Reprezentacja

Polska - Portugalia 1:1. Walka o półfinał trwa

Dodano: 30 czerwca 2016, 21:02

Już w 2 minucie meczu Polska - Portugalia biało-czerwoni objęli prowadzenie! Gola zdobył Robert Lewandowski. W walce o półfinał Euro 2016 jest jednak 1:1.

W ekipie rywali są oczywiście Cristiano Ronaldo i Nani, ale Fernando Santos zdecydował się na kilka roszad. Od pierwszej minuty zagra chociażby nastolatek Renato Sanches.

Zawodnik pokazał się z bardzo dobrej strony podczas meczu z Chorwacją. Wówczas wszedł do gry z ławki rezerwowych i rozegrał kilka ciekawych akcji.

Już w drugiej minucie kapitalną akcję przeprowadził Kamil Grosicki, a do siatki trafił Robert Lewandowski. To pierwszy gol "Lewego" podczas Euro. W kolejnych minutach obie drużyny miały swoje szanse, ale niestety tuż po pół godzinie gry wyrównał Renato Sanchez. Świetnie odegrał mu Nani, a nowy nabytek Nayernu uderzył z kilkunastu metrów. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od Grzegorza Krychowiaka i zrobiło się 1:1.

Polska - Portugalia 1:1

Bramka: Lewandowski (2) - Renato Sanches (33).

Polska: Łukasz Fabiański – Łukasz Piszczek, Michał Pazdan, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk – Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki – Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik.

Portugalia: Rui Patricio – Cedric Soares, Jose Fonte, Pepe, Eliseu, Renato Sanches, William Carvalho, Joao Mario, Adrien Silva, Nani, Cristiano Ronaldo.