Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

25 sierpnia 2017 r.
16:07

Motor zagra w Rzeszowie ze Stalą. Faworyci na razie średniakami

7 18 A A
Motor przegrał przed tygodniem w Rzeszowie z Resovią 1:2. W sobotę wszyscy liczą na dużo lepszy wynik<br />
Motor przegrał przed tygodniem w Rzeszowie z Resovią 1:2. W sobotę wszyscy liczą na dużo lepszy wynik
(fot. TOMASZ LEWTAK/MOTORLUBLIN.EU)

Już w sobotę w Rzeszowie spotkają się dwaj główni kandydaci do awansu: Stal i Motor. Obie drużyny na razie rozczarowują, ale wygrana w tak prestiżowym meczu może być momentem przełomowym. Początek zawodów o godz. 16

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszyscy spodziewali się, że zespoły z Lublina i Rzeszowa będą kroczyć od wygranej do wygranej. Tymczasem w trzech kolejkach obie tylko raz cieszyły się ze zdobycia pełnej puli. W gorszej sytuacji jest Motor. Piłkarze Marcina Sasala w całej poprzedniej rundzie doznali jednej porażki w 16 występach. Tym razem już dwa razy kończyli spotkania z pustymi rękami.

– Na pewno spodziewałem się, że przynajmniej jeden z wyjazdów rozstrzygniemy na swoją korzyść – wyjaśnia trener Sasal. – Nie możemy dopuścić do powtórki z poprzednich rozgrywek, kiedy po pierwszej rundzie drużyna miała bardzo dużą stratę do lidera. Wiadomo, jaki mamy terminarz na początku, ale nie narzekamy, tylko bierzemy to na klatę. Musimy się szybko rozpędzić i wierzę, że pierwszy krok w dobrym kierunku zrobimy już w sobotę – dodaje szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich.

Mecz w Rzeszowie pełen będzie dodatkowych smaczków. Wiadomo, że Stal prowadzi Bohdan Bławacki, były opiekun lublinian. W kadrze rywali są też byli motorowcy: Piotr Prędota i Daniel Koczon. Na dodatek może dojść do braterskiego pojedynku. Po dwóch stronach boiska pojawią się Radosław Kursa i jego młodszy brat Rafał. Ten drugi wszystkie dotychczasowe mecze rozegrał od pierwszej do ostatniej minuty.

– Kiedyś już rywalizowaliśmy na boisku i jeżeli dobrze pamiętam, to oba mecze zakończyły się remisami – mówi Rafał Kursa. – Jeżeli obaj wystąpimy, to na pewno poprosiłbym o jakiś stały fragment – śmieje się 24-latek. – Oba kluby miały być faworytami, ale na razie można powiedzieć, że to będzie spotkanie dwóch średniaków. To jednak świetna okazja na przełamanie. Kto wygra może podskoczyć w górę tabeli, a przegrany pogrzebie się jeszcze bardziej. Wiemy czego się spodziewać po rywalach i liczymy, że to my skończymy mecz w lepszych nastrojach – wyjaśnia zawodnik Stali.

Goście przyjadą do Rzeszowa bez Michała Budzyńskiego, który ma skręcony staw skokowy. Pod znakiem zapytania stoi także występ starszego z braci Kursów, który w tym sezonie na razie rozegrał jedynie 45 minut w derbach z Podlasiem Biała Podlaska.

W poprzednim sezonie Motor wygrał w Rzeszowie 2:0 po golach Kamila Oziemczuka, a Stal triumfowała na Arenie Lublin 1:0. Ostatni raz żółto-biało-niebiescy przegrali jednak na stadionie sobotniego rywala w... 2011 roku. W sześciu kolejnych występach zanotowali tam trzy wygrane i trzy remisy.

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 17:31
właśnie biorą w tyłek 1-0 i nic nie grają,Józki atakują cały czas ...........................................................przeciętniak nie faworyt
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 14:24
W końcu to będzie mecz czy zawody?
Avatar
kibic / 26 sierpnia 2017 o 13:25
undefined napisał:
Skończcie z tymi określeniami "faworyt", "kandydat do awansu" a zacznijcie pisać "ligowy średniak". Z taką grą Motor nie awansuje jeszcze dobre 10 lat ...
 Motor w tym składzie powinien wygrywać wszystkie mecze. Dlaczego jest inaczej? Moim zdaniem trener nie potrafi ułożyć ZESPOŁU . Na boisko wychodzi 11 niezłych zawodników i każdy gra swoje.
Avatar
kibic / 26 sierpnia 2017 o 13:18
Stachyra jest najlepszy w JKS bo może spokojnie grać.
Avatar
kibic / 26 sierpnia 2017 o 13:16
Nie wierzysz w Motor ? A w co wierzysz ? W" kościół mokrego mchu"?
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 11:51
Bd 3 porażka jak nic...motor w tym sezonie srodek tabeli jak nic
Avatar
Kamil / 26 sierpnia 2017 o 10:29
undefined napisał:
Wow nie wiedziałem że Kamil Stachyra trafił do JKS Jarosław...  czyli jednak granie ważniejsze niż kasa;) Swoja drogą odpowiedni klub do jego aktualnego poziomu powinien tam byc najlepszy. Powodzenia Kamil.
 Dzięki.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 07:22
Wow nie wiedziałem że Kamil Stachyra trafił do JKS Jarosław... czyli jednak granie ważniejsze niż kasa;) Swoja drogą odpowiedni klub do jego aktualnego poziomu powinien tam byc najlepszy. Powodzenia Kamil.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 22:46
******nowiny24.pl/sport/pilka-nozna/iii-liga/a/stal-rzeszow-dostala-od-prezydenta-miasta-rozkaz-pokonania-motoru-lublin,12418752/
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 22:26
Motor co to za drużyna i skąd to dziadostwo jest?
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 17:31
właśnie biorą w tyłek 1-0 i nic nie grają,Józki atakują cały czas ...........................................................przeciętniak nie faworyt
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 14:24
W końcu to będzie mecz czy zawody?
Avatar
kibic / 26 sierpnia 2017 o 13:25
undefined napisał:
Skończcie z tymi określeniami "faworyt", "kandydat do awansu" a zacznijcie pisać "ligowy średniak". Z taką grą Motor nie awansuje jeszcze dobre 10 lat ...
 Motor w tym składzie powinien wygrywać wszystkie mecze. Dlaczego jest inaczej? Moim zdaniem trener nie potrafi ułożyć ZESPOŁU . Na boisko wychodzi 11 niezłych zawodników i każdy gra swoje.
Avatar
kibic / 26 sierpnia 2017 o 13:18
Stachyra jest najlepszy w JKS bo może spokojnie grać.
Avatar
kibic / 26 sierpnia 2017 o 13:16
Nie wierzysz w Motor ? A w co wierzysz ? W" kościół mokrego mchu"?
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 11:51
Bd 3 porażka jak nic...motor w tym sezonie srodek tabeli jak nic
Avatar
Kamil / 26 sierpnia 2017 o 10:29
undefined napisał:
Wow nie wiedziałem że Kamil Stachyra trafił do JKS Jarosław...  czyli jednak granie ważniejsze niż kasa;) Swoja drogą odpowiedni klub do jego aktualnego poziomu powinien tam byc najlepszy. Powodzenia Kamil.
 Dzięki.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2017 o 07:22
Wow nie wiedziałem że Kamil Stachyra trafił do JKS Jarosław... czyli jednak granie ważniejsze niż kasa;) Swoja drogą odpowiedni klub do jego aktualnego poziomu powinien tam byc najlepszy. Powodzenia Kamil.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 22:46
******nowiny24.pl/sport/pilka-nozna/iii-liga/a/stal-rzeszow-dostala-od-prezydenta-miasta-rozkaz-pokonania-motoru-lublin,12418752/
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2017 o 22:26
Motor co to za drużyna i skąd to dziadostwo jest?
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

III LIGA, GRUPA IV
34. KOLEJKA

Wyniki:

Stal - Podlasie 5:1
KSZO - Motor 1:1
Podhale - Resovia 1:3
Chełmianka - Spartakus 3:2
Orlęta - Unia 4:1
Wiślanie - Soła 2:0
Wisła - MKS Trzebinia 2:0
Wólczanka - JKS 2:3
Avia - Karpaty 1:1

Tabela:

1. Resovia 34 77 61-22
2. Motor 34 71 70-29
3. KSZO 34 64 50-31
4. Chełmianka 34 62 56-29
5. Podhale 34 56 59-43
6. Stal 34 55 56-40
7. Wólczanka 34 55 56-42
8. Wiślanie 34 48 52-56
9. Orlęta 34 46 48-51
10. Avia 34 41 52-46
11. Soła 34 37 40-59