Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

16 kwietnia 2018 r.
13:31

Marcin Sasal zwolniony z Motoru. Nowy trener już we wtorek?

60 46 A A
Marcin Sasal
Marcin Sasal (fot. Tomasz Lewtak/motorlublin.eu)

Decyzją Zarządu klubu 16 kwietnia Marcin Sasal przestał pełnić funkcję trenera pierwszej drużyny Motoru. Czarę goryczy przelał remis 4:4 z Unią Tarnów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Żółto-biało-niebiescy na wiosnę nie zachwycają. W pięciu meczach zdobyli tylko osiem punktów. Na półmetku rozgrywek zajmowali fotel lidera, ale teraz spadli na trzecie miejsce ze stratą trzech „oczek” do prowadzącej Chełmianki.

– Ten sezon ciągle jest do uratowania. Rywale seryjnie zdobywają jednak punkty, a my je niestety gubimy i musieliśmy jakoś zareagować. To nie była dla mnie łatwa decyzja, ale wyraźnie coś się w naszym zespole zacięło. Nie uważam jednak, że zatrudnienie trenera Sasala było błędem. Wystarczy spojrzeć na to, jaki miał bilans w Motorze. O błędzie bardziej można mówić w np. przypadku Romeo Jozaka, a nie trenera Sasala, który z 38 meczów wygrał 27 i tylko sześć przegrał. – mówi Leszek Bartnicki, prezes klubu z Lublina.

Dodaje też, że na pewno problemem nie była gra żółto-biało-niebieskich w ataku. – W sobotę zdobyliśmy cztery bramki, mieliśmy niewykorzystany rzut karny, trzy strzały w poprzeczki i wiele innych sytuacji. Niestety, w obronie sami robiliśmy sobie krzywdę i trzeba to jak najszybciej wyeliminować. Trener miał swoje pomysły, cały czas szukał odpowiedniego ustawienia, ale ciągle zespół nie funkcjonował tak, jak powinien. Może coś zostało zaburzone na linii relacji interpersonalnych? Sytuacja, w której się znaleźliśmy to jednak nie tylko wina trenera, ale i moja, czy piłkarzy – wyjaśnia szef Motoru.

W sobotę wszyscy liczyli na pewne zwycięstwo z walczącą o utrzymanie Unią Tarnów. „Jaskółki” zawitały na Arenę z ośmioma młodzieżowcami w podstawowym składzie, a mimo to były w stanie utrzeć nosa faworytowi. Motor prowadził 2:0 i 3:2, ale spotkanie zakończyło się remisem 4:4. Gospodarze popełnili mnóstwo błędów, na dodatek zmarnowali karnego. Po końcowym gwizdku było nerwowo. Piłkarzom i trenerowi dostało się od kibiców. Marcin Sasal cały czas wierzył jednak w swój zespół.

– Trzeba walczyć dalej, do końca jest wiele meczów. Zawodnicy dali sygnał, że chcą walczyć i to nie jest prawda, że ktokolwiek odpuszcza. Ja jestem tutaj, żeby bić się o awans. Dopóki będę mógł, to będę to robił – mówił na konferencji prasowej po sobotnim spotkaniu szkoleniowiec zespołu z Lublina.

Sasal poprowadził drużynę w 38 meczach. Wygrał 27 z nich, a w pozostałych zaliczył: pięć remisów i sześć porażek. Kiedy poznamy jego następcę? Prezes Bartnicki zapewnia, że najpóźniej do środy. – Wtorkowy trening poprowadzi Piotr Zasada, ale jeżeli ze wszystkim zdążymy, to jeszcze tego samego dnia przedstawimy nazwisko trenera, który będzie odpowiadał za drużynę do końca sezonu – zapewnia prezes Bartnicki.

Po tym meczu zarząd Motoru zwolnił trenera

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 17:56
Motor marnuje swoją szansę już od trzech lat. Ile można. Rok 2018 rokiem Bożyka i Chełmianki.
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 16:17
o czym wy mówicie?? Jakie podkładanie się Chełmianki ????? Jeśli już to Motor ma wygrać ligę zgodnie z zasadami fair play.
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 15:00
Jako kibic głęboko wierzę, że Chełmianka w odpowiednim momencie się podłoży i awansuje Motor.
Avatar
ojciec / 17 kwietnia 2018 o 14:46
Nie ma co siać paniki, sezon wcale nie jest jeszcze stracony. Chełmianka wcale nie musi być zainteresowana awansem do II ligi (Chełm małe miasto, mało kibiców, brak dobrego sponsora), nawe jeśli utrzymają lidera (w co wątpię, to być może odstapią miejsca Motorowi-choćby ze względu na wieloletnią przyjażń pomiędzy miastami i kibicami obu druzyn, Wólczanka też wcale nie musi chcieć awansować, w tej chwili najgroźniejszy jest Rzeszów). A Sasala zwalniać nie powinni, nowy trener nie musi wcale wiele zdziałać (zostało mało czasu), co by było to by było,  Sasal do końca rundy powinien zostać. Przyszły sezon, w zależności od rezultatu sprawa otwarta...
Nie ma co siać paniki, sezon wcale nie jest jeszcze stracony. Chełmianka wcale nie musi być zainteresowana awansem do II ligi (Chełm małe miasto, mało kibiców, brak dobrego sponsora), nawe jeśli utrzymają lidera (w co wątpię, to być może odstapią miejsca Motorowi-choćby ze względu na wieloletnią przyjażń pomiędzy miastami i kibicami obu druzyn, Wólczanka też wcale nie musi chcieć awansować, w tej chwili najgroźniejszy jest Rzeszów). A Sasala zwalniać nie powinni, nowy trener nie musi wcale wiele zdziałać (zostało mało czasu), co by było to b... rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 12:33
Sławomir Kozłowski to może z kanapy komentować , a nie trenować .
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 10:51
Kto ci dal te info hehe?
Avatar
3 białe paski robią .. / 17 kwietnia 2018 o 10:51
S napisał:
zamknij mordę c***u..
 ..napisał frajer w interecie, co słucha prawilnego rapu i wozi swoje 50 kg, gimnazjalne ciałko w worku z 3 paskami :)
Avatar
Tomi / 17 kwietnia 2018 o 08:55
To już pewne!!! Sławomir Kozłowski zostanie trenerem Motoru Lublin. Doczekał się wreszcie!!!!
Avatar
Dore / 17 kwietnia 2018 o 08:22
Jak można powtarzaćte same decyzję? Sawa wywalony mimo, że nie miał ani finansów ani zawiodników, a walczył o awans, Delmanowicz wywalony po 6 meczach gdzie zmienił się cały niemal skład, Złomańczuk wywalony mimo, że wygrał ligę teraz Sasal... Może by tak tych pseudo działaczy pozwalniać??? Przecież ten prezesik tylko wykonuje polecenia, sam by nigdy nie zwolił Sasala
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 23:10
heh a jakby motor dostal licencje na gre w ekstraklasie od Legii to nazywalibyscie motor wtedy Legia?Czlowieku przestan, dorosnij spartakus zrezygnowal kiedys z gry w lidze i dlatego nam ja udostepniono za nich tylko sama gre a nie to ze mamy ich klub slawic czy nazywac sie jak oni!
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 17:56
Motor marnuje swoją szansę już od trzech lat. Ile można. Rok 2018 rokiem Bożyka i Chełmianki.
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 16:17
o czym wy mówicie?? Jakie podkładanie się Chełmianki ????? Jeśli już to Motor ma wygrać ligę zgodnie z zasadami fair play.
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 15:00
Jako kibic głęboko wierzę, że Chełmianka w odpowiednim momencie się podłoży i awansuje Motor.
Avatar
ojciec / 17 kwietnia 2018 o 14:46
Nie ma co siać paniki, sezon wcale nie jest jeszcze stracony. Chełmianka wcale nie musi być zainteresowana awansem do II ligi (Chełm małe miasto, mało kibiców, brak dobrego sponsora), nawe jeśli utrzymają lidera (w co wątpię, to być może odstapią miejsca Motorowi-choćby ze względu na wieloletnią przyjażń pomiędzy miastami i kibicami obu druzyn, Wólczanka też wcale nie musi chcieć awansować, w tej chwili najgroźniejszy jest Rzeszów). A Sasala zwalniać nie powinni, nowy trener nie musi wcale wiele zdziałać (zostało mało czasu), co by było to by było,  Sasal do końca rundy powinien zostać. Przyszły sezon, w zależności od rezultatu sprawa otwarta...
Nie ma co siać paniki, sezon wcale nie jest jeszcze stracony. Chełmianka wcale nie musi być zainteresowana awansem do II ligi (Chełm małe miasto, mało kibiców, brak dobrego sponsora), nawe jeśli utrzymają lidera (w co wątpię, to być może odstapią miejsca Motorowi-choćby ze względu na wieloletnią przyjażń pomiędzy miastami i kibicami obu druzyn, Wólczanka też wcale nie musi chcieć awansować, w tej chwili najgroźniejszy jest Rzeszów). A Sasala zwalniać nie powinni, nowy trener nie musi wcale wiele zdziałać (zostało mało czasu), co by było to b... rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 12:33
Sławomir Kozłowski to może z kanapy komentować , a nie trenować .
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 10:51
Kto ci dal te info hehe?
Avatar
3 białe paski robią .. / 17 kwietnia 2018 o 10:51
S napisał:
zamknij mordę c***u..
 ..napisał frajer w interecie, co słucha prawilnego rapu i wozi swoje 50 kg, gimnazjalne ciałko w worku z 3 paskami :)
Avatar
Tomi / 17 kwietnia 2018 o 08:55
To już pewne!!! Sławomir Kozłowski zostanie trenerem Motoru Lublin. Doczekał się wreszcie!!!!
Avatar
Dore / 17 kwietnia 2018 o 08:22
Jak można powtarzaćte same decyzję? Sawa wywalony mimo, że nie miał ani finansów ani zawiodników, a walczył o awans, Delmanowicz wywalony po 6 meczach gdzie zmienił się cały niemal skład, Złomańczuk wywalony mimo, że wygrał ligę teraz Sasal... Może by tak tych pseudo działaczy pozwalniać??? Przecież ten prezesik tylko wykonuje polecenia, sam by nigdy nie zwolił Sasala
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 23:10
heh a jakby motor dostal licencje na gre w ekstraklasie od Legii to nazywalibyscie motor wtedy Legia?Czlowieku przestan, dorosnij spartakus zrezygnowal kiedys z gry w lidze i dlatego nam ja udostepniono za nich tylko sama gre a nie to ze mamy ich klub slawic czy nazywac sie jak oni!