INNE

Liga Mistrzów. Remis Realu, Manchester City wygrywa w hicie

(fot. x-news/press focus)

Za nami trzecia seria gier w czterech grupach tegorocznej Ligi Mistrzów. W najciekawiej zapowiadającym się meczu zespół Pepa Guardioli pokonał u siebie SSC Napoli i jest bardzo blisko awansu do kolejnej fazy.

Zespół z miasta Włókniarzy rozpoczął wtorkowe spotkanie od bardzo mocnego uderzenia. Już w 9 minucie na listę strzelców wpisał się Raheem Sterling, a cztery minuty później na 2:0 podwyższył Gabriel Jesus. Ekipa spod Wezuwiusza była na kolanach, ale udało jej się pozbierać. I w 38 minucie stanęła przed szansą zdobycia bramki kontaktowej, ale Dries Mertens nie wykorzystał rzutu karnego. Po przerwie Napoli nadal dążyło do zdobycia bramki i na nieco ponad kwadrans przed końcem sędzia podyktował kolejny rzut karny dla gości. Tym razem do piłki podszedł Amadou Diawara i nie pomylił się. W końcówce kibice nie zobaczyli bramek i zespół trenera Josepa Guardioli z kompletem zwycięstw objął prowadzenie w grupie F.

Drugim zespołem mającym na swoim koncie trzy zwycięstwa nie jest Real Madryt, który zremisował na Santiago Bernabeu z Tottenhamem Hotspur 1:1 lecz Besiktas Stambuł. Zespół z Turcji gra jak dotąd rewelacyjnie. Tym razem Ricardo Quaresma i spółka ograli Monaco na jego terenie 2:1, a bohaterem spotkania został Cenk Tosun, który zdobył obie bramki. Natomiast szansę na awans do dalszej fazy mocno skomplikowała sobie Borrusia Dortmund. Ekipa Petera Bosza jedynie zremisowała w Nikozji z tamtejszym Apoelem 1:1.

Grupa E

NK Maribor – Liverpool FC 0:7 (Roberto Firmino 4, 54, Philippe Coutinho 13, Mohamed Salah 20, 40, Alex Oxlade-Chamberlain 86,Trent Arnold 90) * Spartak Moskwa – Sevilla FC 5:1 (Quincy Promes 18, Lorenzo Melgarejo 58, Denis Głuszakow 67, Luiz Adriano 74, Quincy Promes 90 – Simon Kjaer 30).

1. Liverpool 3             5             10-3
  2. Spartak 3 5             7-3
  3. Sevilla 3              4             6-7
  4. Maribor 3             1             1-11

Grupa F

Feyenoord Rotterdam – Szachtar Donieck 1:2 (Steven Berghuis 8 – Bernard 25, 54) * Manchester City – SSC Napoli 2:1 (Raheem Sterling 9, Gabriel Jesus 13 – Amadou Diawara 73-karny).

1. Man City 3             9             8-1
  2. Szachtar 3             6             4-4
  3. Napoli 3              3             5-5
  4. Feyenoord 3             0             2-9

Grupa G

AS Monaco – Besiktas Stambuł 1:2 (Radamel Falcao 30 – Cenk Tosun 34, 55) * RB Lipsk – FC Porto 3:2 (Will Orban 8, Emil Forsberg 38, Jean-Kevin Augustin 40 – Vincent Aboubakar 18,Ivan Marcano 44).

1. Besiktas 3             9             9-2
  2. Lipsk 3              4             4-5
  3. Porto 3              3             6-6
  4. Monaco 3             1             2-6

Grupa H

APOEL Nikozja – Borussia Dortmund 1:1 (Mickael Pote 62 – Sokratis Papastathopulos 67) * Real Madryt – Tottenham Hotspur 1:1 (Raphael Varane 28-samobójcza – Cristiano Ronaldo 43-karny).

1. Tottenham 3             7             7-2
  2. Real 3              7             7-2
  3. Borussia 3             1             3-7
  4. APOEL 3              1             1-7