. Rywale pogubili jednak sporo punktów, a piłkarze Marcina Sasala kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa.

W ważnym momencie z pomocą drużynie z Lublina przyszło KSZO, a później Podlasie. Pierwsza z ekip pokonała u siebie Garbarnię 2:0, a podopieczni Miłosza Storto przywieźli niespodziewanie z Krakowa cenny remis. Efekt? Wszystko zależało już od Motoru. Komplet zwycięstw na finiszu rozgrywek dałby upragniony awans. Niestety, w niedzielę wyraźnie lepsze były Orlęta, które pokonały zespół z Lublina aż 4:1.

– Wiemy, że po świetnej rundzie wiosennej rozbudziliśmy apetyty na awans wśród kibiców i wszystkich ludzi związanych z klubem. Taki jednak jest sport. Chcieliśmy wygrać, ale wyszło zupełnie inaczej. Może szczęście, które sprzyjało nam w poprzednich spotkaniach tym razem się odwróciło? – zastanawia się Artur Gieraga, najlepszy snajper Motoru. – Trudno powiedzieć, co stało się w tym meczu. Moim zdaniem mogliśmy się bardziej cofnąć i dać rozgrywać piłkę rywalom po tym, jak otworzyliśmy wynik. Chyba niepotrzebnie chcieliśmy cały czas grać otwartą piłkę. I niestety nadziewaliśmy się na kontry Orląt. Wiadomo, że ciśnienie związane z tym meczem też nie pozostawało bez wpływu – dodaje kapitan ekipy z Lublina.

Gieraga w tym sezonie był bezbłędny, jeżeli chodzi o rzuty karne. Aż 11 razy nie mylił się po strzałach z wapna. Niestety, w niedzielę zaliczył pierwsze pudło. Przy stanie 1:3 Krzysztof Stężała złapał piłkę i w tym momencie zawody dla zespołu trenera Sasala już się skończyły. – Kto wie, może gdybym strzelił gola, to jeszcze udałoby się odwrócić losy meczu? Czekałem do samego końca, ale bramkarz mnie wyczuł. Bardzo żałuję, że nie udało się strzelić. Potrzebujemy teraz cudu, żeby awansować, ale nie takie rzeczy działy się w piłce nożnej. Musimy po pierwsze zrobić swoje, czyli wygrać w Rzeszowie i liczyć na Unię Tarnów. Ciągle wierzymy jednak, że uda nam się odwrócić sytuację i że ostatecznie, to my będziemy się cieszyli na koniec sezonu – zapewnia Gieraga.

Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 13:03
+1
Motor! Co? żenada!:)
Avatar
Gość / 14 czerwca 2017 o 05:40
Gdyby Lublinianka dostała połowę tych pieniedzy, które utopiono w Motorze dawno była by w II lidze.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 11:40
Unia odpuści Garbarni. Po co Unii konkurencja w przyszłym sezonie. Znowu się będą boksować o awans z Krakowem. Wiadomo że po braku awansu Motor się posypie i Unia zrealizuje swoje marzenia o wyższej klasie rozgrywek. To też strategia. Dlatego mowa o cudzie.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 11:23
Miejsce Motoru A klasa. Kibice - fosa.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 10:56
Czy komuś to się podoba czy nie podczas transmisji padały serwery stron relacjonujących mecz, Przegląd Sportowy poświęcił 1,5 strony Motorowi....4 ligowemu Motorowi....nie Górnikowi Startowi czy MKS nie żużlowcom tylko właśnie piłkarzom. I to powoduje problem. Od lat Motor był obsadzony politykierami znajomkami zadłużającymi klub i niszczącymi go dojąc kasę z miasta. Nawet jak udawało się coś ugrać Sawie czy Nowakowi to podejmowano kretyńskie decyzje o ich zwolnieniu. Gdy należało pozbyć się kopaczy po barażu i Złomańczuka to go zostawiono....Dopiero jak osiągnęliśmy dno Ratusz spanikował i zatrudniono profesjonalistów spoza układu. Efekt widoczny. 13 wygranych w 15 meczach przy 2 mln długo płacenie 11 kopaczom zaległej kasy za rozwiązanie kontraktów i graniu w 11-13. Obrona od meczu z Garbarnią gra 90 minut non stop bez zmian. W obronie grają pomocnicy Słotwiński Michota czy Cholerzyński. W takich warunkach zrobili kosmiczny wynik. Oziemczuk Paluch Myśliwiecki po ciężkich kontuzjach, Cholerzyński to samo Kursa pograł tylko kilka meczy. Do tego słabi Stachyra Paluch Myśliwiecki czy Jurisa odziedziczeni po poprzedniku. W takim klimacie zrobiono max
Czy komuś to się podoba czy nie podczas transmisji padały serwery stron relacjonujących mecz, Przegląd Sportowy poświęcił 1,5 strony Motorowi....4 ligowemu Motorowi....nie Górnikowi Startowi czy MKS nie żużlowcom tylko właśnie piłkarzom. I to powoduje problem. Od lat Motor był obsadzony politykierami znajomkami zadłużającymi klub i niszczącymi go dojąc kasę z miasta. Nawet jak udawało się coś ugrać Sawie czy Nowakowi to podejmowano kretyńskie decyzje o ich zwolnieniu. Gdy należało pozbyć się kopaczy po barażu i Złomańczuka to go zostawiono.... rozwiń
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 10:20
Obwiniacie wszystkich za ten przegrany ostatni mecz z Orlętami, jednak zapominacie, że obecny stan rzeczy nie jest pochodną meczu z Orlętami. Minimalne szanse na awans przed ostatnią kolejką są konsekwencją SŁABEJ RUNDY JESIENNEJ - gdyby zdobyli kilka punktów więcej, awans mieli by wyłącznie w swoich rękach. Wystarczyło wygrać jeden z przegranych meczów na jesieni.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 10:17
A gdzie wypowiedź wybitnego stratega Motoru Sasnala??? Artur dałeś d..y i tyle w temacie. Graliście na chodzonego i olaliście ludzi którzy przyjechali z Lublina a to jest niewybaczalne
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 09:48
Cud to to, że ten pseudoklub istnieje jeszcze. I niech gość nie pieprzy, że chcieli wygrać! Oni nie chcą awansować, bo wtedy większość piłkarzy straci robotę. W II lidze nie mają szans.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 09:22
A bylo blisko juz witali sie z gaska a tu d..a!!!!!! Orleta Orleta!!!!!
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 09:20
Pisalem wiele razy ze zabraknie jednego punktu i zabraknie!!!!!!!! Smialiscie sie!!!!!! Brawo Orleta!!!!!W przyszlym sezonie Gornik w Lecznej MootouuurSzarowola na Kresowej tam Wasze miejsce!!!!!
Avatar
Gość / 14 czerwca 2017 o 05:40
Gdyby Lublinianka dostała połowę tych pieniedzy, które utopiono w Motorze dawno była by w II lidze.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 13:03
+1
Motor! Co? żenada!:)
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 11:40
Unia odpuści Garbarni. Po co Unii konkurencja w przyszłym sezonie. Znowu się będą boksować o awans z Krakowem. Wiadomo że po braku awansu Motor się posypie i Unia zrealizuje swoje marzenia o wyższej klasie rozgrywek. To też strategia. Dlatego mowa o cudzie.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 11:23
Miejsce Motoru A klasa. Kibice - fosa.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 10:56
Czy komuś to się podoba czy nie podczas transmisji padały serwery stron relacjonujących mecz, Przegląd Sportowy poświęcił 1,5 strony Motorowi....4 ligowemu Motorowi....nie Górnikowi Startowi czy MKS nie żużlowcom tylko właśnie piłkarzom. I to powoduje problem. Od lat Motor był obsadzony politykierami znajomkami zadłużającymi klub i niszczącymi go dojąc kasę z miasta. Nawet jak udawało się coś ugrać Sawie czy Nowakowi to podejmowano kretyńskie decyzje o ich zwolnieniu. Gdy należało pozbyć się kopaczy po barażu i Złomańczuka to go zostawiono....Dopiero jak osiągnęliśmy dno Ratusz spanikował i zatrudniono profesjonalistów spoza układu. Efekt widoczny. 13 wygranych w 15 meczach przy 2 mln długo płacenie 11 kopaczom zaległej kasy za rozwiązanie kontraktów i graniu w 11-13. Obrona od meczu z Garbarnią gra 90 minut non stop bez zmian. W obronie grają pomocnicy Słotwiński Michota czy Cholerzyński. W takich warunkach zrobili kosmiczny wynik. Oziemczuk Paluch Myśliwiecki po ciężkich kontuzjach, Cholerzyński to samo Kursa pograł tylko kilka meczy. Do tego słabi Stachyra Paluch Myśliwiecki czy Jurisa odziedziczeni po poprzedniku. W takim klimacie zrobiono max
Czy komuś to się podoba czy nie podczas transmisji padały serwery stron relacjonujących mecz, Przegląd Sportowy poświęcił 1,5 strony Motorowi....4 ligowemu Motorowi....nie Górnikowi Startowi czy MKS nie żużlowcom tylko właśnie piłkarzom. I to powoduje problem. Od lat Motor był obsadzony politykierami znajomkami zadłużającymi klub i niszczącymi go dojąc kasę z miasta. Nawet jak udawało się coś ugrać Sawie czy Nowakowi to podejmowano kretyńskie decyzje o ich zwolnieniu. Gdy należało pozbyć się kopaczy po barażu i Złomańczuka to go zostawiono.... rozwiń
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 10:20
Obwiniacie wszystkich za ten przegrany ostatni mecz z Orlętami, jednak zapominacie, że obecny stan rzeczy nie jest pochodną meczu z Orlętami. Minimalne szanse na awans przed ostatnią kolejką są konsekwencją SŁABEJ RUNDY JESIENNEJ - gdyby zdobyli kilka punktów więcej, awans mieli by wyłącznie w swoich rękach. Wystarczyło wygrać jeden z przegranych meczów na jesieni.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 10:17
A gdzie wypowiedź wybitnego stratega Motoru Sasnala??? Artur dałeś d..y i tyle w temacie. Graliście na chodzonego i olaliście ludzi którzy przyjechali z Lublina a to jest niewybaczalne
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 09:48
Cud to to, że ten pseudoklub istnieje jeszcze. I niech gość nie pieprzy, że chcieli wygrać! Oni nie chcą awansować, bo wtedy większość piłkarzy straci robotę. W II lidze nie mają szans.
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 09:22
A bylo blisko juz witali sie z gaska a tu d..a!!!!!! Orleta Orleta!!!!!
Avatar
Gość / 13 czerwca 2017 o 09:20
Pisalem wiele razy ze zabraknie jednego punktu i zabraknie!!!!!!!! Smialiscie sie!!!!!! Brawo Orleta!!!!!W przyszlym sezonie Gornik w Lecznej MootouuurSzarowola na Kresowej tam Wasze miejsce!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 0 1

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 1 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 0 1

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 6 3

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 1 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

Pierwszy transfer Motoru Lublin

Pierwszy transfer Motoru Lublin 1 5

Motor wziął sobie do serca starą, piłkarską prawdę, że zespół buduje się od tyłu. W poniedziałek pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem podpisał Maksymilian Cichocki. A we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali o pozyskaniu kapitana Chełmianki Michała Wołosa

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia]
galeria

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal 1:2. Koszmarny początek mistrzostw [zdjęcia] 68 17

Odliczanie zakończone! O godzinie 17 reprezentacja Polski na stadionie w Moskwie zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Biało-Czerwoni wracają na Mundial po 12 latach przerwy. W 2002 i 2006 roku w meczach otwarcia nasz zespół ponosił porażki. Tym razem kibice liczą na zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku

MUNDIAL 2018. Kolumbia – Japonia 1:2. Sensacja w Sarańsku 0 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy H Japonia niespodziewanie pokonała w Sarańsku Kolumbię 2:1. Zespół z Ameryki Południowej niemal przez cały mecz musiał radzić sobie bez jednego zawodnika

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi

Lublin: Komendant komisariatu pod lupą przełożonych. Chodzi o niewłaściwe stosunki z podwładnymi 6 8

Komendant III Komisariatu Policji w Lublinie musi się liczyć z „dyscyplinarką” za naruszenie zasad etyki zawodowej. Chodzi o relacje mł. insp. Piotra Kuczmary z podwładnymi.

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin

Długa droga do raju piłkarek MKS Perły Lublin 0 1

Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej
Alarm 24

"To kuriozum na skalę europejską". Jest szansa na przebudowę problematycznej ścieżki rowerowej 5 27