Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

IV LIGA LUBELSKA

23 czerwca 2017 r.
15:16

Problemy z licencjami w IV lidze, szansa Polesia Kock?

5 26 A A
Polesie Kock ma szansę na pozostanie w IV lidze
Polesie Kock ma szansę na pozostanie w IV lidze (fot. STALKRASNIK.PL)

Po zakończeniu sezonu 2016/2017 trener Polesia Kock Zbigniew Wójcik mówił, że chociaż jego zespół zajął miejsce w strefie spadkowej, to są jeszcze szanse na utrzymanie. I miał rację. Beniaminkowie IV ligi mają problem z uzyskaniem licencji. Dotyczy to zwłaszcza Roztocza Szczebrzeszyn.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

MKS Ryki, który wygrał lubelską okręgówkę nie będzie mógł grać na swoim stadionie. Być może spotkania w roli gospodarzy będzie rozgrywał w Stężycy. Pod warunkiem, że nie będzie wpuszczał na mecze kibiców gości. Do poniedziałku klub musi jednak przedstawić w LZPN umowę wynajmu boiska.

Najgorzej wygląda sytuacja Roztocza Szczebrzeszyn, które jeszcze nie zakończyło rozgrywek (w weekend zostanie rozegrana ostatnia seria gier w zamojskiej okręgówce – red), ale już wiadomo, że nikt nie odbierze jej pierwszego miejsca. – Zły stan murawy, problemy z ławkami rezerwowych, a na dodatek nie wiadomo, czy finansowo Roztocze podoła wymaganiom IV ligi – mówi Konrad Krzyszkowski, przewodniczący Wydziału Gier LZPN. – W klubie czekają na decyzje władz miasta, na jakie wsparcie będą mogli liczyć. Roztocze ma jednak teoretycznie nawet czas do końca czerwca, żeby się ze wszystkim uporać, bo ciągle ma do rozegrania jedno spotkanie – dodaje Krzyszkowski. Co więcej, trener ekipy ze Szczebrzeszyna nie posiada odpowiedniej licencji, a klub ma też zaległości wobec LZPN.

W sprawie pozostałych beniaminków wizytacje ich obiektów zaplanowano na wtorek. W Białej Podlaskiej najlepszy okazał się Sokół Adamów. Przed ostatnią kolejką w chełmskiej klasie okręgowej w tabeli prowadzi Eko Różanka, ale Start Krasnystaw ma tyle samo punktów.

Co się wydarzy, jeżeli chociaż jeden z beniaminków nie otrzyma zgody od LZPN na występy w IV lidze? – Zgodnie z regulaminem dokumenty w tej sytuacji może składać druga drużyna w tabeli okręgówki. Jeżeli i ona nie dostanie licencji, to utrzyma się najlepszy ze spadkowiczów. W tej sytuacji byłoby to Polesie Kock. Utrzymanie tego zespołu oznaczałoby z kolei pozostanie w okręgówce Stoku Zakrzówek – wyjaśnia Konrad Krzyszkowski.

Wszystko powinno się ostatecznie wyjaśnić do końca czerwca. Zarówno IV liga, jak i lubelska klasa okręgowa wystartują 12 sierpnia.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 11:16
Graj sobie w tej okręgowce i nie pajacuj
Avatar
Lop / 26 czerwca 2017 o 06:41
Burak to cię zrobił
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 01:23
Coscie sie przyj...li tej Żmudzi? O ile wiem to graja juz chyba 6-ty sezon na poziomie IV ligi i nie maja zadnych problemow licencyjnych. Bylem,widzialem i powiem ze na taka wioske to maja fajne boisko...i wcale nie jest male tylko sprawia takie wrazenie bo blisko jest trybuna. Ogolnie szatnie tez maja spoko takze gadanie i porownywanie nie ma sensu. Skoro Roztocze ma taki zajebis..ty stadion to nie wiem w czym problem z lucencja...
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 22:57
Nic nie jest robione dla kibiców tylko zaspokojenie własnego ja. Kibic jest nie ważny. Przynajmniej w takich niskich ligach
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 22:51
Trzeba powiedzieć jasno że drużyna która awansuje powinna grać tylko i wyłącznie na boisku w swojej miejscowości a nie jakieś dziwne wymyślanie gry po 50 czy 100 km od domu. Każdy mecz wyjazdowy. To chore.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 20:00
O co chodzi z ławkami rezerwowymi w Roztoczu ??? Podgrzewane mają być ??? Ławka jak ławka . [/quote] W IV lidze trzeba mieć 13 miejsc siedzących, a w okręgówce wystarczy 10. Możliwe, że z tym jest problem.
Licencja trenera ? Wyniki z zeszłego sezonu i tego go bronią .
W IV lidze trener musi mieć  co najmniej licencję UEFA A. Tak sobie PZPN wymyślił i wojewódzie ZPN-y muszą się do tego stosować. Niestety za dobre wyniki nie dostaje się licencji tylko trzeba skończyć kurs. [quote]  jezeli bysmy się kierowali tym kryterium przy ocenie kto ma awansować to nikt z okręgówki zamojskiej  by nie awansował bo to jedna z lepszych płyt . 
Wg Podręcznika licencyjnego ... stan murawy też trzeba brać pod uwagę.   W ogóle to problem ze stadionem i trenerem da się rozwiązać. Ławki można ulepszyć, z murawą pewnie też coś da się zrobić jak będzie potrzeba. Wreszcie Roztocze może grać i poza Szczebrzeszynem. Chociaż skoro weszła drużyna ze Szczebrzeszyna to niech skorzystają na tym mieszkańcy tego miasteczka. Trenera też można wymienić albo obecny może zdobyć wyższy poziom licencji. Natomiast jak można przecytać na stronie Roztocza to dla nich największym problemem są skromne finanse. Jak podaje strona UM w Szczebrzeszynie na Roztocze w ramach konkursu ofert przeznaczono ok 54 tys. zł. To mało. Oczywiście grać by się pewnie dało, ale druzyna może robić za chłopca do bicia albo popaść w długi. Następny konkurs będzie w 2018, czyli teraz w budżecie na 2017 UM Szczebrzeszyn musiałoby znaleźć środki dla klubu i zwiększyć dotację w 2018. Pytanie czy ich na to stać?
Wg Podręcznika licencyjnego ... stan murawy też trzeba brać pod uwagę.   W ogóle to problem ze stadionem i trenerem da się rozwiązać. Ławki można ulepszyć, z murawą pewnie też coś da się zrobić jak będzie potrzeba. Wreszcie Roztocze może grać i poza Szczebrzeszynem. Chociaż skoro weszła drużyna ze Szczebrzeszyna to niech skorzystają na tym mieszkańcy tego miasteczka. Trenera też można wymienić albo obecny może zdobyć wyższy poziom licencji. Natomiast jak można przecytać na stronie Roztocza to dla nich największym p... rozwiń
Avatar
spoko / 25 czerwca 2017 o 17:57
O co chodzi z ławkami rezerwowymi w Roztoczu ??? Podgrzewane mają być ??? Ławka jak ławka . Stan murawy ?? He he nie bądź Pan Panie śmieszny , jezeli bysmy się kierowali tym kryterium przy ocenie kto ma awansować to nikt z okręgówki zamojskiej  by nie awansował bo to jedna z lepszych płyt . Moze i idealna nie jest ale na 4 ligę spokojnie wystarcza a i pewnie w 3 nikt by nie narzekał . Odnośnie infarstruktury stadionowej popatrz Pan na stadion w Żmudzi i w Rożdżałowie , napewno w Szczebrzeszynie jest lepsza . Trybuny fajniejsze bo wyzej sie siedzi , częśc pod dachem , jupitery . Ma ktoś jupitery w 4 lidze po za Lublinianką ?? Licencja trenera ? Wyniki z zeszłego sezonu i tego go bronią . 
O co chodzi z ławkami rezerwowymi w Roztoczu ??? Podgrzewane mają być ??? Ławka jak ławka . Stan murawy ?? He he nie bądź Pan Panie śmieszny , jezeli bysmy się kierowali tym kryterium przy ocenie kto ma awansować to nikt z okręgówki zamojskiej  by nie awansował bo to jedna z lepszych płyt . Moze i idealna nie jest ale na 4 ligę spokojnie wystarcza a i pewnie w 3 nikt by nie narzekał . Odnośnie infarstruktury stadionowej popatrz Pan na stadion w Żmudzi i w Rożdżałowie , napewno w Szczebrzeszynie jest lepsza . Trybuny fajniejsze bo wyzej sie s... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 12:08
Japa tam, buraku z Opolanki
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 10:35
Nię martwię się o Ryki rycki baranie - normalny człowiek
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 00:57
Dziennik wschodni o ryki się nie martwicie my damy rade barany!!!!
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 11:16
Graj sobie w tej okręgowce i nie pajacuj
Avatar
Lop / 26 czerwca 2017 o 06:41
Burak to cię zrobił
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 01:23
Coscie sie przyj...li tej Żmudzi? O ile wiem to graja juz chyba 6-ty sezon na poziomie IV ligi i nie maja zadnych problemow licencyjnych. Bylem,widzialem i powiem ze na taka wioske to maja fajne boisko...i wcale nie jest male tylko sprawia takie wrazenie bo blisko jest trybuna. Ogolnie szatnie tez maja spoko takze gadanie i porownywanie nie ma sensu. Skoro Roztocze ma taki zajebis..ty stadion to nie wiem w czym problem z lucencja...
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 22:57
Nic nie jest robione dla kibiców tylko zaspokojenie własnego ja. Kibic jest nie ważny. Przynajmniej w takich niskich ligach
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 22:51
Trzeba powiedzieć jasno że drużyna która awansuje powinna grać tylko i wyłącznie na boisku w swojej miejscowości a nie jakieś dziwne wymyślanie gry po 50 czy 100 km od domu. Każdy mecz wyjazdowy. To chore.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 20:00
O co chodzi z ławkami rezerwowymi w Roztoczu ??? Podgrzewane mają być ??? Ławka jak ławka . [/quote] W IV lidze trzeba mieć 13 miejsc siedzących, a w okręgówce wystarczy 10. Możliwe, że z tym jest problem.
Licencja trenera ? Wyniki z zeszłego sezonu i tego go bronią .
W IV lidze trener musi mieć  co najmniej licencję UEFA A. Tak sobie PZPN wymyślił i wojewódzie ZPN-y muszą się do tego stosować. Niestety za dobre wyniki nie dostaje się licencji tylko trzeba skończyć kurs. [quote]  jezeli bysmy się kierowali tym kryterium przy ocenie kto ma awansować to nikt z okręgówki zamojskiej  by nie awansował bo to jedna z lepszych płyt . 
Wg Podręcznika licencyjnego ... stan murawy też trzeba brać pod uwagę.   W ogóle to problem ze stadionem i trenerem da się rozwiązać. Ławki można ulepszyć, z murawą pewnie też coś da się zrobić jak będzie potrzeba. Wreszcie Roztocze może grać i poza Szczebrzeszynem. Chociaż skoro weszła drużyna ze Szczebrzeszyna to niech skorzystają na tym mieszkańcy tego miasteczka. Trenera też można wymienić albo obecny może zdobyć wyższy poziom licencji. Natomiast jak można przecytać na stronie Roztocza to dla nich największym problemem są skromne finanse. Jak podaje strona UM w Szczebrzeszynie na Roztocze w ramach konkursu ofert przeznaczono ok 54 tys. zł. To mało. Oczywiście grać by się pewnie dało, ale druzyna może robić za chłopca do bicia albo popaść w długi. Następny konkurs będzie w 2018, czyli teraz w budżecie na 2017 UM Szczebrzeszyn musiałoby znaleźć środki dla klubu i zwiększyć dotację w 2018. Pytanie czy ich na to stać?
Wg Podręcznika licencyjnego ... stan murawy też trzeba brać pod uwagę.   W ogóle to problem ze stadionem i trenerem da się rozwiązać. Ławki można ulepszyć, z murawą pewnie też coś da się zrobić jak będzie potrzeba. Wreszcie Roztocze może grać i poza Szczebrzeszynem. Chociaż skoro weszła drużyna ze Szczebrzeszyna to niech skorzystają na tym mieszkańcy tego miasteczka. Trenera też można wymienić albo obecny może zdobyć wyższy poziom licencji. Natomiast jak można przecytać na stronie Roztocza to dla nich największym p... rozwiń
Avatar
spoko / 25 czerwca 2017 o 17:57
O co chodzi z ławkami rezerwowymi w Roztoczu ??? Podgrzewane mają być ??? Ławka jak ławka . Stan murawy ?? He he nie bądź Pan Panie śmieszny , jezeli bysmy się kierowali tym kryterium przy ocenie kto ma awansować to nikt z okręgówki zamojskiej  by nie awansował bo to jedna z lepszych płyt . Moze i idealna nie jest ale na 4 ligę spokojnie wystarcza a i pewnie w 3 nikt by nie narzekał . Odnośnie infarstruktury stadionowej popatrz Pan na stadion w Żmudzi i w Rożdżałowie , napewno w Szczebrzeszynie jest lepsza . Trybuny fajniejsze bo wyzej sie siedzi , częśc pod dachem , jupitery . Ma ktoś jupitery w 4 lidze po za Lublinianką ?? Licencja trenera ? Wyniki z zeszłego sezonu i tego go bronią . 
O co chodzi z ławkami rezerwowymi w Roztoczu ??? Podgrzewane mają być ??? Ławka jak ławka . Stan murawy ?? He he nie bądź Pan Panie śmieszny , jezeli bysmy się kierowali tym kryterium przy ocenie kto ma awansować to nikt z okręgówki zamojskiej  by nie awansował bo to jedna z lepszych płyt . Moze i idealna nie jest ale na 4 ligę spokojnie wystarcza a i pewnie w 3 nikt by nie narzekał . Odnośnie infarstruktury stadionowej popatrz Pan na stadion w Żmudzi i w Rożdżałowie , napewno w Szczebrzeszynie jest lepsza . Trybuny fajniejsze bo wyzej sie s... rozwiń
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 12:08
Japa tam, buraku z Opolanki
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 10:35
Nię martwię się o Ryki rycki baranie - normalny człowiek
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 00:57
Dziennik wschodni o ryki się nie martwicie my damy rade barany!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 0 0

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 3

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 11 14

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 4 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 28 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 45 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 85 17

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 40 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 59 20

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 51 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

IV LIGA LUBELSKA
25. KOLEJKA

Wyniki:

Kłos - Roztocze 1:0
Górnik II - Tomasovia 3:1
Hetman - Lewart 2:1
Stal Kraśnik - Łada Biłgoraj 4:0
Sokół Adamów - MKS Ryki 1:2
Victoria - Kryształ 2:1
EKO Różanka - Powiślak 2:1
Lublinianka -  pauza

Tabela:

1. Stal 24 66 86-23
2. Hetman 24 52 67-25
3. Tomasovia 24 43 48-37
4. Lewart 24 42 52-24
5. Powiślak 25 40 46-34
6. Kłos 24 38 39-37
7. Kryształ 25 38 36-40
8. Lublinianka 24 36 38-24
9. Górnik II 24 34 50-40
10. Łada 24 32 38-44
11. EKO Różanka 25 32 35-49
12. Victoria 25 20 30-70
13. MKS Ryki 24 18 25-67
14. Sokół 24 16 25-64
15. Roztocze 24 7 17-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.