INNE

Liga Europy: Wygrana Legii, remis Lecha (bramki, wideo)

Dodano: 26 listopada 2015, 22:51

Po golu Aleksandara Prijovicia Legia Warszawa odniosła pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europy. Spotkanie z FC Midtjylland zakończyło się wynikiem 1:0. Wojskowi, po odniesionym zwycięstwie, przedłużyli swoje szanse na awans do fazy pucharowej. Mniej szczęścia mieli piłkarze z Poznania. Lech, na wyjeździe, jedynie zremisował z portugalskim Belenenses Lizbona. Nadal ma on jednak szanse, na zajęcie drugiego, premiowanego awansem miejsca.

Mecz w Warszawie był niezwykle wyrównany. Obie drużyny walczyły o pełną pulę punktów. Szalę zwycięstwa, przechylili jednak na swoją stronę podopieczni Stanislava Cherchesowa. Zwycięska bramka padła w 35 minucie. Po dokładnym dośrodkowaniu Igora Lewczuka, piłkę strzałem głową, w siatce umieścił Prijovic.

W drugiej części gry goście zaatakowali śmielej. Legionistom szczególne kłopoty sprawiały stałe fragmenty gry. Kilka groźnych sytuacji to jednak zbyt mało, by doprowadzić do wyrównania. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Legia Warszawa - FC Midtjylland 1:0 (1:0)

Bramki: Prijović (35).

Legia: Malarz - Bereszyński, Jodłowiec, Lewczuk, Broź - Trickovski (82 Żyro), Vranjes,  Duda, Kucharczyk - Prijović (63  Guilherme), Nikolić (90 Saganowski)

FC Midtjylland: Andersen - Romer, Hansen, Sviatczenko, Novak - Sparv, Poulsen - Sisto (46 Mabil), Olsson (69 Pusić), Royer - Rasmussen (36 Onuachu).

Sędzia: Andre Mariner (Anglia)

Lepszego występu swojej drużyny spodziewali się na pewno kibice z Poznania. Kolejarz, po przeciętnym spotkaniu, jedynie zremisował z Belenenses Lizbona 0:0. Po bardzo chaotycznej pierwszej połowie, Jan Urban, zdecydował się na kilka roszad.

Już w przerwie desygnował do gry Abdula Aziza Tetteha, który ożywił grę w środku pola. Do prawdziwej transformacji zespołu doszło w 65 minucie, gdy na placu gry zameldował się Szymon Pawłowski. Kilka indywidualnych akcji oraz strzał w słupek, nie dały jednak poznaniakom zwycięstwa.

Belenenses Lizbona – Lech Poznań 0:0

Belenenses: Ventura -  Geraldes, Brandao, Tonel, Ferreira, Dias, Kuca, Pinto, Silva (67 Martins), Sturgeon (79  Gomes), Caeiro (77 Leal).

Lech: Burić -Kędziora, Dudka, Kadar, Douglas, Trałka (46 Tetteh), Linetty, Formella (65 Pawłowski),  Gajos, Lovrencsics, Thomalla (74 Hamalainen).

Sędzia: Arnold Hunter (Irlandia Północna).