Piłka nożna

Podlasie i Spartakus w finale Pucharu Polski na szczeblu województwa

Dodano: 9 czerwca 2010, 20:11

W finale Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego spotkają się Spartakus Szarowola i Podlasie Biała Podlaska. Pierwsza z drużyn z zgodnie z planem ograła we Włodawie tamtejszą Włodawiankę 1:0.

Niespodzianką zakończył się za to drugi mecz półfinałowy, Avia Świdnik uległa u siebie Podlasiu Biała Podlaska aż 0:3.

- Spartakus wygrał zasłużenie. Gdyby nie dobra postawa naszego bramkarza to spotkanie mogłoby się zakończyć znacznie wyższym wynikiem na korzyść gości. Mimo wszystko pokazaliśmy się z dobrej strony i myślę, że spora grupa kibiców, która odwiedziła nasz stadion obejrzała dobry mecz.

Liczyliśmy oczywiście, że zrobimy rywalom psikusa, ale kiedyś trzeba było odpaść – ocenia wiceprezes Włodawianki Ryszard Nilipiuk.

Po stronie miejscowych w pierwszej połowie dobrą okazję zmarnował Marcin Chaciówka, a w drugiej nieporozumienia Bohdana Koguta ze swoimi obrońcami o mały włos nie wykorzystał Jakub Kuczyński. Goście prowadzili jednak grę i powinny wygrać w większych rozmiarach.

W Świdniku kibice tamtejsze Avii już po 37 minutach przecierali oczy ze zdumienia, bo ich pupile przegrywali aż 0:3. Wynik otworzył Michał Sobiczewski, a w odstępie dwóch minut najpierw Artur Bożyk popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, a po chwili Damian Paluszek tak nieszczęśliwie odbił piłkę po dośrodkowaniu Marka Piotrowicza, że kompletnie zaskoczył swojego bramkarza Kamila Styżeja.

Po zmianie stron trener Tomasz Wojciechowski postawił wszystko na jedną kartę i dokonał czterech zmian. Wynik nie uległ jednak zmianie, a bialczanie spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń.

– Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Kluczem była konsekwencja i wysoka skuteczność, bo wreszcie mieliśmy nieco szczęścia pod bramką rywali. Drogo nas jednak kosztował ten sukces i wcale nie było tak łatwo, jak wskazuje na to wynik– mówi trener Podlasia Dariusz Banszuk. Finał zostanie rozegrany już 16 czerwca.