IV LIGA LUBELSKA

Roztocze – Hetman Zamość 0:2. Styl nieważny, liczą się punkty

Dodano: 30 września 2017, 17:54

(fot. DW)

Fajerwerków nie było, ale piłkarze Hetmana wykonali zadanie. W drugim meczu pod wodzą Jacka Ziarkowskiego zanotowali drugie zwycięstwo. Tym razem pokonali na wyjeździe Roztocze Szczebrzeszyn 2:0.

W pierwszej połowie kibice obejrzeli jednego gola. Gospodarze strzelili go sobie sami. W 29 minucie zagrożenie pod bramką Roztocza było minimalne. Krzysztof Hadło i Bartłomiej Wajdyk wyraźnie się jednak nie dogadali. Ostatecznie ten drugi przerzucił piłkę nad swoim bramkarzem i goście objęli prowadzenie. W samej końcówce zawodów kontrę zamościan sfinalizował Rafał Kycko.

Co działo się w międzyczasie? Niewiele. Dwie pół okazje po stałych fragmentach gry mieli gospodarze. W obu przypadkach najpierw Bartłomiej Mazur, a następnie jego brat Wojciech nie sięgnęli jednak piłki. A Hetman? Mógł wcześniej zamknąć spotkanie, ale pudłował Michał Paluch. Dobrej okazji nie wykorzystał również Sviatroslav Lavruk.

– Szkoda tej pierwszej bramki, bo rywale nie specjalnie nam zagrażali. Sami sobie strzeliliśmy. Później coś tam działo się pod polem karnym Hetmana, ale nie zdołaliśmy dojść do strzału. Nasz największy problem to strzelanie goli. I po raz kolejny potwierdziliśmy to w derbach. Goście pewnie wygrali zasłużenie, ale ciekawe, co działoby się gdyby nie trafienie na 0:1 – zastanawia się Jarosław Czarniecki, trener ekipy ze Szczebrzeszyna.

Drużyna z Zamościa pod wodzą nowego trenera pokonała Górnika II Łęczna i teraz Roztocze, a przed sobą ma znacznie trudniejszy sprawdzian – pojedynek z Tomasovią. – Dopisaliśmy kolejne trzy punkty i w zasadzie to wszystko, co można powiedzieć o sobotnim meczu – wyjaśnia Piotr Welcz, dyrektor sportowy Hetmana. – Mieliśmy przewagę, kilka kolejnych sytuacji, ale nie było to wielkie widowisko. Liczy się jednak kolejne zwycięstwo – dodaje Welcz.

Roztocze Szczebrzeszyn – Hetman Zamość 0:2 (0:1)

Bramki: Wajdyk (29-samobójcza), Kycko (89).

Roztocze: Hadło – Kornas, B. Mazur, Wajdyk, Czarniecki, Bubiłek, W. Mazur (60 Wyrostkiewicz), Malec (50 Rudakow), Klimkiewicz (58 Daszek), Fediuk, Gałka.

Hetman: Skrzypek – Luterek, Żmuda, Kanarek, Gąska, Solecki, Lavruk (87 Mietlicki), Kupisz (55 Stefański), Kycko (90 Omański), Turczyn (69 Otręba), Paluch.

Żółta kartka: Czarniecki (Roztocze).

Sędziował: Albert Kędzierski (Lublin). Widzów: 400.

(4) komentarzy

Gość (1 października 2017 o 13:33) 0
Jak się myśli o awansie to takie drużyny jak ze Szczebrzeszyna rozpracowuje się 5:0, a nie tylko 2:0 i to jedna bramka z samobója a druga w 89 minucie. Cudów Ziarkowski w tym sezonie nie zrobi pewnie Hetman pewnie będzie najwyżej 4 może 3. Ciekawe jak dzisiaj Tomasovia. Rezerwy Górnika w tym sezonie zawodzą. A o awans pewnie walczyć będą Stal Kraśnik, może Lublinianka. A tak w ogóle to i na przyszłość awansować będzie ciężko (kiedyś IV liga 2 awanse, teraz 1), a i sama IV liga przez spadek kilku solidnych zespołów z III ligi mocniejsza niż kiedyś (Lewart, Tomasovia, Lublinianka, Chełmianka-ci awansowali). Niech z III ligi spadnie Podlasie albo Avia nie będzie lekko.
Gość (1 października 2017 o 04:23) 0
Dyrektor sportowy??? Wioskę czuć na kilometr nie wiem tylko czy to Koniuchy czy Miączyn...
Gość (30 września 2017 o 22:28) 0
Mecz nudny ale dobrze że są trzy punkty, za tydzień z Tomasovią już tak lekko nie będzie. Pogoda dopisała, wyjazd bliski, jest wygrana, jest ok.
Gość (30 września 2017 o 19:45) 0