IV LIGA LUBELSKA

Chełmianka – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0. Puchar zostaje w Chełmie!

Dodano: 14 czerwca 2017, 20:09

(fot. CHELMIANKA.PL)

Piłkarze Artura Bożyka nie zamierzają oddawać nikomu Pucharu Polski. W środowym finale rozgrywek pokonali Orlęta Radzyń Podlaski 3:0. To trzeci triumf biało-zielonych z rzędu!

Gospodarze idealnie rozpoczęli spotkanie. Już w piątej minucie centrę Mateusza Kompanickiego na gola zamienił Michał Budzyński. W 20 minucie prawie w sytuacji sam na sam znalazł się Kompanicki, ale z interwencją zdążył Mateusz Konaszewski, który zażegnał niebezpieczeństwo pod swoją bramką.

Goście nie grali tak dobrze, jak w niedzielę przeciwko Motorowi. Krótki czas na regenerację po spotkaniu ligowym dał się chyba we znaki biało-zielonym. Ci przed przerwą nie mieli zbyt wielu klarownych okazji. Najlepszą Rafał Borysiuk, który uderzał z dystansu, ale bez powodzenia.

Po zmianie stron zespół Damiana Panka miał dobry początek. Szybko spudłował Karol Kalita. Tuż przed godziną gry ten sam gracz stanął oko w oko z Damianem Drzewieckim, ale ten pojedynek przegrał. W końcówce Chełmianka załatwiła sprawę dzięki Przemysławowi Banaszakowi. 20-latek wraca do optymalnej formy po kontuzji i w końcówce sezonu spisuje się coraz lepiej. Na potwierdzenie najpierw dobił ekipę z Radzynia Podlaskiego golem na 2:0, a w doliczonym czasie gry zaliczył asystę przy trafieniu Daniela Chariasza.

Dzięki temu do Chełma na początek kolejnych rozgrywek znowu przyjedzie wyżej notowany zespół. Przed piłkarzami Artura Bożyka jeszcze jedno spotkanie – w sobotę z Hetmanem Zamość. Orlęta spróbują się szybko pozbierać i w sobotę zakończyć sezon pozytywnym akcentem podczas mecz ze Spartakusem Daleszyce.

Chełmianka Chełm – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (1:0)

Bramka: Budzyński (5), Banaszak (85), Chariasz (90+3).

Chełmianka: Drzewiecki – Falisiewicz, Niewęgłowski, Wołos, Kotowicz(46 Uliczny) , Kobiałka, Pritulak, Budzyński (68 Chariasz), Kwiatkowski, Banaszak, Pritulak (73 Koprucha).

Orlęta: Wójcicki – Wrzesiński, Leszkiewicz, Konaszewski, Szymala, Puton, Kot, Borysiuk, Zmorzyński, Kalita, Olszak (76 Rycaj).

Żółta kartka: Leszkiewicz (Orlęta).

Sędziował: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin).

(17) komentarzy

Gość (17 czerwca 2017 o 20:37) 0
Hetman-Chelmianka 2-1 ;) nie taka Ch niepokonana :) Teraz derby dla nas, musicie uważać w III bo jak widać niepokonani nie jesteście, ale mimo wszystko, wrogości między nami, powodzenia w III lidze - no i za rok znow derby -mam nadzieje ze juz w 3 !
Gość (15 czerwca 2017 o 19:07) 0
Chełmianka na ten moment jest mocna zdobyła awans i pastwienie się nad Hetmanem nie ma sensu a jak strzeli dwu cyfrówkę to się Chełmianka skompromituje lepiej nie powalczą w pucharach z klubami z wyższej półki i wygrają czego im życze a z Hetmanem na zgodę np. remis !.
Gość (15 czerwca 2017 o 16:48) 0
Żeby sobie grać to trzeba umieć kolego z Zamościa. Myślę, że to nie w charakterze piłkarzy Chełmianki, żeby pastwić się nad słabym Hetmanem i dwucyfrówki raczej nie będzie ;)
Gość (15 czerwca 2017 o 15:33) 0
Ty się lepiej martw o swoich kopaczy, żeby nie dostali dwucyfrówki od tej słabej Chełmianki.
Kibic z Zamościa
Kibic z Zamościa (15 czerwca 2017 o 15:15) 0
Chełmianie spokojnie. Nie napinajcie się. Graliście sobie z kontry i strzeliliście bramki. Radzynianie lepiej zorganizowani, ale za dużo słabych punktów w zespole. Generalnie mecz był niestety dość słaby i widać, że fizycznie obie strony były daleko od normalnej dyspozycji. Jakby na początku drugiej połowy słupek i poprzeczka nie uratowały Chełmianki to mogło być jeszcze różnie. Po drugim golu Radzyń już spuścił głowy. Gratulacje dla zdobywców Pucharu.