Piłka nożna

Mazovia Warszawa – AZS UMCS 1:4, wyjazdowe przełamanie lubelskich futsalistów

Dodano: 27 listopada 2011, 10:50

Wojciech Myć i jego koledzy wygrali na wyjeździe z Mazovią Warszawa 4:1 (Dariusz Miącz)

Piłkarze AZS UMCS Lublin po dobrym spotkaniu zasłużenie pokonali Mazovię FC Warszawa 4:1. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych Tomasza Bieleckiego.

– Specjalnie na to spotkanie zmieniliśmy taktykę. Przez cały mecz zagraliśmy wysoko pressingiem i to przyniosło efekt. Spokojnie kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Praktycznie od początku do końca widoczna była nasza przewaga – opowiada trener Bielecki.

Mazovia tylko przez kilka minut była w stanie zagrozić przyjezdnym. W drugiej połowie, gdy gospodarze strzelili bramkę na 1:2, mieli też kilka dobrych okazji do wyrównania, ale za każdym razem na posterunku był dobrze dysponowany Paweł Górski.

Dzięki sobotniej wygranej lublinianie wyprzedzili AZS UW Warszawa i awansowali na siódme miejsce w tabeli. W następnej kolejce, w sobotę o godz. 19 zmierzą się u siebie z KS Gniezno.

Faworytem będą goście, plasujący się na drugiej pozycji, ale Akademicy potrafią sprawić niespodziankę we własnej hali. W ostatnim meczu przed własną publicznością pokonali ówczesnego lidera AZS UŚ Katowice 4:3. Teraz postarają się o powtórkę z rozrywki.

Mazovia FC Warszawa – AZS UMCS Lublin 1:4 (0:1)

Bramki dla AZS: Zgierski, Boniaszczuk, Kowalczyk, Lenartowicz.

AZS UMCS: Górski, Urbański – Boniaszczuk, Chmielnicki, Walęciuk, Lenartowicz, Kowalczyk, Graniczka, Gadzicki, Zgierski, Bijas, Myć.

Pozostałe wyniki: Kadet Poznań – AZS UW Warszawa 1:1 * KS Gniezno – MKF 99 Grajów 4:4 * Marex Chorzów – Berland Komprachcice 2:4 * AZS Uniwersytet Gdański – Remedium Pyskowicenie odbył się * Orlig Brzeg – AZS UŚ Katowice zakończył się po zamknięciu wydania.

1. AZS AZS Uniwersytet Gdański 8 22 62:24
2. KSG KS Gniezno 9 20 37:17
3. MKF 99 Grajów 9 17 40:24
4. AZS UŚ Katowice 8 16 24:13
5. Remedium Pyskowice 8 15 43:20
6. Orlik Brzeg 8 13 33:30
7. AZS UMCS Lublin 9 12 34:40
8. AZS UW Warszawa 9 11 27:33