Ruch – Motor 3:0 Finał nie dla młodych lublinian

Dodano: 19 czerwca 2017, 13:20

Młodzi piłkarze Motoru mogli się pokusić o niespodziankę w Chorzowie, ale zabrakło im skuteczności<br />
<br />

(fot. FOT. TOMASZ LEWTAK/MOTORLUBLIN.EU)

W rewanżowym meczu półfinałowym Mistrzostw Polski juniorów młodszych Motor Lublin przegrał z Ruchem w Chorzowie 0:3. Wynik wskazuje na to, że gospodarze mieli łatwą przeprawę, ale to nie do końca prawda

Już w piątej minucie żółto-biało-niebiescy mogli wyrównać straty z pierwszego starcia. Krzysztof Rybak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Ten leżał już nawet na murawie, kiedy gracz Motoru oddawał strzał. Niestety, piłka zamiast do siatki trafiła w poprzeczkę.

Bramka mogła odmienić losy rywalizacji, a tak Ruch w 10 minucie objął prowadzenie. Drużyna Rafała Weja miała przewagę optyczną i jeszcze jedną, niezłą okazję na gola. Przemysław Chyrchała uderzał z narożnika pola karnego, ale swoją słabszą nogą i golkiper Niebieskich bez problemów złapał piłkę.

Po przerwie zawody były bardziej wyrównane, ale w zamieszaniu pod bramką Motoru gospodarze strzelili na 2:0, co praktycznie zamknęło zawody. Lublinianie mogli zakończyć rywalizację z twarzą. Niestety, Rybakowi raz jeszcze zabrakło centymetrów, bo tym razem przymierzył w spojenie słupka z poprzeczką. W końcówce Ruch ustalił wynik na 3:0, a w finale rozgrywek juniorów młodszych zmierzy się z Lechem Poznań, który z problemami, ale jednak ograł Polonię Warszawa.

– Szkoda tej sytuacji z początku zawodów, bo mecz mógłby się ułożyć zupełnie inaczej – wyjaśnia Rafał Wej, opiekun młodych Motorowców. – Szkoda, że tak się skończyło, bo to było bardziej wyrównane spotkanie niż to pierwsze. Pokazaliśmy się z dobrej strony i chłopakom należą się duże słowa uznania i podziękowania. Jestem z nich dumny. Zostawili na boisku serducho, wygrała jednak drużyna lepsza piłkarsko, która miała w swoich szeregach więcej indywidualności. Wierzę jednak, że ten półfinał nie będzie największym sukcesem tych chłopaków i że w dorosłej piłce osiągną jeszcze więcej – dodaje trener żółto-biało-niebieskich. (lukisz)

Ruch Chorzów – Motor Lublin 3:0 (1:0)

Bramki: Wach (10), Machała (59), Bogusz (72).

Ruch: Bielecki – Krawczyk, Kulejewski, Machała, Rocki, Kuczyński, Bogusz (75 Nowak), Wdowik, Winciersz (55 Dąbrowski), Rudek (66 Podstawa), Wach (80 Gemborys).

Motor: Kasperek – Dobrzyński, Baryła (70 Kopyciński), Pupeć (75 Złomańczuk), Rybak (73 Pusiak), Bonat, Pęcak (25 Kutnik), Pryliński, Grzęda (57 Rapa), Chyrchała (55 Sawa), Ordyniec.

Żółte kartki: Podstawa, Dąbrowski – Ordyniec, Bonat.

Pierwszy mecz: 1:0, awans Ruch.

PK
PK
(4) komentarzy

Gość (20 czerwca 2017 o 08:41) 0
Idź sam pograj i pokaż co potrafisz, super chłopaki zagrali, czwarte miejsce w Polsce to jest wynik. Pamiętaj, że 1 drużyna Motoru gra dopiero w czwartej klasie rozgrywkowej.