Piłka nożna

Puchar UEFA: Zwycięstwo Szachtara Donieck, 120 minut Lewandowskiego

Dodano: 20 maja 2009, 23:53

Piłkarze Szachtara Donieck w środę wywalczyli Puchar UEFA. Mariusz Lewandowski i jego koledzy w finałowym spotkaniu pokonali Werder Brema 2:1.

Pierwsi do ataków ruszyli piłkarze Mircei Lucescu i to oni objęli w 25 minucie spotkania zasłużone prowadzenie. Brazylijczyk Ilsinho popisał się świetnym prostopadłym podaniem, a jego rodak Luiz Adriano nie zmarnował sytuacji sam na sam.

10 minut później na tablicy wyników widniał remis. Wyrównującego gola zdobył inny zawodnik z Brazylii Naldo, ale w tej sytuacji nie popisał się bramkarz Szachata Andrij Piatow.

W drugiej połowie rezultat nie ulegl zmianie i do wyłonienia zwycięzcy potrzeba była dogrywka. A w tej już w 97 minucie do siatki Werderu trafił Jadson.

Dzięki wygranej klub z Doniecka zostal pierwszym w historii Ukrainy zwycięzcą europejskich pucharów w piłce nożnej. Swój udział w triumfie Szachtara miał też Lewandowski, bo reprezentant Polski rozegrał cały mecz.

Szachtar Donieck - Werder Brema 2:1 (1:1, 1:1)

Bramki: Luiz Adriano (25), Jadson (97) - Naldo (35)
Szachtar: Piatow - Srna, Kuczer, Czyhrynski, Rat; Lewandowski, Fernandinho, Ilsinho (100 Gai), Jadson (112 Duljaj), Willian, Luiz Adriano (89 Gładkij).
Werder: Wiese - Fritz (95 Pasanen), Proedl, Naldo, Boenisch; Niemeyer (113 Tziolis), Frings, Baumann, Ozil, Rosenberg (78 Hunt), Pizarro.

10. KOLEJKA 22-25 września
Bruk-Bet Termalica - Lechia Gdańsk 2:1
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:0
Korona Kielce - Wisła Kraków 2:1