Reprezentacja

Polska rozgromiła Gibraltar 7:0, cztery bramki Lewandowskiego

Dodano: 7 września 2014, 23:45

Polacy udanie rozpoczęli eliminacje do mistrzostw Europy w piłce nożnej. Piłkarze Adama Nawałki rozbili Gibraltar 7:0, a cztery bramki zdobył Robert Lewandowski.

Wynik w 11 minucie meczu otworzył Kamil Grosicki, który sprytnie uderzył po ziemi tuż przy słupku.

Później gra „biało-czerwonych” pozostawiała jednak wiele do życzenia. Najlepiej świadczy o tym wynik, który utrzymał się do końca pierwszej połowy – tylko 1:0.

Po zmianie stron goście ruszyli jednak do ataku i szybko rozstrzygnęli losy zawodów. Najpierw znowu dał o sobie znać Grosicki, ktory wpadł w pole karne rywali, po czym „posadził” na murawie kilku graczy Gibraltaru i spokojnie kopnął piłkę do siatki.

W kolejnych fragmentach Łukasz Szukała podwyższył wynik efektowną główką, a prawdziwy koncert dał Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium aż cztery razy wpisał się na listę strzelców. W efekcie, po średnio udanej pierwszej części meczu Polakom udało się efektownie rozpocząć eliminacje do mistrzostw Europy.

Gibraltar – Polska 0:7 (0:1)

Bramki: Grosicki 11, 48, Lewandowski 50, 53, 86, 90, Szukała 58

Gibraltar: Perez – Wiseman, Chipolina, Artell (88 Payas), Chipolina, Casciaro, Casciaro, Bado (46 Gosling), Walker, Perez, Casciaro (63 Priestley).

Polska: Szczęsny – Olkowski, Szukała, Glik, Wawrzyniak, Grosicki (78 Starzyński), Klich (71 Mączyński), Krychowiak, Milik (71 Sobota), Rybus, Lewandowski.

Żółte kartki: Artell - Klich, Glik.

Sędziował: Stefan Johannesson (Szwecja).

Widzów: 1620.