Reprezentacja

Reprezentacja: Cudu w Pradze nie było, Polska nie zagra na mundialu

Autor: (lukisz)

Nie było cudu w Pradze, gdzie piłkarze reprezentacji Polski w sobotę grali z Czechami. Podopieczni tymczasowego trenera Stefana Majewskiego przegrali w słabym stylu 0:2 i przyszłoroczne mistrzostwa świata w RPA obejrzą jedynie w telewizji.

Niespodziewanie to samo czeka jednak najprawdopodobniej naszych sobotnich rywali. Czesi aktualnie plasują się na trzecim miejscu grupy trzeciej, a wicelider tabeli - Słowenia w swoim ostatnim spotkaniu zagra z San Marino. Ciężko przypuszczać, żeby nie zdobyła trzech punktów.

Pierwsza połowa meczu w Pradze nie zachwyciła. Obie drużyny nie kwapiły się do zdecydowanych ataków, a gospodarze wydawali się pewni, że prędzej czy później pokonają Wojciecha Kowalewskiego.

Polacy najlepszą okazję zmarnowali w 20 min. Najpierw na listę strzelców nie potrafił się wpisać Jakub Błaszczykowski, a po chwili przy dobitce nie popisał się również Ireneusz Jeleń.

Podopieczni Ivana Haska zdołali trafić do siatki przed przerwą, ale Milan Baros był na spalonym i arbiter gola nie uznał.

Po zmianie stron nasi piłkarze takiego szczęścia już nie mieli. W 51 min rezerwowy Tomas Necid wykorzystał błędy Arkadiusza Głowackiego i Piotra Polczaka i pokonał Kowalewskiego.

Po zawodach było w 72 min, kiedy to Jaroslav Plasil zamienił na bramkę dośrodkowanie Zdenka Pospecha. Szansę na honorowe trafienie miał jeszcze Robert Lewandowski, ale ponownie zawiodła skuteczność.

W środę na zakończenie eliminacji "biało-czerwoni" zagrają ze Słowacją.

Czechy - Polska 2:0 (0:0)
Bramki: Tomas Necid (51), Jaroslav Plasil (72).
Czechy: Cech - Pospech, Sivok, Hubnik, Jankulovski, Plasil, Huebschman, Rosicky (79 Jarolim), Pudil (86 Stajner), Baros, Papadopulos (46 Necid).
Polska: Kowalewski - Rzeźniczak, Głowacki, Polczak, Gancarczyk, Błaszczykowski (68 Peszko), M. Lewandowski, Iwański, Obraniak, Grosicki (81 Janczyk), Jeleń (63 R. Lewandowski).
Żółte kartki: Jankulovski - Polczak, Iwański, Głowacki.