Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

INNE

5 lipca 2015 r.
20:11

Hannover 96 wygrał turniej LOTTO Lubelskie Cup (zdjęcia, wideo)

0 7 A A
Fragment finałowego spotkania Lechii Gdańsk z Hannoverem 96, fot. Wojciech Nieśpiałowski
Fragment finałowego spotkania Lechii Gdańsk z Hannoverem 96, fot. Wojciech Nieśpiałowski

W finałowym spotkaniu Artur Sobiech z kolegami pokonali po rzutach karnych Lechię Gdańsk 4:2. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwszy w historii międzynarodowy turniej rozgrywany na Arenie Lublin rozkręcał się bardzo powoli. Półfinały były niemrawe, brakowało strzałów, nie było efektownych zagrań. Dość powiedzieć, że na premierową bramkę czekaliśmy aż do 82 minuty drugiego meczu. Wówczas Charlison Benschop trącił piłkę po zagraniu jednego z kolegów w taki sposób, że golkiper AS Monaco Seydou Sy, choć wyciągnął się jak struna, musiał skapitulować.

Zdecydowanie lepsze były niedzielne spotkania. W pojedynku o trzecie miejsce Brazylijczycy z Szachtara dali popis niemałych umiejętności i rozklepali grającą w eksperymentalnym zestawieniu defensywę trzeciego zespołu minionego sezonu Ligue 1. Wynik 3:0 dla wicemistrzów Ukrainy to najmniejszy możliwy wymiar kary.

W finale, po dość nudnej pierwszej połowie, gra rozkręciła się po przerwie. Jako pierwszy zaatakował Hannover, stworzył sobie dwie świetne okazje, ale to Lechia zdobyła gola. W 66 minucie Michał Mak został powalony w polu karnym przez jednego z rywali, a prowadzący zawody sędzia Paweł Gil bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Stojan Vranjes. Nie uderzył najlepiej i Samuel Radlinger odbył piłkę, ale przy dobitce był już bezradny.

Niemcy nie dali za wygraną. Robili wiele, żeby doprowadzić do wyrównania, ale gdańszczanie mądrze się bronili. W końcu w doliczonym czasie gry Kenan Karaman na raty pokonał Łukasza Budziłka.

Wydawało się, że rzuty karne to nie jest jednak zła wiadomość dla Lechii, która dzień wcześniej po niezwykle emocjonującej serii jedenastek (18 strzałów każdej z drużyn) pokonała 15:14 Szachtar. Ale tym razem lepszy okazał się Hannover, który wygrał 4:2.

– Zebraliśmy wiele cennego doświadczenia i dobrej nauki, którą możemy wykorzystać w przyszłości. Zdawaliśmy sobie sprawę, że drużyna Hannoveru będzie grała bardzo zdyscyplinowanie, bo z tego słyną ekipy z Bundesligi. Wiedzieliśmy, że będą chcieli zdobyć bramkę w końcówce, ale mimo tego, udało im się. Chwała im za grę do końca. A karne, wiadomo, loteria. Tym razem szczęście nam nie dopisało – powiedział obrońca Lechii Grzegorz Wojtkowiak.

– Cieszę się z tego zwycięstwa tym bardziej, że mieliśmy słaby start w turnieju. Lechia była trudnym rywalem, zagrała bardzo dobrze w finale. Mamy nadzieję przyjechać tutaj za rok i obronić tytuł – dodał Michael Frontzeck, szkoleniowiec Hannoveru 96.

O trzecie miejsce

Szachtar Donieck – AS Monaco 3:0 (2:0)

Bramki: Marlos (6, 15), Taison (51).

Szachtar: Kanibolotsky (46 Pyatov) – Srna (66 Karavajev), Rakitskiy (66 Volovyk), Kucher (61 Ordec), Shevchuk (46 Gladky) – Dentinho (67 Tankovskyi), Stepanenko (46 Malyshev), Marlos (66 Kobin), Teixeira (62 Gryń) – Taison (77 Bolbat), Ferreyra (46 Azevedo).

Monaco: (I połowa) Sy – Toure, Raggi, Diarra, Echiejile – Bakayoko, Thiam, Lemar, Bahlouli (42 Mills), Tirard (38 Chaibi) – Martial (II połowa): Nardi – Wallace, Kurzawa, Bahamboula, Bennedine (70 Chaibi) – Toulalan, Mills, Tisserand, Pi – Germain, Mexique.

Sędziował: Zbigniew Dobrynin.

Finał

Lechia Gdańsk – Hannover 96 1:1 (0:0), k. 2:4

Bramki: Vranjes (67) – Karaman (89).

Lechia: Marić (46 Budziłek) – Wojtkowiak (46 Mila), Valente (46 Wawrzyniak), Borysiuk (46 Janicki), Garbacik – Kazlauskas (46 Mak), Łukasik (46 Pawłowski), Kopka (46 Wolski), Wiśniewski (46 Vranjes, 77 Macierzyński), Buksa (46 Żebrakowski) – Colak (46 Stolarski)

Hannover: Radlinger – Hirsch (46 Sort), Marcelo (46 Schulz), Felipe (46 Anton), Teichgräber (46 Bahn) – Andreasen (46 Schmiedebach), Hoffmann (46 Dierssen) – Sulejmani (46 Sarenren-Bazee), Ernst (46 Sorg), Prib (46 Gulselam) – Sobiech (46 Benschop).

Żółte kartki: Mak, Janicki, Żebrakowski – Marcelo, Hirsch, Anton, Sarenren-Bazee. Sędziował: Paweł Gil.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 17:00

czy to prawda że przez 2 dni imprezy (4mecze) przez stadion przewinęło się niecałe 500kibiców??? proszę o oficjalne dane, bo aż nie chce mi się wierzyć w to co usłyszałem!!!

Nieprawda. Byłem w drugim dniu i widziałem, że na pewno było więcej niż 500 kibiców

Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 10:08
Wielki szacunek dla Szachtara za podejście do meczu. Od początku do końca było widać 100% profesjonalizmu. Mam tu na myśli już rozgrzewkę - taką jak na meczu o punkty. Zaangażowanie w mecz zaowocowało bramkami. Warto było oglądać to na żywo. Jeśli chodzi o drugi mecz, to straszny piknik na trybunach. Łącznie z ludźmi którzy wnieśli parasol plażowy ;-) . Tylko garstka ludzi potrafiła się bawić dopingiem. Przez to przez pierwsze 20 minut 15 kibiców Hannoveru z Niemiec potrafiło przekrzyczeć resztę stadionu. Moi drodzy, to jest mecz. Dajcie się ponieść emocjom, wyluzujcie i kibicujcie. Po to jest mecz, by się bawić i dopingować. Nie zastanawiajcie się co pomyślą inni. Tym którzy dopingowali na koniec dziękowali piłkarze Lechii Gdańsk.
Wielki szacunek dla Szachtara za podejście do meczu. Od początku do końca było widać 100% profesjonalizmu. Mam tu na myśli już rozgrzewkę - taką jak na meczu o punkty. Zaangażowanie w mecz zaowocowało bramkami. Warto było oglądać to na żywo. Jeśli chodzi o drugi mecz, to straszny piknik na trybunach. Łącznie z ludźmi którzy wnieśli parasol plażowy ;-) . Tylko garstka ludzi potrafiła się bawić dopingiem. Przez to przez pierwsze 20 minut 15 kibiców Hannoveru z Niemiec potrafiło przekrzyczeć resztę stadionu. Moi drodzy, to jest mecz. Dajcie si... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 08:22
czy to prawda że przez 2 dni imprezy (4mecze) przez stadion przewinęło się niecałe 500kibiców??? proszę o oficjalne dane, bo aż nie chce mi się wierzyć w to co usłyszałem!!!
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 07:46
Ile Lublin "zarobił" na tej "wspaniałej' imprezie?
Avatar
Gość / 5 lipca 2015 o 21:59
Coś jakos niemrawo ten turniej chyba wypadł? Wczoraj to rozumiem był kabaret koło zamku i wszyscy poszli tam no ale dzis??? Łysy w okólarach był na finałowym turnieju czy już od wczoraj podlicza straty?
Avatar
Gość / 5 lipca 2015 o 21:50
widzow: 100
Avatar
Gość / 5 lipca 2015 o 21:38
cmoku dziennikarzyno było 1-1.Kazdy wpis to kompromitacja
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 17:00

czy to prawda że przez 2 dni imprezy (4mecze) przez stadion przewinęło się niecałe 500kibiców??? proszę o oficjalne dane, bo aż nie chce mi się wierzyć w to co usłyszałem!!!

Nieprawda. Byłem w drugim dniu i widziałem, że na pewno było więcej niż 500 kibiców

Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 10:08
Wielki szacunek dla Szachtara za podejście do meczu. Od początku do końca było widać 100% profesjonalizmu. Mam tu na myśli już rozgrzewkę - taką jak na meczu o punkty. Zaangażowanie w mecz zaowocowało bramkami. Warto było oglądać to na żywo. Jeśli chodzi o drugi mecz, to straszny piknik na trybunach. Łącznie z ludźmi którzy wnieśli parasol plażowy ;-) . Tylko garstka ludzi potrafiła się bawić dopingiem. Przez to przez pierwsze 20 minut 15 kibiców Hannoveru z Niemiec potrafiło przekrzyczeć resztę stadionu. Moi drodzy, to jest mecz. Dajcie się ponieść emocjom, wyluzujcie i kibicujcie. Po to jest mecz, by się bawić i dopingować. Nie zastanawiajcie się co pomyślą inni. Tym którzy dopingowali na koniec dziękowali piłkarze Lechii Gdańsk.
Wielki szacunek dla Szachtara za podejście do meczu. Od początku do końca było widać 100% profesjonalizmu. Mam tu na myśli już rozgrzewkę - taką jak na meczu o punkty. Zaangażowanie w mecz zaowocowało bramkami. Warto było oglądać to na żywo. Jeśli chodzi o drugi mecz, to straszny piknik na trybunach. Łącznie z ludźmi którzy wnieśli parasol plażowy ;-) . Tylko garstka ludzi potrafiła się bawić dopingiem. Przez to przez pierwsze 20 minut 15 kibiców Hannoveru z Niemiec potrafiło przekrzyczeć resztę stadionu. Moi drodzy, to jest mecz. Dajcie si... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 08:22
czy to prawda że przez 2 dni imprezy (4mecze) przez stadion przewinęło się niecałe 500kibiców??? proszę o oficjalne dane, bo aż nie chce mi się wierzyć w to co usłyszałem!!!
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 07:46
Ile Lublin "zarobił" na tej "wspaniałej' imprezie?
Avatar
Gość / 5 lipca 2015 o 21:59
Coś jakos niemrawo ten turniej chyba wypadł? Wczoraj to rozumiem był kabaret koło zamku i wszyscy poszli tam no ale dzis??? Łysy w okólarach był na finałowym turnieju czy już od wczoraj podlicza straty?
Avatar
Gość / 5 lipca 2015 o 21:50
widzow: 100
Avatar
Gość / 5 lipca 2015 o 21:38
cmoku dziennikarzyno było 1-1.Kazdy wpis to kompromitacja

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 40 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra