INNE

Juventus - AS Monaco 2:1. Stara Dama w finale Ligi Mistrzów!

Dodano: 9 maja 2017, 22:49

Gianluigi Buffon nigdy nie wygrał Ligi Mistrzów. Czy uda mu się spełnić ostanie marzenie w karierze i wygrać tegoroczną edycję? (fot. wikipedia)

Juventus Turyn pokonał na swoim stadionie AS Monaco 2:1 i został pierwszym finalistą rozgrywek tegorocznej Champions League.

Przed tygodniem zespół Massimiliano Allegriego wygrał na wyjeździe 2:0 i w rewanżowym starciu miał przypieczętować swoją dominację nad zespołem z Księstwa. Ale jak pokazały pierwsze minuty goście nie mieli zamiaru łatwo się poddać. W 4 minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Joao Moutingo, a piłka po odbiciu od jednego z obrońców trafiła pod nogi Kyliana Mbappe, ale młody Francuz trafił w słupek, a do tego był na spalonym.

W 22 minucie znakomitą okazję na gola miał Gonzalo Higuain, ale piłkę wślizgiem wybił Kamil Glik. Minutę później przed szansą stanął Mario Mandżukić. Nie potrafił jednak wygrać pojedynku z Danijelem Subasiciem. W 33 minucie Chorwat się już nie pomylił i wykończył strzałem głową znakomitą akcję Starej Damy. Na minutę przed przerwą Juventus podwyższył na 2:0. Po dośrodkowaniu futbolówkę wypiąstkował Subasić, a będący tuż przed polem karnym Dani Alves huknął z powietrza i nie dał żadnych szans bramkarzowi przyjezdnych.

Po przerwie Monaco starało się zdobyć honorową bramkę. W 67 minucie groźnie strzelał Mbappe, ale Buffon był na posterunku. Dwie minuty później doświadczony golkiper reprezentacji Włoch musiał wyciągać piłkę z siatki. Po świetnej akcji lewą stroną Moutinho zagrał na trzeci metr do Mbappe, a ten dopełnił formalności.

Na 19 minut przed końcem spotkania na murawie zrobiło się niezwykle gorąco. Najpierw Higuain starł się w walce o piłkę z Glikiem i jak pokazały powtórki Polak nadepnął na nogę upadającego Argentyńczyka i mógł za to zagranie zobaczyć czerwoną kartkę. Chwilę później Fabinho będąc w polu karnym Starej Damy został uderzony w twarz z łokcia przez Mandzukicia. Arbiter nie zauważył jednak tego zagrania Chorwata i nie odgwizdał rzutu karnego.

W ostatnich minutach gospodarze gasili w zarodku ataki Monaco i wynik nie uległ już zmianie. Tym samym Gianluigi Buffon i jego koledzy w pełni zasłużenie awansowali do finału.

Juventus Turyn – AS Monaco 2:1 (2:0)

Bramki: Mandżukić (33), Dani Alves (44) – Mbappe (69)

Juventus: Buffon – Barzagli (85. Benatia), Bonucci, Chiellini – Dani Alves, S. Khedira (10. Marchisio), Pjanić, Alex Sandro – Dybala (54. Cuadrado), Mandżukić – Higuain.

Monaco: Subasić – Raggi, Glik, Jemerson, Sidibe – Moutinho, B. Silva (69. Lemar), Bakayoko (78. Germain), Mendy (54. Fabinho) – Mbappe, Falcao.

Żółte kartki: Bonucci, Mandżukić – Falcao, Mendy.

Sędziował: Bjoern Kuipers (Holandia)