IV LIGA LUBELSKA

Lublinianka – Eko Różanka 4:0. Efektowne pożegnanie stadionu

Dodano: 30 września 2017, 19:51

Miały być trzy punkty, a przy okazji efektowna gra. I to się udało. Lublinianka w ostatnim meczu na stadionie przy ul. Leszczyńskiego w tym roku rozbiła Eko Różanka 4:0.

Gospodarze w tym sezonie nietypowo świetnie radzą sobie u siebie. Licząc już sobotni występ zanotowali cztery zwycięstwa w czterech próbach. Ten ostatni mecz na Wieniawie szybko ułożył się po myśli drużyny Grzegorza Białka. Nie minęły trzy minuty, a po krótko rozegranym rzucie rożnym przez Erwina Sobiecha i Dawida Skoczylasa poszła centra na długi słupek, a tam bez problemów akcję wykończył Paweł Bielak.

Jeszcze przed przerwą lob Skoczylasa o mały włos nie znalazł drogi do siatki. Kolejne okazje mieli też Jarosław Milcz i Bielak. Do przerwy zostało jednak „tylko” 1:0. Po zmianie stron goście domagali się rzutu karnego. W polu karnym padł Bartek Prus, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Lublinianka szybko skontrowała. Skoczylas wycofał piłkę do Bielaka i ten podwyższył na 2:0 przy okazji „zabijając” mecz.

Końcówka to przewaga ekipy z Wieniawy. W 79 minucie kolejną asystę zapisał na swoim koncie Skoczylas, który zagrał na długi słupek, a Jakub Baran strzelił kolejnego gola. Na do widzenia hat-tricka skompletował Bielak. – Wszystko potoczyło się zgodnie z planem i bardzo się cieszymy. Z drugiej strony szkoda, że kiedy dobrze nam idzie u siebie, to musimy zmienić stadion. Na razie trenować będziemy na Wieniawie, ale chcielibyśmy także na Zygmuntowskich. Zobaczymy, jak to się wszystko potoczy i czy na wiosnę wrócimy na swój stadion – mówi Grzegorz Białek.

– Szkoda tego meczu. Mieliśmy okazje, żeby wyrównać, ale brakowało ostatniego podania, albo lepszego wykończenia akcji. Dosłownie chwilę przed drugim golem dla gospodarzy wydawało nam się, że powinniśmy dostać rzut karny. Ogólnie Lublinianka pokazała się jednak z dobrej strony. Wyszła na nas agresywnie i szybko objęła prowadzenie – ocenia Sławomir Skorupski, grający trener beniaminka z Różanki.

Lublinianka Lublin – Eko Różanka 4:0 (1:0)

Bramki: Bielak (3, 64, 90), Baran (79).

Lublinianka: Mucha – Dzyr, Myszka, Ptaszyński, Stępień (70 Pioś), Kamola (55 Baran), Bogusz (70 Kośka), Sobiech, Skoczylas (85 Kutnik), Milcz, Bielak.

Eko: Witkowski – Prus, Sobów, Jędrzejuk, Kruk, Łobko, Jankowski, Walaszek (70 Żakowski), Szeliuk (46 Magdysz), Błaszczuk, Więcaszek (70 Skorupski).

Żółte kartki: Mucha, Skoczylas, Kamola, Baran – Jankowski, Sobów, Kruk.