Piłka nożna

Legia - Rapid 3:1, zespół Macieja Skorży w 1/16 finału Ligi Europy!

Dodano: 3 listopada 2011, 21:19

Piłkarze Legii Warszawa pokonali Rapid Bukareszt 3:1 i awansowali do 1/16 finału Ligi Europy (Krzysz

Legia Warszawa nie zmarnowała szansy i już po czwartej kolejce spotkań grupowych Ligi Europy awansowała do 1/16 finału tych rozgrywek. W czwartek podopieczni Macieja Skorży pokonali Rapid Bukareszt 3:1.

W pierwszym kwadransie wcale nie zanosiło się jednak na wygraną gospodarzy. Rapid praktycznie nie schodził z połowy rywali i wielokrotnie zagrażał bramce Legii.

Wszystko odmieniła jednak 26 minuta zawodów, w której czerwoną kartkę, za drugą żółtą obejrzał Dan Alexa. Od tego momentu ekipie z Warszawy grało się zdecydowanie łatwiej.

I do przerwy powinno być 1:0, ale Daniel Ljuboja nie potrafił umieścić piłki w siatce mimo że między słupkami zabrakło bramkarza rywali.

W drugiej połowie drużyna Skorży długo nie kazała czekać kibicom na pierwszego gola. W 54 minucie Artur Jędrzejczyk przmierzył w słupek, a skuteczną dobiktą popisał się Miroslav Radović.

Ten gol podziałał jednak mobilizująco na gości, którzy mimo gry w dziesiątkę przejęli inicjatywę i stworzyli sobie dwie świetne sytuacje.

Najpierw jednak Dusan Kuciak wygrał pojedynek sam na sam ze Stefanem Grigorie, a po chwili Vladimir Bożović uderzył w poprzeczkę.

W 65 min znów był jednak remis, a na listę strzelców przy biernej postawie obrony Legii wpisał się Filipe Teixeira.

180 sekund później odpowiedziała Legia i znowu snajperskim nosem popisał się Radović. Serb dopadł do piłki odbitej przez bramkarza Rapidu i z bliska wpakował ją do siatki po raz drugi.

W końcowych sekundach ładną akcję Ivicy Vrdoljaka i Rafała Wolskiego sfinalizował Rafał Kucharczyk i polski zespół mógł zacząć świętowanie awansu.

Legia Warszawa - Rapid Bukareszt 3:1 (0:0)

Bramki: Radović (54, 68), Kucharczyk (90) - Filipe Teixeira (65).

Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak, Rybus (86 Kucharczyk), Vrdoljak, 16. Borysiuk, Radović (90 Wolski), Żyro (63 Gol), Ljuboja.

Rapid: Draghia - Duarte, Marcos, Burca, Bozović, Deac, Filipe Teixeira, Alexa, Herea (73 Pancu), Sburlea (55 S. Grigorie), Cassio (29 N. Grigore).

Czerwone kartki: Janusz Gol (80 min, za drugą żółtą) - Dan Alexa (26 min, za drugą żółtą).

Sędziował: Stefan Johannesson (Szwecja). Widzów: 30 786.

GRUPA C

PSV Eindhoven - Hapoel Tel Awiw 3:3 (Wijnaldum 12, Toivonen 58, Strootman 87 - Damari 10, Tamuz 33, 47.)

1. PSV Eindhoven 4 10 8-4
2. Legia Warszawa 4 9 7-4
3. Rapid Bukareszt 4 3 3-7
4. Hapoel Tel-Awiw 4 1 5-8

13. KOLEJKA 21-22 października
Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 4:1
Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:3
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 3:3