Piłka nożna

Legia Warszawa - Arsenal Londyn 5:6, hokejowy wynik na otwarcie nowego stadionu

Dodano: 7 sierpnia 2010, 20:07
Autor: (lukisz)

Mecz otwarcia nowego stadionu Legii, pomiędzy stołeczną ekipą, a Arsenalem Londyn zakończył się hokejowym wynikiem 5:6 dla gości.

Kibice spodziewali się hucznego otwarcia, ale na pewno żaden z nich nawet nie marzył, że przyjdzie mu obejrzeć aż 11 bramek. Chociaż do przerwy to miejscowi prowadzili 3:1, to po zmianie stron na murawie dzielił i rządził zespół trenera Arsene'a Wengera.

Bohaterem po stronie Legii był obrońca Artur Jędrzejczyk, który popisał się hat-trickiem. W pierwszej połowie 23-latek dwa razy pokonał Łukasza Fabiańskiego, a w drugiej części zawodów nie dał szans drugiemu, polskiemu golkiperowi "Kanonierów” Wojciechowi Szczęsnemu.

Arsenal długo grał na pół gwizdka, ale w drugiej połowie wyraźnie podkręcił tempo i w efekcie ze stanu 0:3 gracze z Londynu doprowadzili do wyniki 4:3 na swoją korzyść.

Mecz oglądało 24 tysiące kibiców.

Legia Warszawa - Arsenal Londyn 5:6 (3:1)

Bramki: Cabral (18), Jędrzejczyk (35, 38, 74), Iwański (89) - Chamakh (41), Eboue (52, 59), Gibbs (62), Thomas (80), nasri (82).

Legia: Antolović (76 Machnowskyj) - Komorowski, Wawrzyniak, Knezević, Jędrzejczyk (89 Kumbev), Borysiuk, Vrdoljak (31 Iwański), Rybus (76 Szałachowski), Cabral (68 Giza), Manu (89 Kucharczyk), 80. Bruno Mezenga (64 Chinyama).

Arsenal: Fabiański (46 Szczęsny) - Sagna (78 Norvtveit), Vermaelen, Koscielny, Rosicky (46 Vela), Nasri, Walcott (46 Eboue), Wilshere (71 Lansbury), Clichy, Chamakh (71 Thomas), Frimpong (46 Gibbs).

Widzów: 24 000.

17. KOLEJKA 24-27 listopada
Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 5:0
Cracovia - Lechia Gdańsk 2:1
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 3:1
Korona Kielce - Legia Warszawa 3:2