Piłka nożna

Legia Warszawa (ME) – GKS Bogdanka II Łęczna 2:1

Dodano: 24 lipca 2012, 21:42

Mateusz Pielach i jego koledzy przegrali we wtorek z Młodą Legią Warszawa 1:2 (ARCHIWUM)

Piłkarze GKS Bogdanka II przegrali we wtorek z Legią Warszawa (ME) 1:2 w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski

Podopieczni trenera Tomasza Hermanna mogli liczyć na wzmocnienia z pierwszego zespołu w postaci Mateusza Pielacha czy Marcina Kalkowskiego.

To nie wystarczyło jednak do pokonania młodzieży ze stolicy. Mecz został rozegrany na boisku w Sulejówku, a wynik otworzył Patryk Mikita w 59 minucie zawodów. „Zielono-czarni” długo nie dali jednak rywalom nacieszyć się golem, bo po kilkudziesięciu sekundach na 1:1 trafił właśnie Kalkowski.

Kiedy wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka na listę strzelców wpisał się Mateusz Romachów i ostatecznie to Legia cieszyła się ze zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Co ciekawe warszawianie wcześniej wyeliminowali z rozgrywek inny „nasz” zespół – Motor Lublin, również po wygranej 2:1.

Legia Warszawa (ME) – GKS Bogdanka II Łęczna 2:1 (1:1)

Bramki: Mikita (59), Romachów (89) – Kalkowski (60).

GKS: Budzyński – Pielach, Bancerz, Kalkowski, Osiecki, Klajda, Pisarczyk (55 Siegieda), Kwiatkowski, Wiązowski, Rembiesa, Paluch (72 Stopa).

13. KOLEJKA 21-22 października
Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 4:1
Górnik Zabrze - Korona Kielce 3:3
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 3:3
Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica 2:3