Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

4 listopada 2017 r.
22:12

Resovia – Avia 1:0. Wcale nie musieli przegrać

0 14 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Po wygranej w derbach z Podlasiem piłkarze ze Świdnika byli o włos od wywalczenia przynajmniej punktu w Rzeszowie. Niestety, ostatecznie Avia przegrała z Resovią 0:1

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Goście mogli szybko objąć prowadzenie. W dziewiątej minucie najpierw groźnie uderzał Patryk Czułowski, ale z jego próbą poradził sobie golkiper gospodarzy. W odpowiednim miejscu, o odpowiednim czasie znalazł się jednak Wojciech Białek. Wydawało się, że „Biały” nie będzie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki. Tymczasem doświadczony napastnik strzelił prosto w bramkarza Resovii. W kolejnych fragmentach groźniejsi byli już miejscowi. O gola mógł się pokusić Michał Ogrodnik, a świetną akcję przeprowadził też Przemysław Pyrdek. Ten drugi zakończył wszystko strzałem w poprzeczkę.

Drugą część gry obie ekipy mogły zacząć od mocnego uderzenia. Najpierw Bartłomiej Makowski główkował tuż nad poprzeczką bramki Adriana Wójcickiego. Za chwilę przed szansą stanął Czułowski, ale spudłował. W 48 minucie szybką kontrę ekipy z Rzeszowa sfinalizował już Ogrodnik. I Avia znalazła się w trudnej sytuacji. Piłkarze Tadeusza Łapy do końca walczyli o wyrównującą bramkę. Najbliżej byli w 87 minucie, kiedy do zagrania Czułowskiego dopadł Konrad Kołodziej. Do pełni szczęścia zabrakło centymetrów, bo zawodnik żółto-niebieskich zamiast do siatki przymierzył w słupek.

W następnej serii gier Avia zakończy rundę przed własną publicznością. W derbach zmierzy się z Motorem Lublin. Zawody zaplanowano na sobotę, o godz. 13.

Resovia – Avia Świdnik 1:0 (0:0)

Bramka: Ogrodnik (48).

Resovia: Pietryka – Pawlak, Kmiotek, Makowski, Cach, Ogrodnik (85 Adamski), Kaliniec, Kwiek (90 Kowal), Buczek (78 Hass), Pyrdek (67 Pałys-Rydzik), Feret (75 Lorenc).

Avia: Wójcicki – Kazubski, Jarzynka, Mazurek, Kołodziej, Wrzesiński (68 Wołos), Piekarski (27 Szymala), Orzędowski, Barański (68 Nowak), Czułowski, Białek (46 Olszak).

Żółte kartki: Kmiotek, Pawlak, Kaliniec, Kwiek, Buczek, Feret – Piekarski, Białek.

Sędziował: Kamil Przyłucki (Kielce).

Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
koleżanka / 5 listopada 2017 o 23:30
Kuba ludzie pamiętają, internet nie zapomina. Tobie nigdy nie wybaczą, że zwlaczałeś sport jak byłeś w radzie miasta a Adamowi gwałtu ojca. Przeszłości się nie wyprzesz, nie dyskutuj z faktami. Macie w tym swoim ŚWS jakąś fobie, paranoję na punkcie resztki, płezesa (zgodnie z Twoją wadą wymowy). Kiedyś Sobonia i Jaksona mieszałeś z błotem, teraz obawiasz się najbardziej Reszki i tu zacząłeś atakować. Ludzie mają dość Twojej prywatnej wojenki. Zapisaleś dziecko do Klubu? Po co? Żeby mieć szpiega i inwigilować? Za daleko się posuwasz. Miałam Cię za racjonalnego faceta a tu dno i metr mułu... PS. Liczę, że ten komentarz Adam na swoim FB udostępni.
Kuba ludzie pamiętają, internet nie zapomina. Tobie nigdy nie wybaczą, że zwlaczałeś sport jak byłeś w radzie miasta a Adamowi gwałtu ojca. Przeszłości się nie wyprzesz, nie dyskutuj z faktami. Macie w tym swoim ŚWS jakąś fobie, paranoję na punkcie resztki, płezesa (zgodnie z Twoją wadą wymowy). Kiedyś Sobonia i Jaksona mieszałeś z błotem, teraz obawiasz się najbardziej Reszki i tu zacząłeś atakować. Ludzie mają dość Twojej prywatnej wojenki. Zapisaleś dziecko do Klubu? Po co? Żeby mieć szpiega i inwigilować? Za daleko się posuwasz. Miałam C... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 21:22
Powtarzasz się gościu: (na pewno to ty płezes :) )? Kubuś Psina, Pimpuś Sadełko i cały Świdnik Wspólna Sprawa a co Wy zrobiliście dla Avii, dla Klubu i w ogóle dla sportui? Blokowaliście budowę stadionu, byliście przeciw przejęciu przez miasto terenów przy Fabrycznej hali, kortów i basenu. Wsiadajcie na rowery i z lewakami pedalcie się nadal. Jak Avia potrzebowała ratunku to wypieliście się na Klub. Nie wylewajcie swoich żali i frustracji w sporcie. Chcecie rozmawiać to czekamy na sektorze. A tymczasem odp....cie się od Avii.
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 18:47
Kubuś Psina, Pimpuś Sadełko i cały Świdnik Wspólna Sprawa a co Wy zrobiliście dla Avii, dla Klubu i w ogóle dla sportui? Blokowaliście budowę stadionu, byliście przeciw przejęciu przez miasto terenów przy Fabrycznej hali, kortów i basenu. Wsiadajcie na rowery i z lewakami pedalcie się nadal. Jak Avia potrzebowała ratunku to wypieliście się na Klub. Nie wylewajcie swoich żali i frustracji w sporcie. Chcecie rozmawiać to czekamy na sektorze. A tymczasem odp....cie się od Avii.
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 18:28
Mieczysław jak się ma komfort, że dostaje się z miasta każdą kwotę, o którą się poprosi to można nawet nowonarodzonym w świdnickim szpitalu mieszkańcom na wyprawkę dawać stroje Avii i nie martwić się, że dług powstanie. A tak przy okazji to ilu (poza kolegam) poważnych sponsorów przyciągnął do klubu obecny prezes?
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 17:37
"Gość" nie wszyscy w mieście pójdą na baseny ale pieniądze wszystkich pójdą na baseny, tak samo z Kusocińskiego, Solidarności, Brzegową itp., z każdą inwestycją. Avia teraz to spółka miejska i takie było założenie, że miasto bierze na siebie utrzymanie. A w Lublinie kto daje na motor? Mówisz o klubach co najmniej w ekstraklasie i widać, że nie masz bladego pojęcia o piłce na poziomie polskiej niższej ligi, tutaj każdy klub jest deficytowy. Avia jako jedyna i pierwsza wprowadziła system bez gotówkowy a my otrzymujemy faktury za każdą wypłatę na zajęcia. Przedsiebiorstwo to Barcelona, Bayern, PSG, Manchester itp. Lepiej wymądrzaj się na stronach SWS.
"Gość" nie wszyscy w mieście pójdą na baseny ale pieniądze wszystkich pójdą na baseny, tak samo z Kusocińskiego, Solidarności, Brzegową itp., z każdą inwestycją. Avia teraz to spółka miejska i takie było założenie, że miasto bierze na siebie utrzymanie. A w Lublinie kto daje na motor? Mówisz o klubach co najmniej w ekstraklasie i widać, że nie masz bladego pojęcia o piłce na poziomie polskiej niższej ligi, tutaj każdy klub jest deficytowy. Avia jako jedyna i pierwsza wprowadziła system bez gotówkowy a my otrzymujemy faktury za ka... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 16:44
Mietek idąc twoim tokiem myślenia to sezon Avia 2018-2019 zacznie od ligii okręgowej bo nie wiem czy ci ludzie którzy są teraz odpowiedzialni za piłkę zdąrzą tego trupa zreanimować Należy jak najszybciej dać ster ludziom którzy znają się na kopanej. Wypowiedź człowieka pod nazwą Kisiel bardzo mi się podoba bo zawiera setno tego co się dzieje w tej drużynie. Po pierwsze zmiana trenera po drugie zmiana szkoleniowca drugiej drużyny a po trzecie powołac na stanowisko prezesa człowieka który ma doświadczenie i zna sie na organizacyjno-finansowym prowadzeniu klubu z znajomością rynku transwerowego.Każdy prezes klubu piłkarskiego powinien traktować drużyne jak przedsiebiorstwo które powinno przynosić zyski przy pomocy sponsorów transwerów i działalności promocyjno-reklamowej a nie za każdym razem wyciągać ręce po pieniądze do miasta ponieważ nie wszyscy którzy płacą podatki do kasy miasta sa kibicami czy fanami Avii Świdnik 
Mietek idąc twoim tokiem myślenia to sezon Avia 2018-2019 zacznie od ligii okręgowej bo nie wiem czy ci ludzie którzy są teraz odpowiedzialni za piłkę zdąrzą tego trupa zreanimować Należy jak najszybciej dać ster ludziom którzy znają się na kopanej. Wypowiedź człowieka pod nazwą Kisiel bardzo mi się podoba bo zawiera setno tego co się dzieje w tej drużynie. Po pierwsze zmiana trenera po drugie zmiana szkoleniowca drugiej drużyny a po trzecie powołac na stanowisko prezesa człowieka który ma doświadczenie i zna sie na organizacyjno-finansowym ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 16:18
Kisiel dobrze piszesz ale zapomniałeś dodać, że miasto przejęło Avia na wniosek kibiców a mogło powołać od nowa sekcje nogi i siaty i wtedy wszyscy zaczynali by od zera bez długów, gdzieś w B klasach piłkarze a siatkarze w niższych ligach. Wtedy pozwolonoby aby Avia upadła, zawodnicy i trenerzy zostaliby bez pieniędzy a zarządy stowarzyszeń trafiłyby za długi za kratki. Zdecydowano się przejąć wszystko takie jak było. Po 11 miesiącach wymagasz wychowanków w klubie. Drugi zespół zrobiony na wyrost przez dwóch panów którzy nie mogą przyjąć że ich czas minął. Młodzi myślą o imprezach, fryzjerach a nie o ciężkim treningu i pracy. Pełną odpowiedzialność za to gdzie dzisiaj jest piłka nożna i siatkowa ponoszą byłe zarządu stowarzyszeń. Avia to nie tylko piłkarze, to także siatkarze oraz blisko 300 dzieciaków, to jest przyszłość Avii i ją właśnie dopiero teraz budują i tworzą i to praktycznie od zera. Prezesem został człowiek uczciwy z wiedzą jak zarządzać i jak naprawić dziurawy system finansowy z którego wyparowało ponad MILION PLN. Do tej pory to sportowcy i działacze zarządzali sportem i jak to się skończyło dowiedzieliśmy się tok temu gdy piłkarze ogłosili strajk a po nich siatkarze. Czy Ci którzy chodzili do burmistrza dawali gwarancję uczciwości? Nie, bo byli ze starego układu, myślacego o sporcie jak o korycie. Liczyli na zmianę szyldu a nie zasad. Na szczęście miasto nie ugieło się i odsunęło ich od pieniędzy i sportu. "Starzy działacze" zostali odsunięci i nagle się okazało, że murawę można mieć, że dzieci można ubrać, że można do Chełma jechać normalną drogą a nie nabijać kilometrów. Do klubu wrócili ludzie związani z dawną wielką Avią i to zarówno w nodze jak i siatce, i to właśnie trenerzy których tak krytykujesz. Garstka ludzi przy wsparciu kibiców, władz miasta i sponsorów reanimuje trupa, którego mogli pochować a podjęli się leczenia. I robią to mimo opluwania, wylewania pomyj o obrzucania g....em przez tych których pogoniono z Avii i tych którzy próbują politykę i nienawiść do partii mieszać ze sportem. Mieczysław.
Kisiel dobrze piszesz ale zapomniałeś dodać, że miasto przejęło Avia na wniosek kibiców a mogło powołać od nowa sekcje nogi i siaty i wtedy wszyscy zaczynali by od zera bez długów, gdzieś w B klasach piłkarze a siatkarze w niższych ligach. Wtedy pozwolonoby aby Avia upadła, zawodnicy i trenerzy zostaliby bez pieniędzy a zarządy stowarzyszeń trafiłyby za długi za kratki. Zdecydowano się przejąć wszystko takie jak było. Po 11 miesiącach wymagasz wychowanków w klubie. Drugi zespół zrobiony na wyrost przez dwóch panów którzy nie mogą przyjąć że ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 15:39
Kolejny przykład złodziejskiej zmiany. Pod rządami kaczyzmu Avia spadnie. I znajdzie się tak nisko jak nie była od jakichś 40 lat. Gratulacje panie Reszka. Liżcie d... kaczyńskiemu dalej
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 14:32
Sytuacja w jakiej znalazła sie Avia jest tragiczna i nie napawa obtymizmem nawet na rundę rewanżową. Jest to  po nie kąd wina systemu zarządzania które jest ściśle związane z desygnowaniem na prezesa klubu człowieka związanego z regionalną partią. Do póki w strukturach klubowych będą siedzieć politycy do puty nic nie uzdrowi drużyny ponieważ na piłce należy sie znać a nie udawać znawcę. Brak tym ludziom rozeznania sie w piłce regionalnej brak   zkordynowanego działania między pierwszą a drugą drużyną doprowadza do zapaści zaplecza i wprowadzaniu młodych zdolnych piłkarzy którzy przez   obecnych psełdo fachowców sa nie zauważalni w szczególności w małych miejscowościach. Dlatego wydaje sie duże pieniadze na zawodników ściąganych z po za województwa którzy nie kiedy prezentują gorszy poziom sportowy nie wspominając o aspekcje szacunku dla swojej drużyny czy regionu. Wkażdym klubie już na poziomie III czy IV ligii kluby powinny pod względem finansowym i organizacyjnym prowadzić ludzie zajmujący sie piłką nożna którzy posiadają tego typu wiedzę a nie są nominowani po koleżeńsku czy po linii partyjnej. W zachodniej Europie prowadzeniem klubu nawet z tych najniższych lig nie zajmją sie politycy czy osoby desygnowane przez polityków. Może w przyszłości należy ogłaszać konkursy na stanowiska prezesów czy menadzerów klubowych. Ten błąd jest nad wymiar dostrzegalny na przykładzie Avi Świdnik. Kolejny to trener gołym okiem z wysokości trybun widać wyszkolenie czy myśl taktyczną obecnego trenera przypomina mi to system i poziom gry końca lat 80 początek 90. Brak jakiej kolweik wspólpracy miedzy formacjami brak lidera który by brał ciężar gry na siebie brak jakiejkolwiek taktyki pod konkretną drużynę brak zaszczepienia w zawodnikach ambicji i woli walki przez 90 minut. To wszystko składa sie na marazm przypadkowość i jak widać po wynikach totalną tragedię. Należy czym prędzej wyciagnąć wnioski już w tej chwili szukać zawodników którzy zapewnią w rundzie rewanżowej utrzymanie ponieważ o wyzsze cele już nie mamy co grać a doprowadzenie tej jak ze zasłużonej drużyny nie tylko dla samego Świdnika ale dla regionu będzie totalną klęską ludzi odpowiedzialnych za Avię Pozdrawiam Kisiel
Sytuacja w jakiej znalazła sie Avia jest tragiczna i nie napawa obtymizmem nawet na rundę rewanżową. Jest to  po nie kąd wina systemu zarządzania które jest ściśle związane z desygnowaniem na prezesa klubu człowieka związanego z regionalną partią. Do póki w strukturach klubowych będą siedzieć politycy do puty nic nie uzdrowi drużyny ponieważ na piłce należy sie znać a nie udawać znawcę. Brak tym ludziom rozeznania sie w piłce regionalnej brak   zkordynowanego działania między pierwszą a drugą drużyną doprowadza do zapaści zaplecza i wprowadz... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 12:58
To nie jazda figurowa na lodzie, że za wrażenia artystyczne daje się punkty. :) Już tylko dotknąć a mamy grupę spadkową!!!!!! Musi być dreszczyk emocji do końca, walka o utrzymanie..
Avatar
koleżanka / 5 listopada 2017 o 23:30
Kuba ludzie pamiętają, internet nie zapomina. Tobie nigdy nie wybaczą, że zwlaczałeś sport jak byłeś w radzie miasta a Adamowi gwałtu ojca. Przeszłości się nie wyprzesz, nie dyskutuj z faktami. Macie w tym swoim ŚWS jakąś fobie, paranoję na punkcie resztki, płezesa (zgodnie z Twoją wadą wymowy). Kiedyś Sobonia i Jaksona mieszałeś z błotem, teraz obawiasz się najbardziej Reszki i tu zacząłeś atakować. Ludzie mają dość Twojej prywatnej wojenki. Zapisaleś dziecko do Klubu? Po co? Żeby mieć szpiega i inwigilować? Za daleko się posuwasz. Miałam Cię za racjonalnego faceta a tu dno i metr mułu... PS. Liczę, że ten komentarz Adam na swoim FB udostępni.
Kuba ludzie pamiętają, internet nie zapomina. Tobie nigdy nie wybaczą, że zwlaczałeś sport jak byłeś w radzie miasta a Adamowi gwałtu ojca. Przeszłości się nie wyprzesz, nie dyskutuj z faktami. Macie w tym swoim ŚWS jakąś fobie, paranoję na punkcie resztki, płezesa (zgodnie z Twoją wadą wymowy). Kiedyś Sobonia i Jaksona mieszałeś z błotem, teraz obawiasz się najbardziej Reszki i tu zacząłeś atakować. Ludzie mają dość Twojej prywatnej wojenki. Zapisaleś dziecko do Klubu? Po co? Żeby mieć szpiega i inwigilować? Za daleko się posuwasz. Miałam C... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 21:22
Powtarzasz się gościu: (na pewno to ty płezes :) )? Kubuś Psina, Pimpuś Sadełko i cały Świdnik Wspólna Sprawa a co Wy zrobiliście dla Avii, dla Klubu i w ogóle dla sportui? Blokowaliście budowę stadionu, byliście przeciw przejęciu przez miasto terenów przy Fabrycznej hali, kortów i basenu. Wsiadajcie na rowery i z lewakami pedalcie się nadal. Jak Avia potrzebowała ratunku to wypieliście się na Klub. Nie wylewajcie swoich żali i frustracji w sporcie. Chcecie rozmawiać to czekamy na sektorze. A tymczasem odp....cie się od Avii.
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 18:47
Kubuś Psina, Pimpuś Sadełko i cały Świdnik Wspólna Sprawa a co Wy zrobiliście dla Avii, dla Klubu i w ogóle dla sportui? Blokowaliście budowę stadionu, byliście przeciw przejęciu przez miasto terenów przy Fabrycznej hali, kortów i basenu. Wsiadajcie na rowery i z lewakami pedalcie się nadal. Jak Avia potrzebowała ratunku to wypieliście się na Klub. Nie wylewajcie swoich żali i frustracji w sporcie. Chcecie rozmawiać to czekamy na sektorze. A tymczasem odp....cie się od Avii.
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 18:28
Mieczysław jak się ma komfort, że dostaje się z miasta każdą kwotę, o którą się poprosi to można nawet nowonarodzonym w świdnickim szpitalu mieszkańcom na wyprawkę dawać stroje Avii i nie martwić się, że dług powstanie. A tak przy okazji to ilu (poza kolegam) poważnych sponsorów przyciągnął do klubu obecny prezes?
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 17:37
"Gość" nie wszyscy w mieście pójdą na baseny ale pieniądze wszystkich pójdą na baseny, tak samo z Kusocińskiego, Solidarności, Brzegową itp., z każdą inwestycją. Avia teraz to spółka miejska i takie było założenie, że miasto bierze na siebie utrzymanie. A w Lublinie kto daje na motor? Mówisz o klubach co najmniej w ekstraklasie i widać, że nie masz bladego pojęcia o piłce na poziomie polskiej niższej ligi, tutaj każdy klub jest deficytowy. Avia jako jedyna i pierwsza wprowadziła system bez gotówkowy a my otrzymujemy faktury za każdą wypłatę na zajęcia. Przedsiebiorstwo to Barcelona, Bayern, PSG, Manchester itp. Lepiej wymądrzaj się na stronach SWS.
"Gość" nie wszyscy w mieście pójdą na baseny ale pieniądze wszystkich pójdą na baseny, tak samo z Kusocińskiego, Solidarności, Brzegową itp., z każdą inwestycją. Avia teraz to spółka miejska i takie było założenie, że miasto bierze na siebie utrzymanie. A w Lublinie kto daje na motor? Mówisz o klubach co najmniej w ekstraklasie i widać, że nie masz bladego pojęcia o piłce na poziomie polskiej niższej ligi, tutaj każdy klub jest deficytowy. Avia jako jedyna i pierwsza wprowadziła system bez gotówkowy a my otrzymujemy faktury za ka... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 16:44
Mietek idąc twoim tokiem myślenia to sezon Avia 2018-2019 zacznie od ligii okręgowej bo nie wiem czy ci ludzie którzy są teraz odpowiedzialni za piłkę zdąrzą tego trupa zreanimować Należy jak najszybciej dać ster ludziom którzy znają się na kopanej. Wypowiedź człowieka pod nazwą Kisiel bardzo mi się podoba bo zawiera setno tego co się dzieje w tej drużynie. Po pierwsze zmiana trenera po drugie zmiana szkoleniowca drugiej drużyny a po trzecie powołac na stanowisko prezesa człowieka który ma doświadczenie i zna sie na organizacyjno-finansowym prowadzeniu klubu z znajomością rynku transwerowego.Każdy prezes klubu piłkarskiego powinien traktować drużyne jak przedsiebiorstwo które powinno przynosić zyski przy pomocy sponsorów transwerów i działalności promocyjno-reklamowej a nie za każdym razem wyciągać ręce po pieniądze do miasta ponieważ nie wszyscy którzy płacą podatki do kasy miasta sa kibicami czy fanami Avii Świdnik 
Mietek idąc twoim tokiem myślenia to sezon Avia 2018-2019 zacznie od ligii okręgowej bo nie wiem czy ci ludzie którzy są teraz odpowiedzialni za piłkę zdąrzą tego trupa zreanimować Należy jak najszybciej dać ster ludziom którzy znają się na kopanej. Wypowiedź człowieka pod nazwą Kisiel bardzo mi się podoba bo zawiera setno tego co się dzieje w tej drużynie. Po pierwsze zmiana trenera po drugie zmiana szkoleniowca drugiej drużyny a po trzecie powołac na stanowisko prezesa człowieka który ma doświadczenie i zna sie na organizacyjno-finansowym ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 16:18
Kisiel dobrze piszesz ale zapomniałeś dodać, że miasto przejęło Avia na wniosek kibiców a mogło powołać od nowa sekcje nogi i siaty i wtedy wszyscy zaczynali by od zera bez długów, gdzieś w B klasach piłkarze a siatkarze w niższych ligach. Wtedy pozwolonoby aby Avia upadła, zawodnicy i trenerzy zostaliby bez pieniędzy a zarządy stowarzyszeń trafiłyby za długi za kratki. Zdecydowano się przejąć wszystko takie jak było. Po 11 miesiącach wymagasz wychowanków w klubie. Drugi zespół zrobiony na wyrost przez dwóch panów którzy nie mogą przyjąć że ich czas minął. Młodzi myślą o imprezach, fryzjerach a nie o ciężkim treningu i pracy. Pełną odpowiedzialność za to gdzie dzisiaj jest piłka nożna i siatkowa ponoszą byłe zarządu stowarzyszeń. Avia to nie tylko piłkarze, to także siatkarze oraz blisko 300 dzieciaków, to jest przyszłość Avii i ją właśnie dopiero teraz budują i tworzą i to praktycznie od zera. Prezesem został człowiek uczciwy z wiedzą jak zarządzać i jak naprawić dziurawy system finansowy z którego wyparowało ponad MILION PLN. Do tej pory to sportowcy i działacze zarządzali sportem i jak to się skończyło dowiedzieliśmy się tok temu gdy piłkarze ogłosili strajk a po nich siatkarze. Czy Ci którzy chodzili do burmistrza dawali gwarancję uczciwości? Nie, bo byli ze starego układu, myślacego o sporcie jak o korycie. Liczyli na zmianę szyldu a nie zasad. Na szczęście miasto nie ugieło się i odsunęło ich od pieniędzy i sportu. "Starzy działacze" zostali odsunięci i nagle się okazało, że murawę można mieć, że dzieci można ubrać, że można do Chełma jechać normalną drogą a nie nabijać kilometrów. Do klubu wrócili ludzie związani z dawną wielką Avią i to zarówno w nodze jak i siatce, i to właśnie trenerzy których tak krytykujesz. Garstka ludzi przy wsparciu kibiców, władz miasta i sponsorów reanimuje trupa, którego mogli pochować a podjęli się leczenia. I robią to mimo opluwania, wylewania pomyj o obrzucania g....em przez tych których pogoniono z Avii i tych którzy próbują politykę i nienawiść do partii mieszać ze sportem. Mieczysław.
Kisiel dobrze piszesz ale zapomniałeś dodać, że miasto przejęło Avia na wniosek kibiców a mogło powołać od nowa sekcje nogi i siaty i wtedy wszyscy zaczynali by od zera bez długów, gdzieś w B klasach piłkarze a siatkarze w niższych ligach. Wtedy pozwolonoby aby Avia upadła, zawodnicy i trenerzy zostaliby bez pieniędzy a zarządy stowarzyszeń trafiłyby za długi za kratki. Zdecydowano się przejąć wszystko takie jak było. Po 11 miesiącach wymagasz wychowanków w klubie. Drugi zespół zrobiony na wyrost przez dwóch panów którzy nie mogą przyjąć że ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 15:39
Kolejny przykład złodziejskiej zmiany. Pod rządami kaczyzmu Avia spadnie. I znajdzie się tak nisko jak nie była od jakichś 40 lat. Gratulacje panie Reszka. Liżcie d... kaczyńskiemu dalej
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 14:32
Sytuacja w jakiej znalazła sie Avia jest tragiczna i nie napawa obtymizmem nawet na rundę rewanżową. Jest to  po nie kąd wina systemu zarządzania które jest ściśle związane z desygnowaniem na prezesa klubu człowieka związanego z regionalną partią. Do póki w strukturach klubowych będą siedzieć politycy do puty nic nie uzdrowi drużyny ponieważ na piłce należy sie znać a nie udawać znawcę. Brak tym ludziom rozeznania sie w piłce regionalnej brak   zkordynowanego działania między pierwszą a drugą drużyną doprowadza do zapaści zaplecza i wprowadzaniu młodych zdolnych piłkarzy którzy przez   obecnych psełdo fachowców sa nie zauważalni w szczególności w małych miejscowościach. Dlatego wydaje sie duże pieniadze na zawodników ściąganych z po za województwa którzy nie kiedy prezentują gorszy poziom sportowy nie wspominając o aspekcje szacunku dla swojej drużyny czy regionu. Wkażdym klubie już na poziomie III czy IV ligii kluby powinny pod względem finansowym i organizacyjnym prowadzić ludzie zajmujący sie piłką nożna którzy posiadają tego typu wiedzę a nie są nominowani po koleżeńsku czy po linii partyjnej. W zachodniej Europie prowadzeniem klubu nawet z tych najniższych lig nie zajmją sie politycy czy osoby desygnowane przez polityków. Może w przyszłości należy ogłaszać konkursy na stanowiska prezesów czy menadzerów klubowych. Ten błąd jest nad wymiar dostrzegalny na przykładzie Avi Świdnik. Kolejny to trener gołym okiem z wysokości trybun widać wyszkolenie czy myśl taktyczną obecnego trenera przypomina mi to system i poziom gry końca lat 80 początek 90. Brak jakiej kolweik wspólpracy miedzy formacjami brak lidera który by brał ciężar gry na siebie brak jakiejkolwiek taktyki pod konkretną drużynę brak zaszczepienia w zawodnikach ambicji i woli walki przez 90 minut. To wszystko składa sie na marazm przypadkowość i jak widać po wynikach totalną tragedię. Należy czym prędzej wyciagnąć wnioski już w tej chwili szukać zawodników którzy zapewnią w rundzie rewanżowej utrzymanie ponieważ o wyzsze cele już nie mamy co grać a doprowadzenie tej jak ze zasłużonej drużyny nie tylko dla samego Świdnika ale dla regionu będzie totalną klęską ludzi odpowiedzialnych za Avię Pozdrawiam Kisiel
Sytuacja w jakiej znalazła sie Avia jest tragiczna i nie napawa obtymizmem nawet na rundę rewanżową. Jest to  po nie kąd wina systemu zarządzania które jest ściśle związane z desygnowaniem na prezesa klubu człowieka związanego z regionalną partią. Do póki w strukturach klubowych będą siedzieć politycy do puty nic nie uzdrowi drużyny ponieważ na piłce należy sie znać a nie udawać znawcę. Brak tym ludziom rozeznania sie w piłce regionalnej brak   zkordynowanego działania między pierwszą a drugą drużyną doprowadza do zapaści zaplecza i wprowadz... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 12:58
To nie jazda figurowa na lodzie, że za wrażenia artystyczne daje się punkty. :) Już tylko dotknąć a mamy grupę spadkową!!!!!! Musi być dreszczyk emocji do końca, walka o utrzymanie..
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

III LIGA, GRUPA IV
34. KOLEJKA

Wyniki:

Stal - Podlasie 5:1
KSZO - Motor 1:1
Podhale - Resovia 1:3
Chełmianka - Spartakus 3:2
Orlęta - Unia 4:1
Wiślanie - Soła 2:0
Wisła - MKS Trzebinia 2:0
Wólczanka - JKS 2:3
Avia - Karpaty 1:1

Tabela:

1. Resovia 34 77 61-22
2. Motor 34 71 70-29
3. KSZO 34 64 50-31
4. Chełmianka 34 62 56-29
5. Podhale 34 56 59-43
6. Stal 34 55 56-40
7. Wólczanka 34 55 56-42
8. Wiślanie 34 48 52-56
9. Orlęta 34 46 48-51
10. Avia 34 41 52-46
11. Soła 34 37 40-59
12. Spartakus 34 36 39-55
13. Podlasie 34 36 40-52
14. Wisła 34 36 30-46
15. Unia 34 35 48-70
16. JKS 34 35 39-64
17. Trzebinia 34 27 35-63
18. Karpaty 34 27 27-60

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.