MKF-Renex Grajów – AZS UMCS Lublin 3:3

Dodano: 15 stycznia 2012, 21:28
Autor: (micbec)

Paweł Porzucek i jego koledzy zremisowali na wyjeździe z MKF-Renex Grajów (Maciej Kaczanowski)

Piłkarze AZS UMCS Lublin sprawili jedną z największych niespodzianek trzynastej kolejki. Podopieczni Tomasza Bieleckiego po emocjonujących czterdziestu minutach zremisowali na wyjeździe z MKF-Renex Grajów 3:3.

Lublinianie świetnie rozpoczęli niedzielne spotkanie. Już w 1 min na prowadzenie wyprowadził ich Mateusz Chmielnicki. Cztery minuty później na 2:0 podwyższył Artur Gadzicki.

Kiedy w 33 min Chmielnicki zdobył swoją drugą bramkę (3:1), wydawało się, że akademicy wywiozą z Grajowa trzy punkty.

Gospodarze wycofali jednak bramkarza i grając w przewadze doprowadzili do wyrównania. Na 90 sekund przed końcem meczu piłkarze AZS mogli strzelić zwycięską bramkę, ale zmarnowali dogodną sytuację.

– Jestem dumny z moich piłkarzy. Pokazali niesamowity charakter i wolę walki. Sądzę, że to było nasze najlepsze spotkanie w tym sezonie – powiedział uradowany trener Bielecki.

W składzie lubelskiego zespołu po raz pierwszy od czterech miesięcy znalazł się Łukasz Ożga, który powrócił już do pełnej dyspozycji po złamaniu nogi.

Za dwa tygodnie akademicy zagrają na wyjeździe z Berlandem Komprachcice, z którym w pierwszej rundzie wygrali 7:2.

MKF-Renex Grajów – AZS UMCS Lublin 3:3 (1:2)

Bramki: Kwater (2), Słupek – Chmielnicki 2, Gadzicki .

AZS UMCS: Porzucek, Kozieł – Lenartowicz, Walęciuk, Zgierski, Kowalczyk, Myć, Boniaszczuk, Chmielnicki, Gadzicki, Drzewiecki, Ożga.

Pozostałe wyniki: AZS UW Warszawa – AZS UG Gdańsk 6:6 * Remedium Pyskowice – Berland Komprachcice 12:1 * AZS UŚ Katowice – Mazovia FC Warszawa 11:2 * Marex Chorzów – KS Gniezno 5:4 * Orlik Brzeg – Kadet Poznań 5:2.

12. Poznań 13 5 23:71

28-29 stycznia: Gdańsk – Grajów * Brzeg – Warszawa * Komprachcie – Lublin * Poznań – Chorzów * Gniezno – Katowice * Mazovia – Pyskowice.

5. KOLEJKA 11-15 sierpnia
Górnik Zabrze  - Arka Gdynia 1:1
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 2:3
Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:1
Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:1
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 0:0
Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 0:1
Wisła Kraków - Cracovia 2:1