IV LIGA LUBELSKA

Unia Hrubieszów przegrała w Piszczacu, Łada i Tomasovia na remis

Dodano: 22 maja 2017, 11:41

(fot. TOMASZÓW.PL)

Po porażce w Piszczacu 2:3 Unia Hrubieszów skomplikowała swoją sytuację w tabeli. Gospodarze wygrali, chociaż w środę musieli rozegrać 120 minut w ramach półfinału Pucharu Polski z Orlętami Radzyń Podlaski.

Bohaterem gospodarzy był Damian Artymiuk, który zdobył dwa gole. Drużyna Piotra Kurowskiego w 11 wcześniejszych meczach na wiosnę zaliczyła tylko sześć trafień. W niedzielę poprawiła ten dorobek o połowę. Nadal jest jednak w bardzo trudnej sytuacji, bo na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu traci do bezpiecznej strefy tabeli 12 punktów. Łatwo policzyć, że utrzymanie dałby jedynie komplet zwycięstw, a do tego seria porażek wielu rywali.

W Biłgoraju tamtejsza Łada i Tomasovia podzieliły się punktami, a na gola z pierwszej części Nazara Mielniczuka odpowiedział po zmianie stron Michał Mielniczek. Pierwsza część należała do drużyny trenera Sadowskiego. Mimo kilku dobrych okazji nie udało się jednak udokumentować przewagi drugą bramką.

– Końcowy wynik raczej jest sprawiedliwy. Tomasovia była lepsza w pierwszej części, my mieliśmy chyba tylko jedną sytuację. Po przerwie wszystko wyglądało już inaczej. Mieliśmy swoje okazje i udało się wyrównać – mówi Ireneusz Zarczuk, trener ekipy z Biłgoraja.

Lutnia Piszczac – Unia Hrubieszów 3:2 (3:1)

Bramki: Artymiuk (12, 30-z karnego), Zaciura (45) – Filipczuk (10), Fulara (54-z karnego)

Lutnia: Kijora – Czechowski (60 B. Kaliszuk), Borowik, Żuber (75 Kurowski), Czumer, Andrzejuk, Magier, Domański (80 Wieliczuk), T. Kaliszuk, Artymiuk, Zaciura (70 Didenko).

Unia: Dobromilski – Mikulski, Oleksiuk, Wiejak. A. Oleszczuk (69 Pietrusiewicz), Fulara, Podgórski, Kazan (85 Pańko), Poterucha, Filipczuk, M. Oleszczuk (65 Stepaniuk).

Żółte kartki: Artymiuk, Czechowski, Czumer – Fulara, Wiejak, A. Oleszczuk.

Łada 1945 Biłgoraj – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:1 (0:1)

Bramki: Mielniczek (75) – Mielniczuk (25).

Łada: Szawara – Misiarz, Mulawa, Mazurek, Mielniczek, Skubisz, Chmura (60 Birut), Steckiw, Czok (90 Strzelczyk), Dorosz (46 Konopka), Perin.

Tomasovia: Rojek – Żurawski, Piątkowski, Smoła, Skiba, Staszczak (66 Kłos), Karólak, Mielniczuk, Baran (85 Nowosad), Mruk, Zawiślak.

Żółte kartki: Czok, Mielniczek, Szawara – Baran.

Gość (23 maja 2017 o 16:18) 0
Tomasovia remisuje z Ładą, ale pokonuje Hetmana! Zamojska okręgówka Omegi, Ostoje, Roztocza, Igrosy to jest wasze miejsce. Zamojskie wieśniaki!