Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

IV LIGA LUBELSKA

14 listopada 2017 r.
17:06

Ireneusz Zarczuk (Łada 1945 Biłgoraj): Nic nie trwa wiecznie

3 8 A A
(fot. MACIEJ KACZANOWSKI)

ROZMOWA Z Ireneuszem Zarczukiem, byłym trenerem Łady 1945 Biłgoraj

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Skąd decyzja, żeby tuż przed zakończeniem rundy jesiennej zrezygnować z funkcji trenera?

– Czasami tak bywa. Uznałem, że czas coś zmienić, przede wszystkim dla dobra klubu. Założyłem też sobie, że od spotkania z Górnikiem II musimy zacząć punktować częściej. Łęcznian ograliśmy 4:2, chociaż to rywale prowadzili 2:0. Później bardzo słabo spisaliśmy się jednak w Szczebrzeszynie. Podjąłem decyzję o rezygnacji już teraz, bo liczyłem, że w końcówce pierwszej rundy zadziała efekt nowej miotły i że w trudnym meczu z Tomasovią uda się powalczyć o dobry wynik. Byłem na stadionie, tym razem nietypowo w roli kibica. W pierwszej połowie wyglądało to nieźle. Niestety, kontuzja Grześka Mulawy mocno pokrzyżowała nam szyki i dlatego druga część gry wygląda, jak wyglądała.

  • Ile lat prowadził pan zespół z ławki?

– Jeżeli dobrze liczę, to 8,5 roku. Szmat czasu, ale zawsze jest początek i koniec. Nic nie trwa wiecznie. Ja zresztą uważam, że raz na jakiś czas zmiana trenera jest potrzebna drużynie. Uznałem, że to jest właśnie odpowiedni moment. Jestem dumny, że tak długo udawało mi się utrzymać na stanowisku, praca szkoleniowca to często gorące krzesło (śmiech). Jestem wdzięczny wielu ludziom, z którymi pracowałem. Wiadomo, że losy klubu były burzliwe. Graliśmy w IV lidze, później wylądowaliśmy w B klasie, ale wróciliśmy do IV ligi. Znowu był spadek do okręgówki i ponownie szybki awans. Sporo się działo w ostatnich latach i cieszę się, że mogłem w tym uczestniczyć.

  • A jak długo w ogóle pracował pan w ekipie z Biłgoraja?

– Zacząłem w 1996 roku, więc wyjdzie 21 lat. Byłem zawodnikiem, prowadziłem grupy młodzieżowe, no i pierwszą drużynę. Na razie sam się zastanawiam, jak będzie wyglądało życie bez Łady. Na razie musi nastąpić reset, a później będę się zastanawiał co dalej. Najpierw muszę wyczyścić głowę.

  • Jak oglądało się niedzielny mecz z Tomasovią z trybun, a nie ławki rezerwowych?

– Na pewno dziwnie. Podczas spotkania podszedł do mnie jeden z kibiców i zadał podobne pytanie. Odpowiedziałem tak samo. Do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić. Nie wykluczam też, że za jakiś czas zatęsknię na tyle, że wrócę do piłki. Czas pokaże. Na razie muszę jednak od tego wszystkiego odpocząć.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Johnny Sins / 15 listopada 2017 o 09:09
Pamiętam zespół Łady Biłgoraj w grze Liga Polska Manager 2001. Oczywiście był tam Pan Ireneusz. To były czasy, gdy można było wygrać Ładą Ligę Mistrzów. Szkoda, że tylko wirtualnie.
Avatar
Gość / 15 listopada 2017 o 08:04
Piłkarzem był wspaniałym, ale trenerem z całym szacunkiem tylko przeciętnym...
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 23:27
Wspaniały człowiek, chciałbym zobaczyć go w roli trenera w wyższej lidze.
Avatar
Gosc / 14 listopada 2017 o 22:36
Trener mlodego pokolenia zapraszamy do Swidnika.
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 22:29
Irek Zarczuk - legenda Łady Biłgoraj. Szacun
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 22:06
Super gościu! Pozdro z Krasnegostawu
Avatar
hary / 14 listopada 2017 o 20:02
Irek Zarczuk jesteś ikoną Łady Biłgoraj dziękujemy
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 17:41
Panie Ireneuszu zawsze będzie Pan legendą Łady. Do zobaczenia!
Avatar
Johnny Sins / 15 listopada 2017 o 09:09
Pamiętam zespół Łady Biłgoraj w grze Liga Polska Manager 2001. Oczywiście był tam Pan Ireneusz. To były czasy, gdy można było wygrać Ładą Ligę Mistrzów. Szkoda, że tylko wirtualnie.
Avatar
Gość / 15 listopada 2017 o 08:04
Piłkarzem był wspaniałym, ale trenerem z całym szacunkiem tylko przeciętnym...
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 23:27
Wspaniały człowiek, chciałbym zobaczyć go w roli trenera w wyższej lidze.
Avatar
Gosc / 14 listopada 2017 o 22:36
Trener mlodego pokolenia zapraszamy do Swidnika.
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 22:29
Irek Zarczuk - legenda Łady Biłgoraj. Szacun
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 22:06
Super gościu! Pozdro z Krasnegostawu
Avatar
hary / 14 listopada 2017 o 20:02
Irek Zarczuk jesteś ikoną Łady Biłgoraj dziękujemy
Avatar
Gość / 14 listopada 2017 o 17:41
Panie Ireneuszu zawsze będzie Pan legendą Łady. Do zobaczenia!

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 87 9

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 354 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 125 66

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 8 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

IV LIGA LUBELSKA
19. KOLEJKA

Wyniki:

Hetman - Stal Kraśnik 3:0
Górnik II  - Sokół Adamów 7:1
Tomasovia - Victoria 4:1
Lewart - EKO Różanka 1:0
Łada Biłgoraj - Powiślak 1:0
MKS Ryki - Kryształ 0:3
Lublinianka - Kłos Chełm 1:2
Roztocze -  pauza

Tabela:

1. Stal 18 48 58-19
2. Hetman 19 41 55-17
3. Tomasovia 20 39 45-27
4. Powiślak 20 37 40-26
5. Lewart 20 36 45-19
6. Lublinianka 20 31 35-20
7. Kłos 18 27 29-29
8. Kryształ 18 26 25-30
9. Górnik II 19 26 41-31
10. EKO Różanka 19 22 25-38
11. Łada 19 22 29-37
12. Victoria 20 16 25-58
13. Sokół 19 15 24-57
14. MKS Ryki 20 12 19-60
15. Roztocze 18 6 13-40

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.